Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#91 2012-10-23 19:47:32

krzyokno

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-07-04
Posty: 9
Punktów :   

Re: Odbiór etapu II

Czyli rozumiem, że w biurze nie mają z tym problemu, tj. z korzystaniem z prądu z korytarza? Ktoś już może tak robił w pierwszym etapie? Zakładam, że może to generować problem dla osób, które chcą w miarę szybko przystąpić do remontu.

Ostatnio edytowany przez krzyokno (2012-10-23 19:51:56)

Offline

 

#92 2012-10-24 08:51:24

klatka13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-20
Posty: 83
Punktów :   

Re: Odbiór etapu II

z mojego doświadczenia powiem ci jak to wygladało... jesli podpiszesz odpowiednie dokumenty i obierzesz klucze to odrazu jedziesz do Arkadii i jest tam punkt RWE i podpisujesz umowe z nimi... oni maja 7 lub 14 dni roboczych na podłaczenie ale u mnie tro trwało 3 dni i zostawiaja infornmację w drzwiach i skrzynce, ze prąd jest już podłączony. Developer, a raczej wykonawca UNibep ma 30 dni roboczych na poprawienie usterek i czasem można pogodzic dwie pracujące ekipy- jedną twoją, a drugą Unibep.. ale czasem nie...

Offline

 

#93 2012-10-24 15:39:28

borys

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-09-19
Posty: 5
Punktów :   

Re: Odbiór etapu II

Prąd z klatki generalnie nie jest udostępniany. Można oczywiście poprosić o jakieś "chwilowe" udostępnienie, ale tylko na zasadzie grzeczności. Unibep jeszcze powinien się zgodzić, ale po odbiorach części wspólnych przez administrację już bym na to nie liczył.

Offline

 

#94 2012-10-24 17:03:41

krzyokno

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-07-04
Posty: 9
Punktów :   

Re: Odbiór etapu II

Chodzi o 2-3 dni.

Offline

 

#95 2012-10-25 15:47:55

Hania

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-26
Posty: 54
Punktów :   

Re: Odbiór etapu II

Odbiór mieszkania już za mną! Poszło bardzo dobrze - praktycznie bez usterek.
W odbiorze pomagał mi Pan Andrzej Perski z firmy Odbiory mieszkań (www.odbiorymieszkan.pl), rekomendowanej przez Sąsiadów z I etapu. Z czystym sumieniem mogę Go również polecić. Pan Andrzej Perski przyjechał punktualnie zaopatrzony w różne urządzenia, bardziej lub mniej wyrafinowane, do sprawdzania kątów, spadków, odległości, szpar, podglądania framug okiennych itp. Po około godzinnych oględzinach mieszkania wypełnił kilkustronicowy protokół, własnego projektu, i przedstawił uwagi: w dwóch miejscach lekko zarysowane ramy okienne - do wywoskowania, miejscami zbyt wąskie szpary w podłodze, przy ścianie (dylatacja, albo cos podobnego??), co może prowadzić do wybrzuszania podłogi w razie rozszerzania podłoża, bo przy kurczeniu się podłoża to już nie!! Pewnie opisuję to w sposób bardzo mało fachowy, ale w końcu po to zatrudniłam fachowca do odbioru, żeby porozumiał się z Panami z ZZ. Sama zauważyłam, że dzwonek przy drzwiach wejściowych "nie odbija" (pewnie zakurzone wnętrzności). I ostatnia rzecz: mam małe wgniecenie na parapecie zewnętrznym w małym pokoju (tak, jakby ktoś wciskał kciuk w blachę, albo coś upadło na ten parapet). Po obiorze odebrałam pęk kluczy, pilota do garażu oraz całą masę dokumentów. Od razu pojechałam na Rudzką, żeby podpisać umowę z RWE. Poinformowano mnie, że licznik odblokują w ciągu kilku dni.
Panowie z ZZ bardzo mili i życzliwi. Pozwolili Panu Perskiemu w spokoju wszystko sprawdzać. Nikt nie stał za Jego plecami, nie popędzał, nie dyskutował. Wszystkie te drobne usterki zostały zapisane i będą usunięte w trakcie prac wykończeniowych.
Równolegle z moim odbiorem druga ekipa zajmowała się odbiorem innego lokalu - również bez zasadniczych usterek (rozmawiałam z właścicielami).
Okazało się, że przed naszymi odbiorami odebrano już wcześniej dwa mieszkania - również bez większych usterek.
To ja w sobotę mam prawdziwą parapetówkę!
Życzę  wszystkim Sąsiadom takiego odbioru, jak mój.
Pozdrawiam

