forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ
Wszystko zależy od Twoich preferencji i tego, co "wyjdzie" w mieszkaniu. U nas okazało się że gładzie są do kitu i musiałem dołożyć ekipie żeby je porządnie zrobiła. Co prawda zgłosiłem w tej sprawie reklamacje, ale jeszcze nic Unibep w tej sprawnie nie zrobił. Koszt rzędu 5-10% wartości remontu.
Mieszkanie można zrobić za 1000-1500pln/m2 jak ktoś się naprawdę postara i poszpera sam za materiałami, ale jeśli ktoś robi z projektantką to poniżej 2000pln/m2 jest raczej trudno zejść. Ale wiadomo, że można zrobić i za 4000/m2 (i więcej) jak się ktoś postara.
Najgrubsze rzeczy w moim przypadku: przeróbki elektryki (5%), gładzie (5%), podłoga (15%), łazienki i kuchnia - płytki, montarze (20%), dobudowanie ścian i związane z tym tynkowanie (10%), szafy (20%).
Pozdrowienia,
STRZ
Offline
Użytkownik
Alicja napisał:
A co rozumiesz przez dobry standard?
Może ja nie wiedziałam gdzie co kupować bo wydawało mi się, że za 1000zł to może było można ale z 4 lata temu jeszcze przed podwyżkami cen.
Według mnie dobry standard to jest wykonczenie mieszkania materialami z minimum srednio-wyzszej klasy, np. na podlogi deski sa w cenie 50-300 pln/m2 to dobry standard to jest powiedzmy od 180 pln/m2 i gres w granicach 100 pln/m2 tez juz mozna kupic calkiem przyzwoity, a reszta to juz wedlug uznania ja np. mam kuchnie o dlugosci szafek 3,4 m i chce orpocz tego jeszcze wyspe kuchenna o dlugosci 2 m i ceny sa naprawde rozne... ostatnia wycena ktora mi robili to byla 34 tys pln za calosc a mozna zrobic taka kuchnie tez za 8000 pln - wszystko zalezy od materialu wykonczeniowego. Lecz do odbioru mieszkania w II etapie mam jeszcze troche czasu, lecz juz teraz mysle intensywnie nad wykonczeniem. Bede brac architeka wnetrz, lecz mam jeden podstawowy problem - jaki kolor podlog czy jasny braz i do tego czarna kanapa czy ciemny braz i do tego jasna kanapa lub naroznik w salonie. a jeszcze wiekszy problem jest z wyborem kolorystyki mebli kuchennych. Naprawde wykonczenie mieszkania to jest bardzo trudny problem gdy idzie sie np. do castoramy lub leroy merlin poogladac plytki i panele podlogowe a tam co najmniej kilkadziesiat kolorow, wzorow itd. Moze macie jakies ciekawe pomysly co do wykonczenia. I czy moze ktos z was bedzie stosowac w mieszkaniu tylko oswietlenie ledowe? Bo ja mam takie zamiar. Pozdrawiam i zachecam do wklejania linkow lub zdjec swoich pomyslow lub materialow do wykonczen. Moze ktos poradzi wtedy co lepiej wybrac
Offline
Użytkownik
A czy ktos z was korzystal moze lub bedzie korzystac ze zwrotu vat za kupno materialwo budowlanych? Wrzucam moim zdaniem ciekawe linki, może komus sie przydadza:
http://www.portalfk.pl/nowosci/zwrot-va … 2-r-278161
http://www.poradopedia.pl/finanse-ksieg … ,2588.html
http://ajteam.pl/pl/zakres_uslug,2
Offline
Administrator
Krok napisał:
kawanagila napisał:
z konkretów, to my za podłogę np. płaciliśmy 160 netto za materiały (lita deska dębowa) i 70 netto za kładzenie (35 chemia i 35 robocizna) + 8% VAT. rozstrzał cenowy jest ogromny, więc trzeba trochę pochodzić. Ja mółbym już chyba po Bartyckiej wycieczki odprowadzać.. Co do płytek tak samo - jak będziesz wiedział już czego szukasz warto się rozejrzeć, bo bardzo podobne płytki potrafią kosztować 120 i np. 420 za metr! Generalnie zawsze wydasz więcej niż zaplanujesz, więc warto zostawić sobie margines w budżecie!
powodzeniaOooo, a to akurat bardzo cenna informacja. Podałbyś jeszcze tylko namiar na konkretny sklep+ekipę, na które się ostatecznie zdecydowałeś skoro tak dokładnie splądrowałeś Bartycką?? I czy to prawda, że posadzka pod litą deskę po przygotowaniu musi odstać 2 miesiące zanim dechy zostaną położone??
