Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ


#16 2010-07-22 19:08:26

latitude

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-11
Posty: 24
Punktów :   

Re: przeniesione - nasza współpraca z deweloperem

To niech je podlewają, żeby nie uschło. Szczerze, to nie wiem , co wam wadzi to jedno drzewo, skoro dookoła są ich dziesiątki - tego samego gatunku i to jeszcze większe....!!!???

Offline

 

#17 2010-07-22 22:10:45

jac

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-27
Posty: 47
Punktów :   

Re: przeniesione - nasza współpraca z deweloperem

szrek napisał:

Natomiast co do innych kablówek, to chyba nie zależy to zbytnio od dewelopera, która i gdzie wejdzie. Ale może się mylę.

Może trochę zależy od developera, która kablówka wejdzie, bo na początku to deweloper pełni funkcję zarządcy nieruchomości. I 303 mieszkania to zawsze gratka dla potencjalnego monopolisty

Ja jestem za UPC


Jeśli miał by być wybór różnych kablówek dobrze by było aby kable koncentryczne pomiędzy gniazdkami na ścianach w mieszkaniach, a szachtami na klatkach ułożył deweloper i/lub wpólnota we własnym zakresie, a nie scedował tego na wybraną na początku kablówkę (deweloper może pod podłogą położyć tylko peszle z drucikiem do przeciągnięcia koncentryków).

Wtedy będzie można pod te kable podłączać dowolną kablówkę, która położy w szachtach na klatkach schodowych swoje kable.

Żeby się nie okazało, że każda kablówka musi doprowadzać do mieszkań własną instalację po wierzchu

Offline

 

#18 2010-07-23 03:15:10

latitude

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-11
Posty: 24
Punktów :   

Re: przeniesione - nasza współpraca z deweloperem

Jejciu...nie ma nic gorszego niż białe ,plastikowe rurki od kablówki...    Mieszkam teraz w takim bloku. Trzech operatorów. Każdy z zakichaną skrzyneczką na piętrze. Każdy ma własną rurkę. Każdy inną technikę wiercenia. Dziadostwo, smród i brud...

Ja postuluję za UPC, Astrą i TPSA: (czyli Netia, TP i inne w jednym)

Co do koncentryka to nie był bym jego taki pewien, on kiedyś odejdzie w przeszłość, a wyprze go prędzej czy później światłowód.
Najważniejsze, aby Developer zrobił odpowiednie orurowanie, umożliwiające przeciągnięcie wymaganego kabla do jakiegoś punktu dystrybucyjnego (np. w piwnicy)
Ta dowolność jest wymagana, aby później nie borowali nam klatek!
Z uwagi na charakter mojej pracy, mnie na przykład nie urządza sieć niesymetryczna, jaką oferuje sieć oparta na kablu współosiowym, gdzie jego granice skończyły w kanale zwrotnym przy około 10Mb/s Uplink.
Dlatego jestem za rozwiązaniem uniwersalnym, czyli porządne orurowanie i wpuszczenie tylu operatorów, ilu się da. Kabel do rurki od punktu dystrybucji, wpuszczą lub wyciągną konkretni operatorzy. A może być do: koncentryk, skrętka telefoniczna, skrętka sieci LAN, światło... - jak kto sobie zażyczy. Nie skazujmy się na rządy operatorów CATV i ich koncentryków, bo są inne, lepsze rozwiązania na horyzoncie.

Taka moja jest uwaga...

Offline

 

#19 2010-07-23 11:48:19

szrek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 157
Punktów :   

Re: przeniesione - nasza współpraca z deweloperem

Proponuję dokładne czytanie (ze zrozumieniem ) Załącznika nr 2 do umowy "Standardy budowlano- wykończeniowe dla budynku..." str.3
Instalacje 
Mieszkania wyposażone są w instalacje:
...
- instalacja telewizji kablowej (wyłącznie orurowanie)
I wszystko jasne.

