Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ


#1 2013-07-29 21:31:18

Dario7

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-07-29
Posty: 2
Punktów :   

Etap A

Witam,

Zastanawiam się nad zakupem mieszkania w etapie A I p. od strony wewnętrznej ulicy osiedla ZZ, czy może ktoś odpowie na trudne pytanie czy warto :-) i ewentualnie na co zwrócić uwagę w umowie deweloperskiej. Dzięki z góry !

Offline

 

#2 2013-09-03 15:48:06

nunila

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-09-03
Posty: 1
Punktów :   

Re: Etap A

Witam,
ja również przeglądałam mieszkania w etapie A, ale przyznam, że przestraszyły mnie ceny ok. 10 000 zł/m2 w przypadku dużego (ok.100m2) mieszkania (jedno z wyższych pięter). Powiedzcie mi czy to są realne ceny, czy sporo od takich wyjściowych udało Wam się jeszcze wynegocjować? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi, nie wiem czy jest sens w ogóle o tej inwestycji myśleć w takiej sytuacji, "sąsiedzi" proponują dużo korzystniejsze warunki cenowe.

Offline

 

#3 2013-09-03 18:33:27

Hania

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-26
Posty: 54
Punktów :   

Re: Etap A

Przy dużym mieszkaniu z pewnością da się nakłonić dewelopera do zejścia z ceny. Tak przynajmniej było w etapie C. Rzeczywiście, cena za 1 m2 dochodząca do 10 tys. wygląda mało zachęcająco. W etapie C było drożej niż w B, ale daleko do 10 tys. za metr.
Bardzo ostrożnie traktowałabym jednak sąsiedztwo. Radziłabym poczytać w internecie opinie o Robygu. Często bywam na Rydygiera 15 i wiem, że mieszkańcy nie mogą wyegzekwować od dewelopera usunięcia wielu usterek mniejszych i większych. Od trzech lat woda przedostająca się na poziom -2 poczyniła okropne spustoszenia w garażu (grzyb na ścianach, odpadające kafelki itp.) Wiem, że w czasie wakacji wreszcie coś zaczęli robić, ale wspólnota wycenia zakres niezbędnych prac w całym budynku na ogromne sumy i rozważa wystąpienie na drogę sądową przeciwko deweloperowi.
Też rozważałam zakup mieszkania w Robygu, ale szybko zrezygnowałam po zebraniu wspólnoty, w którym uczestniczyłam jako osoba upełnomocniona przez właściciela jednego z mieszkań.
Warto też chyba dokładniej przyjrzeć się cenom w Robygu. Prawdopodobnie rzeczywiście są niższe niż w Zielonym Żoliborzu, z tym że te naprawdę niskie ceny za metr (w reklamach "cena od ....") dotyczą mieszkań mało atrakcyjnych, np. na parterze przy wjeździe do garażu, albo z oknami nad wejściem do śmietnika, albo w minimalnej odległości od ściany sąsiedniego budynku. Te atrakcyjne są już dużo droższe.
Z mieszkania w etapie C Zielonego Żoliborza jestem bardzo zadowolona. W trakcie odbioru wynajęty "ekspert" nie znalazł żadnych usterek. Mieszkam od grudnia zeszłego roku i nic niepokojącego nie pojawiło się. Kolejne etapy budowane są przez tą samą firmę, więc należy spodziewać się przyzwoitego wykonawstwa. Linia kolejowa nie przysparza żadnych uciążliwości (moje okna wychodzą na patio).  Myślę, że ZZ to dobry wybór.

Offline

 

#4 2013-09-17 10:32:15

bzbig

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-09-17
Posty: 4
Punktów :   

Re: Etap A

Dario7 napisał:

Witam,

Zastanawiam się nad zakupem mieszkania w etapie A I p. od strony wewnętrznej ulicy osiedla ZZ, czy może ktoś odpowie na trudne pytanie czy warto :-) i ewentualnie na co zwrócić uwagę w umowie deweloperskiej. Dzięki z góry !

Witam,

znalazłem taką stronę i tam jest kilka info o umowie z deweloperem, m.in. stamtąd wziąłem info nt tego co powinno być w umowie. Sprawdź, polecam

http://deweloper.platformaprawa.pl/co-p … weloperem/

Pozdrawiam,
Kr

Offline

 

#5 2013-09-20 11:44:02

konrad

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-02
Posty: 4
Punktów :   