My kupiliśmy podłogę w firmie As boden, (drugi wjazd na bartycką - tam gdzie po lewej jest duży parking - do końca i po lewej stronie) dlatego, że mieli fajną cenę za deski, które nas interesowały. Materiał jest bardzo ładny, trochę z terminowością prac było poślizgu, ale w granicach przyzwoitości. My mieliśmy deski fabrycznie zaolejowane, więc nie muszą leżakować w mieszkaniu tak długo jak surowy parkiet, bo nie ciągną wilgoci. Najpierw był ktoś z salonu zrobić pomiar wytrzymałości posadzki, bo przy szerszych deskach jest większe ryzyko, że deski będą się odrywać razem z wierzchnią warstwą szlichty, Ale u nas wyszło ok i nie musieliśmy kłaść żadnych mat itp. Przyjeżdżają najpierw zeszlifować wierzchnią warstwę szlichty i gruntują to jakąś straszną chemią (jak przyjechaliśmy w dniu gruntowania, to już na parterze na klatce było czuć, a do samego mieszkania fizycznie nie dało się wejść, tak dawało.. To musi odstać kilka dni ( 3,4) żeby wyschło, przywożą deski, które muszą poleżeć dzień dwa, żeby osiągnęły temp. mieszkania - no i kładą. Kładzenie trwało 3 dni. Co do kolorów, i rodzajów drewna, to trzeba to dobrze przemyśleć i mieć już jakąś ogólną koncepcję co nam się podoba, kolorystykę kuchni, czy nowoczesna, czy tradycyjna itd. Generalnie dąb niebarwiony jest najbardziej uniwersalny, i najmniej się gryzie z różnymi stylami wykończenia. Do klimatów skandynawskich może być np. bielony itd. Do nowoczesnych wnętrz bardzo ładny jest np. orzech am. - ma większe różnice w odcieniach - tylko z ciemniejszymi podłogami trzeba uważać, bo generalnie pomniejszają wnętrze..
A co do kosztów remontu, to wyda się zawsze trochę więcej niż się ma i tego się trzeba trzymać!
Offline
Hmmm, mnie wyszło 1100zł/m2 i jakoś nie próbowałem specjalnie oszczędzać. Cena taka wyszła z robocicną, materiałami budowlanymi, zabudową kuchni, częścią AGD (lodówka i piekarnik, płyta indukcyjna, okap), 2 szafami wnękowymi, meble i zabudowa łazienki, przeniesienie punktów wodnych i toalety w łazience (więc sporo kucia), do tego podwieszane sufity, instalacje ledowe, sporo zmian w instalacjach elektryki (dodatkowe punkty, przeniesienie istniejących), przeniesienie grzejników, plus nawet jakieś meble (łóżko, komoda, jakaś szafka)...
I na pewno nie jest to wykończenie z ekonomicznych materiałów... np gres 100zł/m2, marmurowy blat, farby dulux i flugger, listwy podłogowe wysokie z MDF-u, kuchnia w połysku, agd Siemens, Geberit + toaleta Roca, baterie ze średniej półki (KFA)...
Ekipe miałem dobrą z polecenia, jesteśmy z żoną bardzo zadowoleni. Nie znalazłem fuszerki, wszystko wygląda bardzo solidnie. Materiały, sprzęty itd nie na żadnej Bartyckiej. Raz tam żoną pojechaliśmy i nie mogliśmy zrozumieć dlaczego jest tam tak strasznie drogo. Większość zakupów zrobiliśmy przez internet. Wcześniej pochodzliśmy po sklepach, spisaliśmy co nam się podoba i dzięki temu zaoszczędziliśmy nieraz i 50% na czymś (a względem bartyckiej nawet i 100% ).
Pozdrawiam.
Offline
Użytkownik
A czy dostaliście z biura ZZ próbki materiałów okien i drzwi, tak aby można było dobrac podłogi w tym samym kolorze lub podobnym?
Offline
KasiaZegrze napisał:
A czy ktos z was korzystal moze lub bedzie korzystac ze zwrotu vat za kupno materialwo budowlanych? Wrzucam moim zdaniem ciekawe linki, może komus sie przydadza:
http://www.portalfk.pl/nowosci/zwrot-va … 2-r-278161
http://www.poradopedia.pl/finanse-ksieg … ,2588.html
http://ajteam.pl/pl/zakres_uslug,2
Muszę się przyznać, że skorzystałem z tej dyskretnej reklamy i muszę przyznać że póki co jestem zadowolony z ajteam Zobaczymy jak pójdzie rozliczenie w urzędzie ale Pani która mi przygotowała wniosek była bardzo sympatyczna i sprawiała wrażenie osoby znającej się na rzeczy
Ostatnio edytowany przez leszak2 (2012-04-24 08:03:13)
Offline
Nowy użytkownik
Witam z tym zwrotne nie jest tak prosto jak się wydaje. Należy prześledzić co można a co nie. W moim przypadku śmieszna sytuacja klinkier na komin podlega uldze, ale do ogrodzenia już nie.
Poczytaj http://www.saldoradom.com.pl
Offline