Offline

 

#96 2012-10-25 17:34:49

kak

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-16
Posty: 20
Punktów :   

Re: Odbiór etapu II

Hania, tak zachwalasz Pana Andrzeja, że sam sie z nim umówiłen-> odbiór, 9 listopad

Hania napisał:

Odbiór mieszkania już za mną! Poszło bardzo dobrze - praktycznie bez usterek.
W odbiorze pomagał mi Pan Andrzej Perski z firmy Odbiory mieszkań (www.odbiorymieszkan.pl), rekomendowanej przez Sąsiadów z I etapu. Z czystym sumieniem mogę Go również polecić. Pan Andrzej Perski przyjechał punktualnie zaopatrzony w różne urządzenia, bardziej lub mniej wyrafinowane, do sprawdzania kątów, spadków, odległości, szpar, podglądania framug okiennych itp. Po około godzinnych oględzinach mieszkania wypełnił kilkustronicowy protokół, własnego projektu, i przedstawił uwagi: w dwóch miejscach lekko zarysowane ramy okienne - do wywoskowania, miejscami zbyt wąskie szpary w podłodze, przy ścianie (dylatacja, albo cos podobnego??), co może prowadzić do wybrzuszania podłogi w razie rozszerzania podłoża, bo przy kurczeniu się podłoża to już nie!! Pewnie opisuję to w sposób bardzo mało fachowy, ale w końcu po to zatrudniłam fachowca do odbioru, żeby porozumiał się z Panami z ZZ. Sama zauważyłam, że dzwonek przy drzwiach wejściowych "nie odbija" (pewnie zakurzone wnętrzności). I ostatnia rzecz: mam małe wgniecenie na parapecie zewnętrznym w małym pokoju (tak, jakby ktoś wciskał kciuk w blachę, albo coś upadło na ten parapet). Po obiorze odebrałam pęk kluczy, pilota do garażu oraz całą masę dokumentów. Od razu pojechałam na Rudzką, żeby podpisać umowę z RWE. Poinformowano mnie, że licznik odblokują w ciągu kilku dni.
Panowie z ZZ bardzo mili i życzliwi. Pozwolili Panu Perskiemu w spokoju wszystko sprawdzać. Nikt nie stał za Jego plecami, nie popędzał, nie dyskutował. Wszystkie te drobne usterki zostały zapisane i będą usunięte w trakcie prac wykończeniowych.
Równolegle z moim odbiorem druga ekipa zajmowała się odbiorem innego lokalu - również bez zasadniczych usterek (rozmawiałam z właścicielami).
Okazało się, że przed naszymi odbiorami odebrano już wcześniej dwa mieszkania - również bez większych usterek.
To ja w sobotę mam prawdziwą parapetówkę!
Życzę  wszystkim Sąsiadom takiego odbioru, jak mój.
Pozdrawiam

Offline

 

#97 2012-10-25 20:45:21

KaMa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-01
Posty: 44
Punktów :   

Re: Odbiór etapu II

Hania, czy można coś poradzić na tzw. dylatację? Bo to nie jest chyba taka zwykła usterka. A czy nie zauważyłaś gdzieś zamalowanego grzyba lub zawilgocenia ściany, bo u mnie prawdopodobnie coś takiego było i zostało zamalowane,  widać po "purchlach" i odpadającej farbie - pod oknem na schodku. Odbieram na początku listopada no i zobaczymy jak pójdzie... Miłych prac wykończeniowych życzę!!

Offline

 

#98 2012-10-25 21:42:49

Hania

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-26
Posty: 54
Punktów :   

Re: Odbiór etapu II

Dylatacje zamiast 5 mm MIEJSCAMI mają 2 mm. Panowie z ZZ twierdzili, że to przy zamiataniu podłóg te szpary się trochę  zapchały. Zamierzam zwrócić na to uwagę mojej ekipie wykończeniowej, żeby to szczegółowo sprawdziła i jeśli będzie trzeba, doradziła, co z tym zrobić.

Offline

 

#99 2012-10-26 11:53:03

 BeataB

Użytkownik

Skąd: etap C kl VI
Zarejestrowany: 2012-03-30
Posty: 27
Punktów :   

Re: Odbiór etapu II

Anna napisał:

Witam,

Mam pytanko, takze do uzytkowników I etapu. Czy w łazienkach są wszystkie odpływy (prysznic, zlew, wc, pralka) oddzielnie czy tylko jeden główny, do którego my na własną rękę musimy podłączyć się?
Będę wdzięczna za odpowiedź.

