Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ


#1 2011-03-10 11:45:50

caida

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-10
Posty: 13
Punktów :   

Szkoły na Żoliborzu

Witam,
Dotychczas nie znalazłem wątku na temat szkół w pobliżu ZZ, więc zakładam nowy
Od września mój syn rozpoczyna naukę i jesteśmy w trakcie wyboru podstawówki.
W pobliżu znajdują się:
1. Szkoła Podstawowa Nr 92 im. Jana Brzechwy przy ul. Przasnyskiej - obejmuje rejonem ZZ
2. Szkoła Podstawowa Nr 267 im. Juliusza Słowackiego, ul. Braci Załuskich 1 (sportowa)
3. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 68 im. Artura Oppmana ul. OR-OTA 5.

Może macie jakieś opinie nt. tych szkół albo wasze dzieci do nich chodzą lub zamierzacie je tam posłać...?

Offline

 

#2 2011-03-10 12:07:01

Tunia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-26
Posty: 108
Punktów :   

Re: Szkoły na Żoliborzu

Próbowałam znaleźć coś w necie i tak: szkoła na Or-Ota jest położona najbliżej ZZ, ale jest to szkoła integracyjna i znalazłam same okropne rzeczy na jej temat - więc zrezygnowałam. Na Przasnyskiej jest ok, ale dzieci posyłam prawdopodobnie na Braci Załuskich (są tam np. zuchy i różne zajęcia dodatkowe). Córka we wrześniu idzie do zerówki, a syn do drugiej klasy dlatego w poniedziałek wybieram się do dyrektora z pytaniem czy przyjmie dzieci od września, żebym nie musiała przenosić ich w połowie roku :-) We wtorek napiszę jak było.
Ps. jest tam też klasa sportowa.

Ostatnio edytowany przez Tunia (2011-03-10 12:09:16)

Offline

 

#3 2011-03-10 12:57:44

caida

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-10
Posty: 13
Punktów :   

Re: Szkoły na Żoliborzu

Dzięki Tunia i czekam na relację.. my też się skłaniamy w stronę SP na ul. Braci Załuskich

Offline

 

#4 2011-03-16 10:24:13

Tunia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-26
Posty: 108
Punktów :   

Re: Szkoły na Żoliborzu

Byłam w poniedziałek w szkole i tak: przemiła Pani sekretarka powiedziała, że to ona może mi pomóc i nie muszę widzieć się z dyrektorem. Zapisałam starsze dziecko od września do klasy II, a młodsze przez elektroniczny system do zerówki (teraz muszę zanieść to do szkoły). Pani powiedziała, że są miejsca i że dzieci się dostaną. Poradziła tylko, żeby we wnioskach wpisać adres zamieszkania na Rydygiera. Pan dozorca pokazał nam halę sportową (naprawdę imponująca) i salę gimnastyczną. W szkole są również prowadzone zajęcia plastyczne, piłka nożna i karate. Jak na razie wszystko wydaje się ok, a jak będzie w rzeczywistyości, to się okaże.
Ps. Byłam w biurze ZZ i widziałam się również z kierownikiem budowy - wszyscy mówią to samo: budowa prawdopodobnie zakończy się w sierpniu, ok. miesiaca będą trwały odbiory, więc jest realna szansa, że w październiku będzie można odbierać mieszkanie :-)

Offline

 

#5 2011-03-17 15:32:55

artur

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-24
Posty: 33
Punktów :   

Re: Szkoły na Żoliborzu

Dzięki za info i fajny wątek. Mój syn w tym roku kończy 8 lat więc też jestem żywo zainteresowany szkołami w naszym pobliżu. A ponieważ jeszcze przez jakiś czas nie będę miał okazji osobiście odwiedzić szkół wszelkie informacje są mile widziane.

Offline

 

#6 2011-03-17 18:22:10

caida

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-10
Posty: 13
Punktów :   

Re: Szkoły na Żoliborzu

My też otrzymaliśmy poradę by przy zapisywaniu dziecka podać już adres Rydygiera, tylko jaki? chyba Rydygiera 11... (!?)
Tak więc mój syn też rozpocznie naukę w 1 klasie na Braci Załuskich (spodobała mu się sala gimnastyczna!).

Offline

 

#7 2011-03-18 07:51:36

Tunia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-26
Posty: 108
Punktów :   

Re: Szkoły na Żoliborzu

Ja wpisałam 11/13 - gdzieś w papierach od developera znalazłam taki numer.