Offline

 

#20 2010-07-23 12:37:32

jac

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-27
Posty: 47
Punktów :   

Re: przeniesione - nasza współpraca z deweloperem

Napisałem:
>aby kable ułożył deweloper i/lub wpólnota
więc jeśli nie deweloper to my sami.

Generalnie chodziło mi o to aby nie dopuścić do sytuacji, kiedy pierwsza kablówka która wejdzie na osiedle wypełni te "orurowanie" własną instalacją  we WSZYSTKICH mieszkaniach. (uwaga z autopsji)

Pozdrawiam.

Offline

 

#21 2010-07-23 13:12:05

Bubal

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-06
Posty: 48
Punktów :   

Re: przeniesione - nasza współpraca z deweloperem

...lub kupić dom jednorodzinny i po problemie:-)

Offline

 

#22 2010-07-23 14:29:10

latitude

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-11
Posty: 24
Punktów :   

Re: przeniesione - nasza współpraca z deweloperem

W każdym razie ważne aby było wielu dostawców... - do tego wszystko się zbiega.

Offline

 

#23 2010-07-23 14:56:11

latitude

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-11
Posty: 24
Punktów :   

Re: przeniesione - nasza współpraca z deweloperem

szrek napisał:

Proponuję dokładne czytanie (ze zrozumieniem ) Załącznika nr 2 do umowy "Standardy budowlano- wykończeniowe dla budynku..." str.3
Instalacje 
Mieszkania wyposażone są w instalacje:
...
- instalacja telewizji kablowej (wyłącznie orurowanie)
I wszystko jasne.

No , nie wcale takie jasne.
Nie interesuje mnie instalacja w mieszkaniu, bo i tak sam ją zrobię.
Mnie bardziej interesuje w jaki sposób kabel będzie wchodził do mieszkania i skąd i przez co i w czym będzie przeciągany.
To kluczowa sprawa dla przyszłych operatorów.
Bo jeżeli w jakimś szybie instalacyjnym będzie miejsce na jedną rurę per mieszkanie i zainstaluje ją firma np.Aster, która wpuści tam swój kabel i powie, że całość do mieszkania należy do tej firmy (a tak będzie), to żaden operator już nie wejdzie albo zmięknie i nawet nie będzie się interesował wejściem, bo będzie miał za dużo problemów, albo bez problemów, ale borowanie klatek z rurami - a na to my się nie zgodzimy.

Dlatego dla nas jest lepiej, gdyby orurowanie do punktu dystrybucyjnego gdzieś w piwnicy zrobił deweloper. Ale tak jak pisałem, nie wiem jak to jest technicznie rozwiązane, bo może niepotrzebnie piszę, bo może rozwiązanie już jest zawarte w projekcie budynku?
W każdym razie, dmuchając na zimne, lepiej aby było od razu dużo operatorów, albo żaden (i my sobie jako wspólnota coś wybierzemy), bo jak będzie jeden, to w skrajnych przypadkach będzie już.....pozamiatane.

Offline

 

#24 2010-07-23 15:28:37

szrek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 157
Punktów :   

Re: przeniesione - nasza współpraca z deweloperem

Na początku to deweloper wybiera firmę zarządzająca czyli zarządcę a nie "bawi się" w zarządzanie.
I to ew. firma zarządzająca może umożliwić wejście kablówki na osiedle. Dopóki nie powołamy wspólnoty, a to jeszcze baaardzo odległy czas, to zarządca będzie za nas decydował w wielu sprawach - mam tylko nadzieję, że nie będzie to At Home, z którym sąsiedzi mają mnóstwo problemów.
Deweloperowi nie opłaca się finansowo okablowanie na swój koszt.
Pod podłogą też nic nie położy, bo stropy są wylewane z betonu i chyba raczej nie przewidział takiej opcji.
Co do kilku dostawców - też moim zdaniem nie jest to realne ze względów finansowych (dla dostawców) bo żeby "wyszli na swoje" musieli by mieć zapewniony znaczny udział. A jak do tej pory tylko Aster niestety wykazuje zainteresowanie. Sprawdź na stronie UPC - w wyszukajce nie ma nawet uwzględnionej ulicy Rydygiera
czyli można założyć, że w tym rejonie UPC nie świadczy swoich usług, a szkoda. Być może wśród kablówek jest jakieś porozumienie o niewchodzeniu sobie w paradę i podział terytorialny? - taka moja spiskowa teoria .
A swoją drogą najlepiej byłoby dowiedzieć się "u źródła" czyli np w UPC jakie są procedury i możliwości by to właśnie oni weszli "na osiedle".

