Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ


#16 2012-07-31 21:04:45

btk

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-09
Posty: 12
Punktów :   

Re: Cisza nocna

Oj tam, oj tam. Elektryczna kosa nie jest taka straaasznie głośna. Cała akcja 10 minut, a trawę w upał należy kosić właśnie o zmroku, albo rano. No to lepiej o zmroku. Inaczej zostaje klepisko jak już w jednym ogródku jest. Ty proponuję zwykłą kosiarkę. Ciszej i szybciej. Wydaje mi się że gwizdy z niektórych balkonó były bardziej irytujące.

Offline

 

#17 2012-08-01 08:14:36

Tunia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-26
Posty: 108
Punktów :   

Re: Cisza nocna

btk napisał:

Oj tam, oj tam. Elektryczna kosa nie jest taka straaasznie głośna. Cała akcja 10 minut, a trawę w upał należy kosić właśnie o zmroku, albo rano. No to lepiej o zmroku. Inaczej zostaje klepisko jak już w jednym ogródku jest. Ty proponuję zwykłą kosiarkę. Ciszej i szybciej. Wydaje mi się że gwizdy z niektórych balkonó były bardziej irytujące.

Nic dodać, nic ująć :-) Zgadzam się w całej rozciagłości :-)

Offline

 

#18 2012-08-01 10:33:32

ciehom

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-04
Posty: 50
Punktów :   

Re: Cisza nocna

Tunia napisał:

btk napisał:

Oj tam, oj tam. Elektryczna kosa nie jest taka straaasznie głośna. Cała akcja 10 minut, a trawę w upał należy kosić właśnie o zmroku, albo rano. No to lepiej o zmroku. Inaczej zostaje klepisko jak już w jednym ogródku jest. Ty proponuję zwykłą kosiarkę. Ciszej i szybciej. Wydaje mi się że gwizdy z niektórych balkonó były bardziej irytujące.

Nic dodać, nic ująć :-) Zgadzam się w całej rozciagłości :-)

Dobra, to odpalam nowe audio o 21:55 w następna niedzielę. Tylko na 5 minut. Zapewniam że gwizdów nawet nie usłyszę. I z góry przepraszam za pobudzone dzieci

Offline

 

#19 2012-08-01 20:07:12

leszak2

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-15
Posty: 60
Punktów :   

Re: Cisza nocna

Bo 21:55 najlepiej się słucha muzyki

Offline

 

#20 2012-08-02 07:48:33

Tunia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-26
Posty: 108
Punktów :   

Re: Cisza nocna

ciehom napisał:

Tunia napisał:

btk napisał:

Oj tam, oj tam. Elektryczna kosa nie jest taka straaasznie głośna. Cała akcja 10 minut, a trawę w upał należy kosić właśnie o zmroku, albo rano. No to lepiej o zmroku. Inaczej zostaje klepisko jak już w jednym ogródku jest. Ty proponuję zwykłą kosiarkę. Ciszej i szybciej. Wydaje mi się że gwizdy z niektórych balkonó były bardziej irytujące.

Nic dodać, nic ująć :-) Zgadzam się w całej rozciagłości :-)

Dobra, to odpalam nowe audio o 21:55 w następna niedzielę. Tylko na 5 minut. Zapewniam że gwizdów nawet nie usłyszę. I z góry przepraszam za pobudzone dzieci

tylko na 5 minut :-) jak dla mnie nie ma problemu :-)

Offline

 

#21 2012-08-02 21:23:06

leszak2

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-15
Posty: 60
Punktów :   

Re: Cisza nocna

No to ustalone

Offline

 

#22 2012-08-14 18:03:07

fpuchalski

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-29
Posty: 8
Punktów :   

Re: Cisza nocna

Witam,

Rozumiem pretensje o remonty i wykończeniówkę po godzinie 22:00, ale robienie problemu z trzech osób siedzących na balkonie i rozmawiających po godzinie 22:00 to już gruba przesada.

Kilka dni temu ok godziny 24 zapukał do mnie ochroniarz z informacją, ze mieszkancy skarżą się na hałas z mojego mieszkania. Czy naprawdę normalne rozmowy na balkonie po 22:00 muszą byc traktowane jako halas? Nie wprowadzajmy tak radykalnych zasad i postepowania, poniewaz to osiedle a nie biblioteka.

Offline

 

#23 2012-08-14 20:09:50

ryjek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-06
Posty: 37
Punktów :   

Re: Cisza nocna

Przesada, przesada.

Pod warunkiem oczywiście, że to normalne, ciche rozmowy a nie darcie ryja i chóralne śmiechy o 2 w nocy nad głową.

Sąsiedzi nade mną urządzali imprezę - było bardzo inwazyjnie. Rano pety i popiół na całym moim balkonie. Mam nadzieję, że to tylko jednorazowa "parapetówka" a nie jakaś sobotnio-wieczorna tradycja.