Pozdrawiam

Odebrałam dzisiaj mieszkanie. Włazience jest jededno wyprowadzenie odpływu  do umywalki , prysznica pralki czyli trzeba sobie rozprowadzic . Odpływ do WC jest wyprowadony  bo musi byc osobny

Offline

 

#100 2012-10-26 11:56:36

 BeataB

Użytkownik

Skąd: etap C kl VI
Zarejestrowany: 2012-03-30
Posty: 27
Punktów :   

Re: Odbiór etapu II

krzyokno napisał:

Czy orientuje się ktoś jak jest z energią elektryczną w mieszkaniach? U mnie praktycznie już w dniu odbioru będzie wchodziła ekipa remontowa. Będe wdzięczy za informację.

Wszystko jest tylko trzeba podpisac umowe z RWE i oni maja czas do 14 dni zeby przyjechac i zdjac plomby

Ostatnio edytowany przez BeataB (2012-10-26 12:32:25)

Offline

 

#101 2012-10-29 18:08:51

Hania

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-26
Posty: 54
Punktów :   

Re: Odbiór etapu II

W ubiegły czwartek podpisałam umowę z RWE, a dziś w drzwiach mieszkania znalazłam informację, że licznik został odblokowany !!

Offline

 

#102 2012-10-29 19:53:05

maf

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-05-20
Posty: 44
Punktów :   

Re: Odbiór etapu II

Miło.
Tam na Rudzkiej jest chyba jakiś główny punkt RWE i dość szybko realizują.
Ja jutro się do nich wybieram.

Offline

 

#103 2012-10-31 13:38:52

Xix

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-11
Posty: 26
Punktów :   

Re: Odbiór etapu II

Mozecie polecic jeszcze innego fachowca do odbioru mieszkań?

Offline

 

#104 2012-11-05 22:51:15

Agnieszka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-19
Posty: 7
Punktów :   

Re: Odbiór etapu II

klatka13 napisał:

z mojego doświadczenia powiem ci jak to wygladało... jesli podpiszesz odpowiednie dokumenty i obierzesz klucze to odrazu jedziesz do Arkadii i jest tam punkt RWE i podpisujesz umowe z nimi... oni maja 7 lub 14 dni roboczych na podłaczenie ale u mnie tro trwało 3 dni i zostawiaja infornmację w drzwiach i skrzynce, ze prąd jest już podłączony. Developer, a raczej wykonawca UNibep ma 30 dni roboczych na poprawienie usterek i czasem można pogodzic dwie pracujące ekipy- jedną twoją, a drugą Unibep.. ale czasem nie...

Witam, mam pytanie o to RWE, wystarczy dokument o odbiorze mieszkania? A może dostanę przy odbiorze coś jeszcze? Zastanawiam się jak jest z tym podpisywaniem umowy z RWE, czy ktoś miał z tym problemy?

Offline

 

#105 2012-11-07 17:04:26

Hania

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-26
Posty: 54
Punktów :   

Re: Odbiór etapu II

Agnieszka napisał:

klatka13 napisał:

z mojego doświadczenia powiem ci jak to wygladało... jesli podpiszesz odpowiednie dokumenty i obierzesz klucze to odrazu jedziesz do Arkadii i jest tam punkt RWE i podpisujesz umowe z nimi... oni maja 7 lub 14 dni roboczych na podłaczenie ale u mnie tro trwało 3 dni i zostawiaja infornmację w drzwiach i skrzynce, ze prąd jest już podłączony. Developer, a raczej wykonawca UNibep ma 30 dni roboczych na poprawienie usterek i czasem można pogodzic dwie pracujące ekipy- jedną twoją, a drugą Unibep.. ale czasem nie...

Witam, mam pytanie o to RWE, wystarczy dokument o odbiorze mieszkania? A może dostanę przy odbiorze coś jeszcze? Zastanawiam się jak jest z tym podpisywaniem umowy z RWE, czy ktoś miał z tym problemy?

Przy odbiorze dostaniesz jeszcze dokument w postaci tabelki z numerami lokali i jakimiś tajemniczymi liczbami oraz kodami kreskowymi (w tabelce brakuje główki). Trzeba to pokazać w RWE razem z protokołem odbioru. Na Rudzkiej, gdzie bardzo szybko podpisałam umowę, mają pozwolenie na użytkowanie naszego budynku, więc nie ma żadnego problemu z załatwieniem sprawy.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.disneyxd.pun.pl www.polskiextremetruck.pun.pl www.crazypigs.pun.pl www.resocjalizacja-rzeszow.pun.pl www.twojakonsola.pun.pl