Offline

 

#25 2010-07-23 17:09:25

Tgr

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-22
Posty: 3
Punktów :   

Re: przeniesione - nasza współpraca z deweloperem

Witam najbardziej udzielających się forumowiczów . Pozwolę sobie wtrącić się do dyskusji na temat okablowania w budynku. Uważam, że powinno się uwzględnić na etapie budowy tak ważną sprawę jak kompleksowe wykonanie okablowania inwestycji, ponieważ jak to wspomniał Latitude później wygląda to ohydnie i najczęściej jest to robione mało profesjonalnie. Ostatnio moi znajomi pokazali mi jak ich deweloper (spółdzielnia) rozwiązała powyższy problem i muszę stwierdzić, że byłem pod wrażeniem. Załączam link do strony inwestycji, na samym dole należy wejść na Standard - poszerzone informacje, a następnie w prezentację Internet, TV. Dodatkowo nadmienię, że wykonawcą tego osiedla jest Unibep S.A.

http://www.inwestycje-smbimielin.pl/zad … macje.html

Offline

 

#26 2010-07-23 20:06:55

KL13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-23
Posty: 182
Punktów :   

Re: przeniesione - nasza współpraca z deweloperem

Witam,

Kupiłem mieszkanie w maju, od jakiegoś czasu obserwuję to forum.
Wreszcie się zarejestrowałem i chciałem dodać swoje trzy grosze do dyskusji.

Bardzo mi się podoba projekt w SMB Imielin, lecz jest to "sztywne" rozwiązanie. Być może, że w przyszłości operator będzie wymagać kabla kat.6 albo innego światłowodu (np. nie wielomodowy, a jednomodowy) i wtedy będą mieli problem.
Ja bardzo źle wspominam położone przez spółdzielnie kable (tam gdzie mieszkam). Kiedyś było to kompleksowe i nowoczesne rozwiązanie TV zbiorczej i każdy jej używał Teraz kable są gdzieś pourywane, nie ma się kto tym zająć. Wisi to i straszy, a kablówki położyły swoje rury na korytarzach...

Dlatego NAJLEPSZE rozwiązanie moim zdaniem jest to co napisał latitude, czyli odpowiednio duże rurki lub szlaki kablowe do każdego mieszkania (do skrzyneczki technicznej) od piwnicy. I problem będzie rozwiązany...(bez kablowania przez dewelopera, ale udostępnienie możliwości pociągnięcia kabelków jakie się chce...)
A tak na marginesie, czy ktokolwiek wie którędy będzie przychodzić kabel od kablówki, Internetu i domofonu? Czy to jest ta skrzyneczka "TM" na planie ?
Można by się dowiedzieć jak to będzie rozwiązane.
Dawno nie byłem w biurze ZZ, więc chętnie mogę się wybrać i dowiedzieć

Co do zarządcy, to chyba nie będzie to jakiś nasz "wróg" i posłucha większości o ile się zorganizujemy (z czym pewnie będzie problem)?
Co do UPC, to nie ma niczego takiego jak podział terytorialny. Jak będą chętni i przychylność wspólnoty, to wejdą. Zresztą każdy wejdzie jak będą klienci
Dla mnie osobiście, najlepiej jakby była TPSA

Aha.., słyszałem że UPC i Vectra i Multimedia i jeszcze jeden "tajny" operator chce kupić Aster. Podobno najbliżej jest UPC. Może dlatego ich nie ma na Rydygiera ?

