Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ


#91 2011-12-09 18:39:17

Kicior

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 28
Punktów :   

Re: ODBIÓR MIESZKAŃ - inżynier pomoc?

Ja tez juz jestem po odbiorze. Wrazenie pozytywne. Kilka drobnych poprawek zwlaszcza przy oknach. Martwi mnie natomiast krzywo zamontowana winda nie wiem czy wszyscy zwrocili na to uwage ale przynajmniej ta w klatce 7 jest o dobre 5cm przesunieta wzgledem plytek...Przy tym standardzie jakos nie pasuje!

Offline

 

#92 2011-12-09 19:40:00

erkaem

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-28
Posty: 6
Punktów :   

Re: ODBIÓR MIESZKAŃ - inżynier pomoc?

Witam,
Obecenie musimy opłacić czynsz do końca stycznia + kontener. Orientuje się ktoś co się dzieje z czynszem w przypadku nie odebrania mieszkania z powodu usterek? Czy zostanie on pobierany dopiero po podpisaniu protokołu odbioru?

Offline

 

#93 2011-12-09 23:08:45

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: ODBIÓR MIESZKAŃ - inżynier pomoc?

Kicior napisał:

Ja tez juz jestem po odbiorze. Wrazenie pozytywne. Kilka drobnych poprawek zwlaszcza przy oknach. Martwi mnie natomiast krzywo zamontowana winda nie wiem czy wszyscy zwrocili na to uwage ale przynajmniej ta w klatce 7 jest o dobre 5cm przesunieta wzgledem plytek...Przy tym standardzie jakos nie pasuje!

My mieszkamy w siódmej i szczerze mówiąc nie zauważyliśmy tego.. przyjrzę się temu bliżej, ale chodzi o przesunięcie prawo/lewo?

Offline

 

#94 2011-12-10 09:58:17

jenes

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-03
Posty: 60
Punktów :   

Re: ODBIÓR MIESZKAŃ - inżynier pomoc?

erkaem napisał:

Witam,
Obecenie musimy opłacić czynsz do końca stycznia + kontener. Orientuje się ktoś co się dzieje z czynszem w przypadku nie odebrania mieszkania z powodu usterek? Czy zostanie on pobierany dopiero po podpisaniu protokołu odbioru?

Czynsz jest należny dopiero po odebraniu lokalu/miejsca garażowego.

Offline

 

#95 2011-12-10 10:54:08

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: ODBIÓR MIESZKAŃ - inżynier pomoc?

Mam pytanie do szczęśliwych posiadaczy prądu w mieszkaniu, czy można sprawdzić dzwoniąc do RWE czy prąd został włączony, czy trzeba samemu sprawdzać, czy już ktoś był i zdjął plombę?

Offline

 

#96 2011-12-10 13:27:42

lukasz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-13
Posty: 37
Punktów :   

Re: ODBIÓR MIESZKAŃ - inżynier pomoc?

sprawdz w skrzynce na listy. jesli włączyli to będzie tam ulotka od RWE, że już jest ok ale bezpieczniki w skrzynce nie są włączone. potem trzeba iść do ochrony a oni otworzą skrzynkę na klatce i podniosą bezpieczniki


kawanagila napisał:

Mam pytanie do szczęśliwych posiadaczy prądu w mieszkaniu, czy można sprawdzić dzwoniąc do RWE czy prąd został włączony, czy trzeba samemu sprawdzać, czy już ktoś był i zdjął plombę?

Offline

 

#97 2011-12-10 16:32:14

erkaem

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-28
Posty: 6
Punktów :   

Re: ODBIÓR MIESZKAŃ - inżynier pomoc?

jenes napisał:

erkaem napisał:

Witam,
Obecenie musimy opłacić czynsz do końca stycznia + kontener. Orientuje się ktoś co się dzieje z czynszem w przypadku nie odebrania mieszkania z powodu usterek? Czy zostanie on pobierany dopiero po podpisaniu protokołu odbioru?

Czynsz jest należny dopiero po odebraniu lokalu/miejsca garażowego.

Czyli jeżeli stwierdzimy usterki i nie odbierzemy mieszkania to zapłacony czynsz za grudzień przejdzie na poczet lutego?

Offline

 

#98 2011-12-10 21:07:48

Kicior

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 28
Punktów :   

Re: ODBIÓR MIESZKAŃ - inżynier pomoc?

kawanagila napisał:

Kicior napisał:

Ja tez juz jestem po odbiorze. Wrazenie pozytywne. Kilka drobnych poprawek zwlaszcza przy oknach. Martwi mnie natomiast krzywo zamontowana winda nie wiem czy wszyscy zwrocili na to uwage ale przynajmniej ta w klatce 7 jest o dobre 5cm przesunieta wzgledem plytek...Przy tym standardzie jakos nie pasuje!

My mieszkamy w siódmej i szczerze mówiąc nie zauważyliśmy tego.. przyjrzę się temu bliżej, ale chodzi o przesunięcie prawo/lewo?

Popatrz na podloge gres z lewej strony ma ok 10cm a z prawej ok 15 cm. Ciekaw jestem z czego to wynika?

Offline

 

#99 2011-12-11 23:08:25

Kicior

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 28
Punktów :   

Re: ODBIÓR MIESZKAŃ - inżynier pomoc?