Re: Etap A

Jestem mieszkańcem etapu B, czyli pierwszego jaki był budowany już ponad rok czasu. Niestety nie mogę powiedzieć, że był to dobry wybór. Jedynym plusem jest lokalizacja i to tylko położenie w Warszawie, ale już gdy spojrzymy na to co jest tuż obok, a nawet pod budynkami, to już nie wygląda tak zbyt fajnie.
Kiedy wprowadzałem się to w okolicy zamieszkałe były dwa budynki. Bardzo dobrze się mieszkało póki Zielony Żoliborz nie oddał kolejnego etapu. Nie wiem jak inni mieszkańcy, ale oddanie kolejnych ok. 300 mieszkań dla mnie było odczuwalne, parkowanie wokół budynków jest teraz bardzo trudne. Kolejne dwa budynki to podobno kolejne 500 mieszkań. Policzyłem ile mieszkań będzie wybudowanych przy Rydygiera, wyszło że ponad 4000 mieszkań a w okolicy blisko 7000 mieszkań. Dziś tylko niewielka cześć jest zamieszkana, ale mieszkańców będzie przybywać i w mojej ocenie będzie to bardzo odczuwalne, dróg nie przybywa a mieszkańców coraz więcej. Mam znajomych którzy mieszkają na ul. Bukowińskiej, niby lokalizacje jest OK - Mokotów, blisko metra, niedaleko skrzyżowanie Puławska, Wilanowska, Al. Niepodległości a taka masa mieszkań, że infrastruktura nie wytrzymuje. Czy u nas nie będzie podobnie? Dziś rozważałbym zakup mieszkania w mniejszych osiedlach.
Po drugiej stronie torów jest baza MPO i czasem jak wieje wiatr z tamtej strony to można się „zaciągnąć”. Na szczęście wiatry z południa na północ nie wieją często, z drugiej strony chyba ta baza MPO nie będzie tam wiecznie – w takim miejscu miasta – deweloperzy na to nie pozwolą.
Gdy pojedziemy ulicą Rydygiera pod wiadukt zobaczymy tam słup wysokiego napięcia, który z jednej strony jest normalny, czyli druty są nad ziemią a z drugiej w naszą stronę kabel wchodzi w ziemię. Dowiedziałem się, że kabel idzie pod Zielonym Żoliborzem następnie pod Robygiem. Niestety nie wiem czy linia jest pod budynkami czy obok. Niestety w biurach sprzedaży nie można się nic dowiedzieć. Zakładam, że służby miejskie muszą mieć dostęp na wypadek awarii więc kabel idzie gdzieś obok budynków. Gdybym wiedział na początku, ale nie wiedziałem.
Najbardziej z tego wszystkiego przeraża mnie to, że okolica w perspektywie będzie bardzo zatłoczona. W najbliższych latach w sąsiedztwie oddadzą jeszcze 3 tys. mieszkań to oznacza 3 tys. samochodów i blisko 10 tysięcy mieszkańców, których dziś jeszcze nie ma, do tego MPO i linia wysokiego napięcia i nikt mi nie wmówi, że jest to korzystne dla zdrowia. Może warto pomyśleć nad sprzedażą mieszkania nim ceny zaczną spadać.

Offline

 

#6 2013-09-20 12:38:44

gordonek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-01
Posty: 70
Punktów :   

Re: Etap A

Generalnie wszystko się zgadza ale o tym że na osiedlu ma zamieszkać do 20 tyś mieszkańców (cały Żoliborz ma około 50 tyś) było wiadomo od wielu lat. Wystarczyło przed kupnem mieszkania się minimalnie zainteresować a nie teraz narzekać, że jest coraz więcej ludzi w okolicy.
Plany i artykuły o tej części dzielnicy były wielokrotnie publikowane w różnych mediach więc nie trzeba było nawet się wywiadywać u developera lub chodzić po instytucjach.

Offline

 

#7 2013-09-20 22:26:51

Mariusz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-21
Posty: 72
Punktów :   

Re: Etap A

W dodatku mieszkania nie powinno się sprzedawać przed upływem 5 lat od dnia jego zakupu. W przeciwnym razie trzeba zapłacić wysoki podatek od sprzedaży przed terminem.
Pragnę też dodać, iż ja sam również mieszkam w budynku "B" i wcale nie odczuwam opisanych tu "dolegliwości". Nigdy nie poczułem żadnych zapachów z bazy MPO i nie przeszkadza mi nie tylko linia energetyczna (która akurat biegnie wzdłuż torów kolejowych czyli w pobliżu budynku "C"), ale i sam hałas ze strony przejeżdżających pociągów i innych pojazdów. Obecność terenów zielonych sprawia zaś, że okolica będzie w następnych latach coraz bardziej atrakcyjna. Wiedzą już o tym biegacze, których tylu widzi się codziennie wzdłuż ul. Rydygiera. Niebawem powstanie też wieżowiec "Layetany" o ciekawej, unikalnej architekturze, co na pewno stanie się dodatkową atrakcją tej części Żoliborza.

Ostatnio edytowany przez Mariusz (2013-09-20 22:36:24)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.disneyxd.pun.pl www.crazypigs.pun.pl www.twojakonsola.pun.pl www.polskiextremetruck.pun.pl www.resocjalizacja-rzeszow.pun.pl