Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2014-07-05 00:51:39

maf

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-05-20
Posty: 44
Punktów :   

Zasięg telefonii komórkowej

Witam,

mam pytanie szczególnie do mieszkańców etapu C, ale i ogólnie do mieszkańców ZZ.
Czy występują u Was w mieszkaniu problemy z zasięgiem telefonii komórkowej?

U mnie na 3 piętrze są ogromne problemy z zasięgiem (właściwie go nie ma) w "środku mieszkania" Trzeba znajdować się blisko okien, aby zasięg był. Na loggi za to ten problem nie występuje. Początkowo myślałem, że to wina mojego aparatu telefonicznego lub też sieci Orange, ale okazało się, że nie. Wielu znajomych mających różne telefony i w różnych sieciach, będąc u mnie, miało te same problemy z zasięgiem.

Według mnie, jeśli to problem powszechny, to developer powinien co najmniej uprzedzić przed zakupem o takich problemach, mogących występować w mieszkaniach. Czy ewentualnie ktoś dostał taką informację?

Jeśli to problem powszechny to może są szanse na wymuszenie na developerze naprawy tych problemów (przez instalację jakiś dodatkowych anten?), albo odszkodowania.

Offline

 

#2 2014-07-06 17:42:36

Hania

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-26
Posty: 54
Punktów :   

Re: Zasięg telefonii komórkowej

Nie mam żadnego problemu z zasięgiem - budynek C, 3 piętro !! Mam komórkę  w TMobile. Moi goście, z komórkami od innych operatorów, też bez kłopotu telefonują z mojego mieszkania.

Offline

 

#3 2014-07-07 09:41:22

sng

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-05-10
Posty: 19
Punktów :   

Re: Zasięg telefonii komórkowej

Ja mam telefon w sieci Orange, jeżeli telefon jest ustawiony na sieć GSM to są duże problemy z zasięgiem i jakością połączenia, jeśli przestawię telefon na sieć UMTS ( 3G) to są o wiele mniejsze problemy z zasięgiem choć miejscami w mieszkaniu sygnał jest nie najlepszy.

Offline

 

#4 2014-07-08 13:51:15

mati

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-12-26
Posty: 9
Punktów :   

Re: Zasięg telefonii komórkowej

Ja mieszkam w etapie B i niestety problem z zasięgiem jest ogromny. w zasadzie jedynie na balkonie mam prawidłowy zasięg. dodam, iż mam telefon w sieci Orange
pozdrawiam
Dorota

Offline

 

#5 2014-07-08 23:03:22

KaMa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-01
Posty: 44
Punktów :   

Re: Zasięg telefonii komórkowej

W C na IIIp. mam świetny zasięg. Za to uważam, że ilość świerszczy na patio i w najbliższej okolicy jest chyba największa w Warszawie:))

Offline

 

#6 2014-08-01 01:35:12

Mariusz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-21
Posty: 72
Punktów :   

Re: Zasięg telefonii komórkowej

W budynku "B" problem z zasięgiem występuje także w przypadku telefonii komórkowej "Play". Ja używam właśnie takiej. Za to świerszczy tutaj niemal nie słychać

Offline

 

#7 2014-08-08 21:41:02

asyg

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-08-06
Posty: 14
Punktów :   

Re: Zasięg telefonii komórkowej

Aby sprawdzić zasięg trzeba przetestować kilka aparatów telefonicznych, w tym starszych i nowych - tych najtańszych oraz kilka sieci (starter prepaid kosztuje 5 zł). Jeśli te testy we wszystkich sieciach i przy wszystkich aparatach wypadną negatywnie - jest problem z zasięgiem, jeśli częściowo pozytywnie - problem tyczy aparatu lub sieci i trzeba reklamować aparat lub skontaktować się z siecią.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.vampire-diaries.pun.pl www.eragondziedzictwo.pun.pl www.dancingwarszowice.pun.pl www.rolnictwo2009.pun.pl www.gwardiagodrykagryffindora.pun.pl