Offline

 

#8 2011-04-14 15:12:46

caida

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-10
Posty: 13
Punktów :   

Re: Szkoły na Żoliborzu

Wczoraj wywieszono listę dzieci przyjętych do szkół podstawowych. Niestety, nasz syn nie został przyjęty do 1 klasy SP przy Braci Załuskich, spoza rejonu przyjęli jedynie 8 dzieci Nie mieliśmy więc wyjścia i od 1 września rozpoczynamy naukę w SP przy Przasnyskiej! http://sp92warszawa.edupage.org/

Offline

 

#9 2011-04-15 07:53:00

Tunia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-26
Posty: 108
Punktów :   

Re: Szkoły na Żoliborzu

Szkoda :-( Czemu nie wpisaliście nowego adresu?

Offline

 

#10 2011-04-16 20:43:05

aga&piotr

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-02
Posty: 20
Punktów :   

Re: Szkoły na Żoliborzu

caida napisał:

1. Szkoła Podstawowa Nr 92 im. Jana Brzechwy przy ul. Przasnyskiej - obejmuje rejonem ZZ

Offline

 

#11 2011-04-18 07:56:45

Tunia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-26
Posty: 108
Punktów :   

Re: Szkoły na Żoliborzu

Nie wiedziałam, wydawało mi się, że szkoła na Or-Ota bo jest najbliżej, ale to dobrze, z korzyścią dla mieszkańców ZZ :-)

Offline

 

#12 2012-07-27 09:53:01

kraboszka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-07-27
Posty: 1
Punktów :   

Re: Szkoły na Żoliborzu

Drogie Mamy i Tatusiowie !


(szczególnie Tunia)

Właśnie się wprowadzamy i czas na decyzję o wyborze szkoły dla naszego syna ( 3 klasa podstawówki). Wahamy się pomiędzy szkołami na ul. Przasnyskiej a Braci Załuskich. Szukaliśmy długo info w sieci ale nie ma zbyt wiele. z poprzednich postów wiem , że inni rodzice mieli podobne dylematy i ktoś zdecydował się na szkołę na Braci Załuskich - minął rok więc na pewno macie już własne doświadczenia i opinie .
Tunia będę wdzięczna za garść informacji o szkole na Braci Załuskich  - nasze dzieci chyba są w tym samym wieku...

pozdrawiam

Offline

 

#13 2012-07-28 16:06:51

Mariusz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-21
Posty: 72
Punktów :   

Re: Szkoły na Żoliborzu

No proszę. A jeszcze za czasów tow. Gierka Szkoła Podstawowa nr 92 przy ul. Przasnyskiej nosiła imię Ernesta Che Guevary i- jako jedyna w kraju- gościła Fidela Castro podczas jego oficjalnej wizyty w Polsce. Dzieci intensywnie uczyły się języka rosyjskiego w ramach "przyjaźni polsko-radzieckiej", wywieszały czerwone chorągiewki, uczestniczyły w pochodach 1-Majowych i były poddawane indoktrynacji. Hymn szkoły miał zaś refren: "Tak, jak Guevara przewodzi nam: wzór odwagi i wzór męstwa w walce o swój kraj!" i był skomponowany przez nauczycielkę śpiewu, która dzisiaj na emeryturze prowadzi...chórek parafialny. Wiem o tym bardzo dużo, bo sam byłem tam uczniem. Na szczęście na spotkanie z Fidelem nie poszedłem, bo udałem, że choruję.

Offline

 

#14 2012-07-29 08:27:57

Tunia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-26
Posty: 108
Punktów :   

Re: Szkoły na Żoliborzu

Witam,
Ze szkoły na Braci Załuskich jesteśmy bardzo zadowoleni (Pani wychowawczyni jest super - polecam więc klasę 3b :-). Pani w sekretariacie bardzo pomocna, a Panie w świetlicy sympatyczne (w poprzedniej szkole było trochę gorzej). Ponoć naszą rejonową szkołą jest ta przy Przasnyskiej, ale na Braci Załuskich jest bliżej. Ogólnie polecam :-)

Offline

 

#15 2012-09-13 02:52:08

annam

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-09-13
Posty: 12
Punktów :   

Re: Szkoły na Żoliborzu

Szkoła na Przasnyskiej wygrywa wszelkie rankingi - nie tylko dzielnicowe, ale nawet ogólnowarszawkie. To bardzo dobra podstawówka. Dodatkowo rodziców powinno ucieszyć, że coraz więcej osób naciska na ZTM aby uruchomił z Gdańskiego przez Rydygiera i Przasnyską, Elbląską linię do Marymontu. Jest planowany przystanek autobusowy przy szkole na Przasnyskiej, więc z pewnością ułatwi to dojazd rano z naszymi pociechami. Trzeba tylko składać oficjalne pisma przez stronę ZTM (zakładka kontakt, napisz do nas) aby mieli papier, że ludzie chcą tym jeździć pod szkołę. Im więcej osób wyśle prośbę, tym szybciej taka linia powstanie.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.polskiextremetruck.pun.pl www.crazypigs.pun.pl www.stado-wilk.pun.pl www.resocjalizacja-rzeszow.pun.pl www.disneyxd.pun.pl