Tym razem uznałem, że to zacna tradycja porządnie oblać mieszkanie i jakoś się przemęczyłem, ale następnym razem będę już interweniował

Ostatnio edytowany przez ryjek (2012-08-14 20:11:38)

Offline

 

#24 2012-08-15 09:48:04

Tunia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-26
Posty: 108
Punktów :   

Re: Cisza nocna

No tak, jak świat światem, a człowiek człowiekowi wilkiem muszę stwierdzić, że niektórzy sąsiedzi naprawdę nie mają większych zmartwień bo wiecznie wypisują na forum swoje żale... szkoda :-( bo można by było zająć się ważniejszymi sprawami np. zawiązaniem wspólnoty, a jak ktoś nie chce, to zawsze może pomóc np. zwierzętom w schroniskach, biednym dzieciom w domach dziecka lub po prostu iść do fitness clubu itp. Kiedyś myślałam, że głośne rozmowy w soboty po 22 przeszkadzają tylko ludziom w podeszłym wieku (będącym już dawno na emeryturze), ale widzę, że teraz jest inaczej bo najbardziej roszczeniowi są młodzi ludzie i te ich wieczne pretensje o wszystko... ale przecież oni znają swoje prawa :-) Jak już było wcześniej napisane: niech zastanowią sie nad sobą ludzie, którzy kupowali mieszkanie z oknami od strony patio, a teraz mają z tym problem. Przecież to oczywiste, że jak jest plac zabaw to będą dzieci i ich rodzice i ogólny rozgardiasz. Mam tylko nadzieję, że  "ludzi dobrej woli jest więcej", a tych "czepiaczy" mniej :-) bo aż żal czytać niektóre wypowiedzi.

Offline

 

#25 2012-08-15 11:28:09

fpuchalski

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-29
Posty: 8
Punktów :   

Re: Cisza nocna

Pelna zgoda. Tez bym interweniowal, jezeli ktos byi mi kiepował na balkon. Ale pretensje o to, ze dzieci halasują są smieszne. A najczesciej piszą to Ci, którzy zapominają, ze byli dziećmi.
Zielony Żoliborz niby młodych ludzi, ale troche tu jak na stetryczalym osiedlu na Starym Żoliborzu.

Offline

 

#26 2012-08-15 12:49:21

klatka13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-20
Posty: 83
Punktów :   

Re: Cisza nocna

aż strach zrobić parapetówkę.... chciałabym we wrześniu ale po takich opiniach chyba trzeba zamknąć okna i siedzieć przy stoliku z decybelomierzem i jak któryś z gości zaśmieje się za głośno od razu mu zwrócić uwagę...

kochani moi ja ostatnio tez miałam popiół z petów, a nawet rozbitą szklankę i na prawdę nie sadzę, że to było specjalnie wiec nie ma po co robić z tego afery.. zdarza sie...

Offline

 

#27 2012-08-15 14:22:36

fpuchalski

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-29
Posty: 8
Punktów :   

Re: Cisza nocna

we wrzesniu juz bedzie zimno, wiec okna pozamykane. O halasie nie wspomme!

Offline

 

#28 2012-08-15 17:47:48

ryjek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-06
Posty: 37
Punktów :   

Re: Cisza nocna

Ale - z przeproszeniem - chrzanicie

Przecież nikt nie pisze, że trzeba sidzieć cicho i chodzić na palcach. Wszystko dla ludzi - i parapetówki i imprezy. Może zostałem źle zrozumiany - nie chodzi mi jakiś zakaz dotyczący domowych nasiadówek czy urządzania głośniejszych imprez. Ani rozmów na balkonie przecież...

Chodzi wyłącznie o zachowanie pewnego rodzaju umiaru - koniecznego w budownictwie wielorodzinnym.

Tunia - chciałabyś mieć np. w mieszkaniu nad Tobą kilkanaście tańczących o 2 w nocy osób - z których kilka naprzemiennie rezyduje na balkonie (przy czym wiadomo, że cicho nie siedzą)? Przy czym wszelkie odpady tego rezydowania lądowały by na Twoim balkonie?

I tak np. co piątek?

Wątpię.

I o to mi chodziło.

Naprawdę cuda działa, jeśli pójdzie się do sąsiadów naokoło i powie, że takiego a takiego dnia będzie głośniej, bo impreza/urodziny/cokolwiek. Ludzie są na ogół życzliwi.

Z tego co zauważyłem, w Polsce i tak możemy zachowywać się swobodnie w blokach. Przez kilka dobrych lat mieszkałem w Niemczech - tam po zwykłej, "polskiej" imprezie domowo-balkonowej WSZYSCY mieszkańcy dookoła czuli by się w obowiązku spacyfikować imprezowiczów.

Wprawdzie opowieści o tym, że w Niemczech nie można się kąpać w nocy, bo sąsiadom w rurach szumi, są przesadzone - ale naprawdę niewiele.

Każda wspólnota ma bardzo szczegółowo opisany porządek miru domowego - z dość drastycznymi karami za jego złamanie.

Wprowadzanie takich zasad w Polsce mija się - uważam - z celem. Ale podejście wolnoć T. w swoim domku to sobie stosujmy, jak będziemy mieć swoje domki.

Klatka 13 - rób sobie parapetówkę, albo dwie czy trzy - i z pewnością nic się stanie - zwłaszcza, gdy np. uprzedzisz sąsiadów.

A pety na balkonie to nie jest kwestia "specjalnie" czy "przypadkiem", tylko kwestia kultury. Jedni kiepują w popielniczce, inni w butelce a jeszcze inni wywalają za balkon...

Offline

 

#29 2012-08-16 09:10:21

Tunia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-26
Posty: 108
Punktów :   

Re: Cisza nocna

Jak dobrze, że nie mieszkamy w Niemczech :-)

Offline

 

#30 2012-08-16 09:48:20

maki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-31
Posty: 51
Punktów :   

Re: Cisza nocna

Tunia napisał:

Jak dobrze, że nie mieszkamy w Niemczech :-)

Odwrotnie - jaka szkoda że chociaż w części nie mamy takiej kultury współżycia na osiedlu wielorodzinnym jak w Niemczech....

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.hustla.pun.pl www.nh-team.pun.pl www.kzpol.pun.pl www.wwepbfgame.pun.pl www.fullmoon.pun.pl