Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#31 2012-08-17 22:16:59

Tymon

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-17
Posty: 4
Punktów :   

Re: Cisza nocna

A propo's ciszy w mieszkaniach, nie macie wrażenia, że te nasze chałupy są beznadziejnie wyciszone? Chodzi mi o stropy. My słyszymy dosłownie każdy krok sąsiadów z góry. I nie mam na myśli jakichś tańców, tylko wręcz normalne kroki. Takie "tup tup tup" :-) - zwłaszcza wieczorem. Z tym to się już raczej nic nie zrobi, bo przecież to jest normalne użytkowanie mieszkania - a poza tym to w sumie drobazg. Ale rozumiem wpisy o tańcach nad głową - też jestem zdania, że należy zwracać uwagę na to, że dookoła mieszkają ludzie i nie zawsze chcę uczestniczyć w naszych imprezach :-) A uprzedzając wpisy, że to "żenada" i "nie biblioteka" oświadczam, że nie jesteśmy stetryczałymi emerytami (chociaż co to właściwie za argument), tylko młodymi (w miarę ), rozrywkowymi (w miarę) ludźmi, którzy też lubia poimprezować - ale wyznają zasadę, że od tego jest kilkaset lokali w mieście.

A przy okazaji - jako że to mój pierwszy wpis - witam serdecznie i pozdrawiam z klatki VII, etap B

Offline

 

#32 2012-09-08 15:35:43

 BeataB

Użytkownik

Skąd: etap C kl VI
Zarejestrowany: 2012-03-30
Posty: 27
Punktów :   

Re: Cisza nocna

Oczywiście ze cisza nocna powinna byc przestrzegana i oczywiście Ci co mieszkaja musza jakos zyc i ja to rozumiem. Rozumiem też tych co lecą po pracy cos tam w mieszkaniu porobic bo nie kazdy wszystko robi za kase. Wiadomo ze jak nowe osiedle to na początku oczywiście remonty a potem parapetówki. Wydaje mi sie jednak że propozycje jakie tu padaja typu wzywac ochrone SM czy policję narobią wiecej szkody niż pożytku. Przecież wszyscy bedziemy musieli wspólnie na tym osiedlu nie dośc że mieszkać ale podejmować wspólne decyzje dotyczące naszej nieruchomości i  nieporozumienia w tym nie pomagają..
tymon co do słyszenia tup, tup to tez zależy co sąsiedzi mają na podłodze.

Offline

 

#33 2012-09-08 17:38:12

ryjek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-06
Posty: 37
Punktów :   

Re: Cisza nocna

Ja nie wiem, co "mój" sąsiad z góry ma na podłodze, ale mam tak samo jak Tymon. Czyli też słyszę każdy krok sąsiada - dokładnie wiem, kiedy jest w domu i wiem, kiedy idzie do kuchni a kiedy do łazienki...

Co więcej - słyszę też wyraźnie jak biega po mieszkaniu synek sąsiadów z boku !...  - o ile słyszy się czasem, że tupiący sąsiedzi z góry występują, o tyle pierwszy raz spotykam się z czymś takim, że słychać tupanie sąsiadów przez ścianę - aż się kiedyś przy okazji spytam, czy oni mnie też słyszą

W ogóle to po półrocznym mieszkaniu tutaj mam bardzo złe zdanie o jakości tego budynku... - mam wrażenie, że to strasznie "papierowy" budynek

Offline

 

#34 2012-09-09 16:58:24

 BeataB

Użytkownik

Skąd: etap C kl VI
Zarejestrowany: 2012-03-30
Posty: 27
Punktów :   

Re: Cisza nocna

ciekawe jak wygladał projekt a jak dokumentacja powykonawcza  w kwestii wyciszenia.Wydawalo sie że powinno byc nie najgorzej bo między lokalami sa sciany konstrukcyjne. ja mieszkam w  tej chwili w osiedlu na bemowie  i jest podobnie tyle ze bardziej słysze sasiadów zza sciany ale nam dewelooper zafundował pustaki max w scianach oddzielajacych lokale

Offline

 

#35 2012-09-10 09:56:11

kazimierz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-05
Posty: 16
Punktów :   

Re: Cisza nocna

wydaje mi sie ze sasiada z gory slychac jesli jest zamożniejszy i stac go na parkiet;-) gdyby miał zwykłe panele to kładłby piankę wygłuszającą i problemu by nie było.

ale moze się myle?

Offline

 

#36 2012-09-10 12:34:35

gordonek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-01
Posty: 70
Punktów :   

Re: Cisza nocna

Chyba rzeczywiście to zależy od typu podłogi i co jest pod nią położone.
Ja akurat jestem bardzo zadowolony z wyciszenia i akustyki budynku. Mam już wszystkich sąsiadów (na górze, dole i obok) i w ogóle nic ich nie słyszę.
Ostatnio wyrzucałem śmieci i zauważyłem że u sąsiada powyżej jest impreza. Na zewnątrz słychać było głośną muzykę. W mieszkaniu nie słychać było nic (oczywiście przy zamkniętych oknach).

Najgorzej jest właśnie latem przy otwartych oknach. Gdy ktoś siedzi na logi i sobie rozmawia, to w nocy się to strasznie niesie i zasypiając można sobie posłuchać o czym sąsiad rozmawia ze swoją żoną (i to niekoniecznie bezpośredni sąsiad).

Offline

 

#37 2012-09-25 22:03:57

erkaem

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-28
Posty: 6
Punktów :   

Re: Cisza nocna

Witam,
nie wiem skąd pochodzi problem z odgłosami od sąsiadów z wyższych pięter, ale u nas nie słyszałem nawet jednego dźwięku pochodzącego z góry albo od sąsiada z boku. Jak dla mnie to budynek jest wykonany w porządku, bez żadnych zastrzeżeń.

Odnośnie parapetówek, my planujemy 20 października, z góry informujemy i zapraszamy sąsiadów z klatki 11

Offline

 

#38 2012-09-26 19:48:04

kazimierz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-05
Posty: 16
Punktów :   

Re: Cisza nocna

witam
moze mieszkacie na 6 piętrze;-)
my też z klatki 11 tak więc rozumiem, że po  22 nie dzownić po ochrone;-)

Offline

 

#39 2012-09-27 07:37:40

Tunia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-26
Posty: 108
Punktów :   

Re: Cisza nocna

szkoda, że tylko z klatki 11 :-)

erkaem napisał:

Witam,
nie wiem skąd pochodzi problem z odgłosami od sąsiadów z wyższych pięter, ale u nas nie słyszałem nawet jednego dźwięku pochodzącego z góry albo od sąsiada z boku. Jak dla mnie to budynek jest wykonany w porządku, bez żadnych zastrzeżeń.

Odnośnie parapetówek, my planujemy 20 października, z góry informujemy i zapraszamy sąsiadów z klatki 11

Offline

 

#40 2012-09-27 12:02:19

Alicja

Użytkownik

Call me!
Zarejestrowany: 2011-06-06
Posty: 117
Punktów :   

Re: Cisza nocna

No właśnie. Jesteśmy wykluczeni Marta!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.starozytnyswiat.pun.pl www.wanderofshinobi.pun.pl www.telinf.pun.pl www.narutorpgarena.pun.pl www.megaman-axess.pun.pl