W sprawie kluczy do szaf z instalacjami na klatce ... Uwazam ze wszyscy powinnismy je dostac przy odbiorze bo sa niezbedne podczas prac wykonczeniowych a szukanie i proszenie sie jest bardzo uciazliwe natomiast pomaganie sobie srubokretem lub innym przedmiotem zniszczy nam szafy. Czy ktos moze dostal klucz?

Offline

 

#100 2011-12-12 11:55:19

jenes

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-03
Posty: 60
Punktów :   

Re: ODBIÓR MIESZKAŃ - inżynier pomoc?

erkaem napisał:

jenes napisał:

erkaem napisał:

Witam,
Obecenie musimy opłacić czynsz do końca stycznia + kontener. Orientuje się ktoś co się dzieje z czynszem w przypadku nie odebrania mieszkania z powodu usterek? Czy zostanie on pobierany dopiero po podpisaniu protokołu odbioru?

Czynsz jest należny dopiero po odebraniu lokalu/miejsca garażowego.

Czyli jeżeli stwierdzimy usterki i nie odbierzemy mieszkania to zapłacony czynsz za grudzień przejdzie na poczet lutego?

tak, na poczet odpowiedniego miesiąca po odbiorze (niekoniecznie lutego, bo być może odbierzesz dopiero w lutym/marcu) :-)
Pamiętaj, że czynsz został obliczony na podstawie pomiaru powierzchni lokalu dokonanego przez Unibep PRZED odbiorem. Dlatego jeśli podczas odbioru lokalu powierzchnia zostanie skorygowana, masz prawo do korekty wyliczenia należnego czynszu.

Offline

 

#101 2011-12-12 21:02:59

crz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-06
Posty: 13
Punktów :   

Re: ODBIÓR MIESZKAŃ - inżynier pomoc?

Mam pytanie. Czy w wielu przypadkach powierzchnia lokalu odbiega od powierzchni deklarowanej przez ZZ w projekcie? Mieszkanie znajomego (u innego developera) zostało zmierzone przez wykonawcę jeszcze przed wpłatą całej wartości i odbiorem mieszkania. Różnica wyniosła 30cm in minus i w związku z tym developer zwrócił ok. 2500zł, mimo że zapis w umowie pozostawiał margines, w którym mieściła sie wspomniana różnica. To dobra praktyka.

Offline

 

#102 2011-12-13 00:42:57

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: ODBIÓR MIESZKAŃ - inżynier pomoc?

my mamy 0,12 m2 mniej mieszkania.. ale 0,4 m2 więcej komórki lokatorskiej

Offline

 

#103 2011-12-13 21:56:03

Robi

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-20
Posty: 53
Punktów :   

Re: ODBIÓR MIESZKAŃ - inżynier pomoc?

u mnie +1.1 m2 więcej

Offline

 

#104 2011-12-13 22:44:26

kidbs

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-24
Posty: 80
Punktów :   

Re: ODBIÓR MIESZKAŃ - inżynier pomoc?

Kicior napisał:

W sprawie kluczy do szaf z instalacjami na klatce ... Uwazam ze wszyscy powinnismy je dostac przy odbiorze bo sa niezbedne podczas prac wykonczeniowych a szukanie i proszenie sie jest bardzo uciazliwe natomiast pomaganie sobie srubokretem lub innym przedmiotem zniszczy nam szafy. Czy ktos moze dostal klucz?

mi gość z UniBep powiedział, że nie ma kluczy a drzwi do instalacji zostają na razie otwarte
otwiera się je poprzez lekkie popchnięcie co pozwala je tak palcami lekko zaczepić i otworzyć. nie trzeba śrubokrętów czy innych narzędzi.

Offline

 

#105 2011-12-13 23:17:43

Przemo

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-14
Posty: 5
Punktów :   

Re: ODBIÓR MIESZKAŃ - inżynier pomoc?

Witam,

Wczoraj odebralismy nasze mieszkanie w 9 klatce i chcialem podzielic sie moimi wrazeniami z tego zacnego wydarzenia
W mojej opinii bardzo pozytywnie, nie moge powiedziec zlego slowa na temat organizacji odbiorow - wszystko szybko, sprawnie i bez problemow.
Spedzilismy w lokalu ponad godzine + czas na ogledziny komorki lokatorskiej oraz miejsca garazowego. Jesli chodzi o uwagi dotyczace mieszkania to potwierdzam wczesniejsze opinie uzytkownikow, iz wady nie byly duze.
Odnotowalismy nastepujace problemy: wymiana skrzydla drzwi balkonowych (bylo obite po upadku), regulacja drzwi balkonowych na zawiasach, nierownosci podlogi w jednym z pokojow (istanialo minimalne ryzyko, iz dluga deska podlogowa bedzie "plywala" wiec zdecydowalismy sie na wyrownanie), niewlasciwy splyw wody na loggi (odnotowalismy ten fakt w protokole, jednak nie ma mozliwosci poprawy tej wady).

Bardzo milo zaskoczyl nas natomiast fakt posiadania wideodomofonu w mieszkaniu

Mam nadzieje, iz moje uwagi okaza sie pomocne.

pozdrawiam,

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.narutokllub.pun.pl www.bleachmmorpg.pun.pl www.szkolamic.pun.pl www.starevolution.pun.pl www.laboraptorium.pun.pl