Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#31 2012-04-04 23:43:18

 BeataB

Użytkownik

Skąd: etap C kl VI
Zarejestrowany: 2012-03-30
Posty: 27
Punktów :   

Re: Usterki w części współnej

kawanagila napisał:

a dla mnie to jest zwykła wpadka przy projektowaniu patio, żeby fajnie wyglądało na zdjęciach, a nie, żeby było praktycznie. Zresztą trawa nie jest przecież "wyłączona z ruchu", i nawet w Austrii podejrzewam nie wszyscy by wytrzymali absurd chodzenia 3razy (nie 0.4 sek) dłuższą trasą tylko dlatego, że ktoś tak kiedyś sobie narysował na kartce (a jezioro... jezioro damy tam!). Nie upieram się, ale dla mnie alternatywa jest taka - albo będzie wydeptana ścieżka, albo będzie tam chodnik (wystarczy metr szerokości, nie trzeba zabetonowywać całego patio, bo i po co? Na trawę bym w zamian oddał te trapy pokładowe z plastiku, bo moim zdaniem stwarzają o wiele większe niebezpieczeństwo niż te barierki, parę razy bym się na nich wyłożył już jak było mokro..
Oczywiście na koniec dodam, że to tylko moja skromna opinia i pozdrawiam sąsiadów! Może w krótce do zobaczenia live;)

nie sądze żeby to była wpadka. przyprojektowaniu osiedli jest wymóg aby ileś % powierzchni zajmowały tereny zielone. Myślę że bedzie mozna tam ułozyc ale nie pełne płyty chodnikowe ale takie z dziurkami co to zielone może w nich rosnąc i byłby wilk syty i owca cała

Offline

 

#32 2012-04-12 23:35:40

STRZ

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-25
Posty: 13
Punktów :   

Re: Usterki w części współnej

Zdecydowanie dobry pomysł.

Ciekawa dyskusja się wywiązała, pewnie od dziś będzie ich coraz więcej więc warto pomyśleć nad tym jak do tego powinniśmy podchodzić. Opcje przy takich decyzjach są dwie:

1. Budujemy ścieżki, niekoniecznie dopasowane do rzeczywistości, a później gonimy wszystkich którzy nie chodzą zaprojektowanymi przez nas super-ścieżkami i ganimy ich za brak kultury i poszanowania.
2. Zostawiamy pusty plac pełny zieleni, czekamy aż mieszkańcy wydepczą ścieżki i to właśnie tam je zabudowujemy.

To 2gie podejście niektórzy nazywają systemowym... nie patrzymy na kawałeczki tylko na pewną całość. http://en.wikipedia.org/wiki/Systems_thinking. Zgodnie z pkt 2 robi się (niekiedy) w kulturze anglo-saksońskiej. U nas z przyzwyczajenia (kultury) się robi zgodnie z pkt.1, co nie jest super sensowne... Pomysł z dziurkowanymi płytami jest super przykładem takiego właśnie całościowego myślenia - dzięki niemu może byc "wilk syty i owca cała", jak to się mówi!

Gorąco popieram

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.hustla.pun.pl www.wwepbfgame.pun.pl www.kzpol.pun.pl www.mrocznahistoria.pun.pl www.nh-team.pun.pl