Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ


#76 2012-02-27 12:52:57

maki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-31
Posty: 51
Punktów :   

Re: przeniesione - nasza współpraca z deweloperem

leszak2 napisał:

Ja niestety nie dałem rady Spotkanie doszło do skutku?

Ponieważ nie ma na forum relacji ze spotkania - podejrzewam, że albo nie doszło ono do skutku albo odbyło się w mocno okrojonym składzie.
Tak niestety wygląda u nas samoorganizowanie się - jedna osoba wykazuje dobre chęci, organizuje spotkanie, po czym zostaje wystawiona do wiatru (jeżeli się myle. to oczywiscie odwołam to zdanie).
Podejrzewam, że nie znajdzie się drugi chętny na zorganizowanie podobnego spotkania.

Offline

 

#77 2012-02-28 08:01:56

Tunia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-26
Posty: 108
Punktów :   

Re: przeniesione - nasza współpraca z deweloperem

spotkanie odbyło się i chyba kolejne też się kiedyś odbędą - mam nadzieje, że na następne przybędzie więcej osób (teraz było 6) :-)

Offline

 

#78 2012-02-28 11:13:39

maki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-31
Posty: 51
Punktów :   

Re: przeniesione - nasza współpraca z deweloperem

Tunia napisał:

spotkanie odbyło się i chyba kolejne też się kiedyś odbędą - mam nadzieje, że na następne przybędzie więcej osób (teraz było 6) :-)

To świetnie, zgodnie z obietnicą odwołuje zdanie o spoktaniu, które sie nie odbyło
6 osób to niezły wynik w naszych zabieganych czasach.

Offline

 

#79 2012-03-06 22:12:39

ewwae

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 34
Punktów :   

Re: przeniesione - nasza współpraca z deweloperem

Przepraszam najmocniej, a czy będą tu opublikowane jakieś wstępne ustalenia, propozycje, koncepcje ku rozwadze ogółu? Czy może przebieg spotkania jest jakiś tajny/poufny?

Offline

 

#80 2012-03-18 00:22:09

Hania

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-26
Posty: 54
Punktów :   

Re: przeniesione - nasza współpraca z deweloperem

Zwrócił moją uwagę zapis w umowie przedwstępnej (Etap C inwestycji), zawarty w paragrafie 14 p. 1, dotyczący zarządu nieruchomością. Brzmi on:

"Strony ustalają niniejszym, iż kwestia sprawowania zwykłego zarządu nieruchomością wspólną zostanie uregulowana w umowie sprzedaży lokalu z tym, że przez okres 12 miesięcy od daty sprzedaży ostatniego lokalu w inwestycji określonej w par. 2 pkt b) niniejszej Umowy Sprzedawca może zastrzec prawo zarządzania nieruchomością wspólną, za stosowaną odpłatnością ustaloną wedle stawek rynkowych, dla siebie lub też wskazanej przez siebie osoby trzeciej."

Czy oznacza to, że jeśli deweloper przez wiele lat nie sprzeda ostatniego mieszkania, to przez cały ten czas możemy być skazani na zarządcę wybranego przez dewelopera i wspólnota nie będzie miała na ten wybór żadnego wpływu ??? Nie bardzo się znam na tych sprawach i absolutnie nie podejrzewam dewelopera o jakieś niecne praktyki. Wiem jednak, że w wielu przypadkach, z chwilą powstania Wspólnoty zmienia się zarządca, jeśli ten, na przykład, mało efektywnie działa na rzecz wyegzekwowania od dewelopera usuwania usterek.
Mam w ręku akt notarialny podpisany przez znajomych z innym deweloperem dwa lata temu, w którym odpowiedni paragraf brzmi następująco: "Strony ustalają, że zarząd Nieruchomością Wspólną będzie prowadzony na podstawie przepisów rozdziału 4 ustawy o własności lokali. Sprzedający ma prawo zlecić zarząd nieruchomością osobie trzeciej na podstawie umowy o zarządzanie. Zawarta umowa o zarządzanie nie może ograniczać praw przyszłej Wspólnoty Mieszkaniowej w zakresie zmian warunków umowy lub rozwiązania umowy." W tym przypadku sytuacja jest klarowna.
Czy Sąsiedzi z etapu B mają taki zapis, jak w mojej umowie przedwstępnej ? A jeśli tak, to czy nie budzi to Waszych wątpliwości ? O ile się orientuję, nikt jeszcze nie podpisał aktu notarialnego. Warto chyba zwrócić szczególną uwagę na zapisy odnośnie zarządu w akcie notarialnym.
A może przesadzam ?? Bardzo proszę o komentarze.

Offline

 

#81 2012-03-19 22:44:50

renard

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-21
Posty: 34
Punktów :   

Re: przeniesione - nasza współpraca z deweloperem

Zapis powinien być taki jak wymieniłaś ale są małe szanse, żeby nieprawny zapis z umowy z ZZ można było wykorzystać, gdyż działalność wspólnoty reguluje ustawa i jest nadrzędna.

Offline

 

#82 2012-03-19 22:51:16

renard

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-21
Posty: 34
Punktów :   

Re: przeniesione - nasza współpraca z deweloperem

Spotkanie jak najbardziej się odbyło i tak jak powiedziała koleżanka przyszło 6 osób, mamy ze sobą kontakt
i myślę, że będziemy organizować następne licząc na to, że grono się powiększy.
Mamy pierwszy konkretny pomysł i będziemy potrzebować poparcia.
Co do konkretów to mam nadzieję, że w tym tygodniu pojawią się na forum.

Pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.beybladeclub.pun.pl www.gladiatus.pun.pl www.clancrolikow.pun.pl www.gbforum.pun.pl www.motodawcy.pun.pl