Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ


#1 2013-06-09 22:59:59

Alicja

Użytkownik

Call me!
Zarejestrowany: 2011-06-06
Posty: 117
Punktów :   

Kradzieże rowerów

Chciałabym ostrzec sąsiadów bo choć w ostatnim czasie z naszych garaży zginęły 3-4 rowery, nikt z ich właścicieli ani administracji tego problemu nie nagłośnił. Dziś zniknął mi jeden z 4 rowerów, całkiem niezły sprzęt. Był przypięty do rury i już go nie ma. Widziałam, że wiele osób trzyma rowery nawet nie przypięte więc przestrzegam.

Na policji powiedziano mi, że teraz w sezonie z pewnością będą wracać.

Offline

 

#2 2013-06-09 23:19:43

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: Kradzieże rowerów

to ja nie wiem po co jest cała ta ochrona, karty, chipy, kody, monitoring - chyba tylko żeby mnie gnębić, jak schodząc do garażu zapomnę portfela z kartą..

Offline

 

#3 2013-06-10 10:34:40

robert

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 85
Punktów :   

Re: Kradzieże rowerów

Wejście do garażu otwierane jest za pomocą karty, albo pilota (brama). Czyli jeżeli nie przejdziesz przez otwarte przez kogoś drzwi, musisz mieć jeden z tych przedmiotów i będziesz mógł się wydostać. Karta do wejścia do klatki z garażu jest konieczna. Brama ma pewną bezwładność i zamyka się przez pewien czas, przez co osoba nieuprawniona może się wślizgnąć do środka i mieć dostęp do wszystkich klatek (gdyby kart nie było). Założę się, że nikt nie patrzy w lusterko wsteczne czy ktoś się nie przemyka. I właśnie dlatego trzymanie roweru w garażu jest średnim pomysłem. No chyba, że po sąsiedzku będziemy prosić osoby, które chcą wyjechać przez bramę na rowerze, lub wyjść z nim przez klatkę o okazanie karty bądź pilota (w takim wypadku to my otwieramy wyjście złodziejowi).

Praca ochrony to inna sprawa. Ryki na patio, lub od strony Rydygiera są w weekendy normą. Brak reakcji ochrony, w mojej ocenie, mocno poddaje w wątpliwość jej kompetencje.

Offline

 

#4 2013-06-10 12:19:52

klatka13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-20
Posty: 83
Punktów :   

Re: Kradzieże rowerów

jeśli chodzi o wejście z klatek do garazy to niestety nie jest tak wszędzie. Bez problemu można wejść z klatki 13 do garaży na (-1) pietrze. Fakt, żeby wejść z klatki 13 na (-2) pietrze jest juz potrzebna karta. O tym fakcie zgłasząłam juz administracji kilka razy. Odkąd zostały wporowadzone karty.

Też myślałam aby trzymać tam rower, ale teraz się zastanawiam czy trzymanie samochotu w garażu jest to dobry pomysł. Przeciez nie ma żadnego problemu przy wyjeździe z garaży. trzeba tylko wysiąść i nacisnąć przycisk jak ktos nie ma pilota

Offline

 

#5 2013-06-10 15:00:02

gordonek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-01
Posty: 70
Punktów :   

Re: Kradzieże rowerów

W 13 klatce na -2 też nie jest potrzebna karta. Działało to tylko przez jakiś tydzień od wprowadzenia pomysłu.

Jeżeli mniej więcej wiadomo kiedy rower został skradziony można spróbować sprawcę "wyłapać" z monitoringu...

Offline

 

#6 2013-06-12 14:19:54

Alicja

Użytkownik

Call me!
Zarejestrowany: 2011-06-06
Posty: 117
Punktów :   

Re: Kradzieże rowerów

Chciałam uniknąć pisania szczegółów na forum, do którego dostęp mają m.in ci złodzieje. W każdym razie ochrona jest pozorna i monitoring też jest pozorny...

Offline

 

#7 2013-06-13 08:50:58

Psiko

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-07-30
Posty: 14
Punktów :   

Re: Kradzieże rowerów

Nie chcę nikogo denerwować. Garaż nie służy do trzymania rowerów chyba że na własnym miejscu.
Piszecie o przypinaniu to rozumiem że stoją gdzie popadnie.
Ochrona i monitoring to takie nowobogackie ;-) jak widzicie i bez tego można żyć bo utrzymywanie firm ochroniarskich to wywalanie kasy.
Co do kradzieży nie można powiedzieć tego o wszystkich ale ile firm przewinęło się przez wasz blok.
Myślicie że niektórzy z tych Panów nie wiedzą jak wrócić ?? Sąsiedzi też wszystkich nie znacie i nie wiecie co mogą wam zrobić. Może ktoś jest złośliwy, zawistny. Moja rada rower w domu lub w komórce. I jeszcze jedno nie przypinajcie ich na klatkach schodowych do barierki.

Offline

 

#8 2013-06-13 16:46:49

Alicja

Użytkownik

Call me!
Zarejestrowany: 2011-06-06
Posty: 117
Punktów :   

Re: Kradzieże rowerów

Co do możliwości - zgadzam się. Mógł to zrobić każdy. W ramach wyjaśnienia - trzymałam rowery na swoim miejscu garażowym.

Offline

 

#9 2013-06-14 15:27:22

KaMa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-01
Posty: 44
Punktów :   

Re: Kradzieże rowerów

Nie jestem pewna czy komórka lokatorska to do końca bezpieczne miejsce? Jakiś czas temu zastałam główne drzwi do komórek na -1 w dziwnym stanie, drzwi miały wywalone zawiasy, które leżały na ziemi i jak gdyby nigdy nic były "zamknięte". Same się zepsuły?

Offline

 

#10 2013-06-17 11:01:24

Psiko

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-07-30
Posty: 14
Punktów :   

Re: Kradzieże rowerów

KaMa napisał:

Nie jestem pewna czy komórka lokatorska to do końca bezpieczne miejsce? Jakiś czas temu zastałam główne drzwi do komórek na -1 w dziwnym stanie, drzwi miały wywalone zawiasy, które leżały na ziemi i jak gdyby nigdy nic były "zamknięte". Same się zepsuły?

Same nie ale ktoś mógł zamknąć na siłę. Sam tak robiłem. U mnie też rozpadł się zawias i udało mi się unosząc drzwi zamknąć :-)
Tak na marginesie to dobrze że były zamknięte. U mnie zdarza się że są otwarte światło się pali a w środku pusto :-)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.szkolaras.pun.pl www.mroczni-herosi.pun.pl www.peugeot505.pun.pl www.kombinacjanorweska.pun.pl www.speedwaygames10.pun.pl