Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ


#76 2011-12-06 07:51:10

Tunia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-26
Posty: 108
Punktów :   

Re: ODBIÓR MIESZKAŃ - inżynier pomoc?

kawanagila napisał:

Tunia napisał:

Ja się nie wypowiadam, odbieramy mieszkanie dopiero jutro, więc mogę napisać jak nasze wrażenia :-)

o, a my jutro o dziewiątej.. To powodzenia!

hmmm, my też o 9 :-) Tobie też życzymy powodzenia i  może do zobaczenia:-)

Ostatnio edytowany przez Tunia (2011-12-06 07:52:11)

Offline

 

#77 2011-12-06 07:53:47

Tunia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-26
Posty: 108
Punktów :   

Re: ODBIÓR MIESZKAŃ - inżynier pomoc?

kawanagila napisał:

Czy my podlegamy pod STOEN na Rudzkiej?

tak

Offline

 

#78 2011-12-06 08:15:20

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: ODBIÓR MIESZKAŃ - inżynier pomoc?

Z tych emocji to mi się dni pomyliły!! Przecież my odbieramy w środę

Offline

 

#79 2011-12-06 14:21:31

Tunia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-26
Posty: 108
Punktów :   

Re: ODBIÓR MIESZKAŃ - inżynier pomoc?

My jesteśmy już po odbiorze :-) Wrażenia ogólne bardzo pozytywne. Jest pare poprawek, ale klucze i tak odebraliśmy - obiecano, że w między czasie wszystko poprawią.

Offline

 

#80 2011-12-06 14:55:34

lukasz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-13
Posty: 37
Punktów :   

Re: ODBIÓR MIESZKAŃ - inżynier pomoc?

a co do kablówki to na pewno będzie Aster bo ich auto dziś widziałem u nas. Czyli za jakiś czas zmieni się w UPC;-)

Offline

 

#81 2011-12-06 17:14:54

robert

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 85
Punktów :   

Re: ODBIÓR MIESZKAŃ - inżynier pomoc?

Mam nadzieję, że UPC pojawi się nim się przeprowadzę. Nie chce mi się podpisywać umowy z Aster a potem jej zmieniać. Tym bardziej, że mimo akwizycji Astera przez UPC, nadal mają odrębne oferty z czego ta Astera jest mniej korzystna.

Co do poprawek to zwijają się jak w ukropie. Mieszkanie odbierałem tydzień temu w poniedziałek, a w zeszłą sobotę już widziałem poprawki tynkarskie (nie miałem kątów w kilku miejscach).

Offline

 

#82 2011-12-08 10:34:44

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: ODBIÓR MIESZKAŃ - inżynier pomoc?

No to mieszkanie odebrane. Mamy rysę na jednej szybie, i w paru miejscach w łazience wyrównali powierzchnię, bo przy wywietrznikach było nierówno, ale zrobili to od ręki. Szampan wypity, teraz czekamy na prąd!

Offline

 

#83 2011-12-08 11:49:54

lukasz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-13
Posty: 37
Punktów :   

Re: ODBIÓR MIESZKAŃ - inżynier pomoc?

Pamietajcie żeby zajrzeć do skrzynek w dniu kiedy teoretycznie RWE ma zdjąć plomby. Jeśli was przy tym nie będzie to trzeba prosić ochronę o włączenie bezpieczników w skrzynce na klatce

Offline

 

#84 2011-12-08 14:59:26

kidbs

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-24
Posty: 80
Punktów :   

Re: ODBIÓR MIESZKAŃ - inżynier pomoc?

Też odebrałem. Rysa na szybie, rysa na parapecie, dwa miejsca do wyszlifowania tynku. Chyba było jakieś pęknięcie na ścianie i chcieli to zakryć ale im nie wyszło do końca.
Ma też drzwi do regulacji, ale to szczegóły.

Pani Marta bardzo miło i reszta tam Panów też na plus. Dziś widzę, że ogólnie obsługa biura to mili ludzie.
Pan Z Unibep za to dosyć hardy ale konkretny i też bez problemu.

Offline

 

#85 2011-12-08 15:29:39

klatka13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-20
Posty: 83
Punktów :   

Re: ODBIÓR MIESZKAŃ - inżynier pomoc?

ja też już mam klucze w kieszeni i prócz 3 rzeczy wszystko oki. 1) to nie równe kontakty 2) rysy i regulacja drzwi a 3) to za mały spadek do odpływu na loggi. martwi mnie w sumie tylko ten spadek bo to grubsza robota, a po dzisiejszym deszczu to widac jak woda stoi i nawet nie dochodzi do odpływu:(

mogę z czystym sumieniem polecić osobę z firmy odbiorymieszkan.pl

Offline

 

#86 2011-12-08 16:07:00

lukasz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-13
Posty: 37
Punktów :   

Re: ODBIÓR MIESZKAŃ - inżynier pomoc?

a na czym polega u was regulacja drzwi?