Offline

 

#27 2010-07-27 11:32:51

kidbs

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-24
Posty: 80
Punktów :   

Re: przeniesione - nasza współpraca z deweloperem

szrek napisał:

"Dopóki nie powołamy wspólnoty, a to jeszcze baaardzo odległy czas, to zarządca będzie za nas decydował w wielu sprawach".

Pewny jesteś Szreku? Bo mi w ZZ powiedzieli, że dla nas droga już jest wolna. Nie wiem jak ta procedura wygląda?

Co do "kablówek" to się nie znam. Fajnie byłoby nie mieć pajęczyny kabli pod sufitem ale obawiam się, że ZZ o tym nie myśli i cała sprawa leży w naszych rękach.
Osobiście wcale bym się nie zdziwił podziałem terytorialnym Warszawy między firmy

pozdr

Offline

 

#28 2010-07-27 16:28:56

szrek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 157
Punktów :   

Re: przeniesione - nasza współpraca z deweloperem

Powiem tak, ekspertem to ja nie jestem, w sprawach wspólnot w szczególności, ale chyba ZZ troszkę w maliny Cię wpuszcza. A dlaczego? Ano dlatego, że , tu cytata: "Wspólnota mieszkaniowa powstaje z mocy prawa, z chwilą wyodrębnienia pierwszego lokalu" - koniec cytaty . Ja w skrócie rozumiem to tak, że mam w ręku notarialny akt własności swojego lokum czyli jestem jego właścicielem. A na chwilę obecną ani jeszcze nie jestem właścicielem ani nie ma wybudowanego mojego lokalu. No chyba, że się mylę.
Dlatego też deweloper dopóki nie przekaże nam we władanie naszych mieszkań decyduje za nas przy wyborze firmy zarządzającej (o czym się przekonamy przy odbiorze mieszkań), która organizuje sprzątanie, prace ogrodnicze, odśnieżanie, wywóz śmieci itp. oraz pobiera od nas opłaty.
Dlatego też pisałem, że jeszcze daaaleka droga przed nami.
Zresztą niewątpliwie na forum są osoby (a jest nas zarejestrowanych 41- to tylko 1/4 tych, co już kupili mieszkania), które mają na ten temat więcej do powiedzenie niż ja.
BTW zastanawiałem się, jak dotrzeć do tych pozostałych 3/4 - jakieś pomysły?
A tu nt wspólnoty do poczytania :http://www.akacje6.pl/wspolnoty/pdf/pie … olnoty.pdf.

Offline

 

#29 2010-07-27 17:38:36

KL13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-23
Posty: 182
Punktów :   

Re: przeniesione - nasza współpraca z deweloperem

Ja wiem jedno.
Trzeba wszytko zrobić na początku. Bo później będzie problem z zebraniem ludzi, zebrań itd. Nikomu się nie będzie chciało...,...taka jest prawda....niestety....

Offline

 

#30 2010-07-28 16:30:02

KL13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-23
Posty: 182
Punktów :   

Re: przeniesione - nasza współpraca z deweloperem

Wcześniej pisałem o trzeciej, "tajnej" firmie zainteresowanej kupnem sieci Aster.
Dzisiaj mogę to ujawnić, że tą firmą jest TPSA... i raczej jest zdeterminowana aby tą transakcję wykonać.
Z racji takiego obrotu zdarzeń, UPC powinna być zainteresowana wejściem na osiedla gdzie jest obecnie Aster.

Ostatnio edytowany przez KL13 (2010-07-28 16:30:19)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.motodawcy.pun.pl www.clancrolikow.pun.pl www.beybladeclub.pun.pl www.procity.pun.pl www.gladiatus.pun.pl