Offline

 

#87 2011-12-08 20:46:09

mojeM

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-05
Posty: 2
Punktów :   

Re: ODBIÓR MIESZKAŃ - inżynier pomoc?

Ja takze odebralem swoje m, postanowilem napisac ze aby podzielic sie swoja radoscia, a takze aby inni moi sasiedzi wiedzieli czego ewentualnie moga sie domagac od dewelopera i oczekiwac na odbiorze swojego m.

Ostatecznie do protokolu wpisalem 3 male usterki (podwojne gniazdko zamiast pojedynczego, brak opisu bezpiecznikow oraz cos tam jeszcze malo istotnego) takze jak widzicie u mnie nie bylo zbyt duzo klopotów. Fachowiec ktory dokladnie odbieral moje mieszkanie pochwalil jakosc prac i wykonania lokalu. Jedyną rzecza ktora mnie zmartwila to brak w jednym miejscu poziomu podlogi na loggi (odchylka 2mm), gdzie moze stac woda po deszczu, ale ostatecznie po konsultacji z fachowcem od odbiorow nie zdecydowalem sie na poprawe jej gdyz podobno o tej porze roku mogli by ja jeszcze gorzej wykonac niz obecnie. Dodam ze zatrudnilem profesjonaliste  ktory przez ponad 2h wszystko precyzyjnie sprawdzal specjalistycznym sprzetem. Jesli mialbym raz jeszcze robic odbior to nie wahalbym sie i raz jeszcze zatrudnilbym tego fachowca-polecam goraco!!!
Dla chetnych oto kontakt do niego: 692 449 488.

Mam nadzieje ze choc troche pomoglem Wam moi przyszli sasiedzi:)
Pozdrawiam

Offline

 

#88 2011-12-09 08:21:04

klatka13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-20
Posty: 83
Punktów :   

Re: ODBIÓR MIESZKAŃ - inżynier pomoc?

jesłi chodzi o regulacje drzwi  to trzeba je jeszcze wypoziomowac ponieważ same się zamykają:( ja je otwieram a one sie zamykaja ale to juz drobnosta ktora można samamu zrobic juz jak próg bedzie zamontowany:)

mo fachowiec tez ogolnie zachwalił wykonawce, największe wraznienie na nim zrobił położony tynk oraz w moim przypadku trzymanie kątów.

Offline

 

#89 2011-12-09 14:50:18

szrek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 157
Punktów :   

Re: ODBIÓR MIESZKAŃ - inżynier pomoc?

Z tym samo zamykaniem się drzwi to nie jest problem złego wypoziomowanie tylko chodzi o wymogi ppoż. Można jedynie tak je ustawić by zamykały się szybciej lub wolniej - tak w czasie odbioru zostałem poinformowany zarówno przez przedst. Unibepu jak i fachowca który pomagał przy odbiorze. Dla mnie osobiście jest to trochę dziwne, ale skoro tak ma być to niech będzie - jedynie przeprowadzę regulację szybkości zamykania. A przy okazji zapytam, czy kaloryfery dobrze Wam grzeją, bo u mnie trochę słabo.

Offline

 

#90 2011-12-09 16:25:48

darek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-09
Posty: 2
Punktów :   

Re: ODBIÓR MIESZKAŃ - inżynier pomoc?

Z ogrzewaniem są wg mnie jeszcze różne przejściowe problemy, u nas przez pierwszy tydzień od odbioru w ogóle nie grzały, mimo zapewnień, że trzeba je tylko odpowietrzyć. W naszej klatce a pewnie we wszystkich jest podobnie są dwa piony grzewcze, jeden dla pięter parter-5 włącznie, a drugi wyżej. Z racji, że moje mieszkanie jest na piątym piętrze, jest ostatnie w pionie. Problem w końcu został rozwiązany poprzez zwiększenie ciśnienia w systemie grzewczym. Problem spadku ciśnienia początkowo chyba będzie występował bo duża część mieszkańców będzie zdejmowała grzejniki choćby łazienkowe w celu położenia płytek pod nimi co powoduje zmniejszenie ilości wody. Niektórzy będą też pewnie wymieniać inne grzejniki.

Od tego poniedziałku grzejniki grzeją nie przerwanie i spowodowały wzrost temperatury z 14 do 19 stopni. Grzejniki podobno nie będą bardzo gorące dopóki na dworze będą dodatnie temperatury. SPEC czy inna ciepłownia nie daje maksymalnej temperatury jeśli nie ma takiej potrzeby.

PS. Też odbieraliśmy z odbiorymieszkan.pl i byliśmy zadowoleni

Ostatnio edytowany przez darek (2011-12-09 16:44:47)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.topeleven.pun.pl www.pokemon-green.pun.pl www.hitplaneta.pun.pl www.formula1.pun.pl www.rpssamp.pun.pl