Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ


#1 2012-12-04 18:01:40

kazimierz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-05
Posty: 16
Punktów :   

samochody

Witajcie
czy nie macie wrażenia, że na naszym osiedlu powoli zaczyna robić się samowolka parkingowa?
samochody w ciągu dnia stoją wszędzie, nawet dziś dwa stały na chodniku na roku budynku przy garażach.
Ochrona nowego osiedla wkłada kartki za wycieraczki i robi fotki ale tylko samochodom wzdłuż nowego budynku.

oczywiscie rozumiem, że często to ekipy remontowe parkują ale duzo tez osobówek stoi, czasami nawet przy samym wjeździe na osiedle

czy nie uważacie, że powoli administracja może myśleć o zakupie znaku zakaz parkowania ( poza obszarem wyznaczonym)?

Offline

 

#2 2012-12-04 20:01:03

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: samochody

Ja jestem wielkim fanem aut parkujących  naprzeciwko wyjazdów z garaży.. nie żeby naprzeciwko bloku był wielki parking czy coś, ale faktycznie te 50m pomnożone przez 365 dni w roku i jeszcze razy dwa daje nam.. 36 kilometrów spaceru zaoszczędzone rocznie!! Jeśli ktoś ma teraz przykładowo 35 lat, to zakładając średnią długość życia ok. 80 lat ma szansę uchronić swoje nogi przed zrobieniem na marne 1650 km !!!! Jeśli jest to małżeństwo, to razem są do przodu ( lub do tyłu w zależności od perspektywy) o 3300 km, czyli o pielgrzymkę do Fatimy!!

Offline

 

#3 2012-12-05 09:27:40

gordonek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-01
Posty: 70
Punktów :   

Re: samochody

Zgadzam się. Wokół osiedla powinny powstać jasno wyznaczone miejsca parkingowe i całkowity zakaz powinien obejmować parkowanie przy wyjazdach na Rydygiera, gdzie samochody zakrywają widoczność i łatwo o wypadek.

Przy okazji chciałbym zauważyć, że samowolka parkingowa panuje także w garażach. Samochody nagminnie parkowane są w miejscach niewyznaczonych np. przy wejściach na klatki. Rozumiem gdy ktoś parkuje tam na chwilę lub nawet na parę godzin (aby np przenieść coś ciężkiego) ale niektóre samochody są tak parkowane regularnie na całą noc. Jest tak np przy klatce 13 (parking -2), gdzie ciągle stoją te same pojazdy. Do tego ktoś "zimuje" sobie tam motor.
Nie jest to ok. Niektórzy zapłacili dużo pieniędzy za wykup miejsca parkingowego, do tego płaci się miesięczny czynsz za to miejsce i podatek od nieruchomości. Są jednak cwaniacy, którzy znaleźli sobie wolną przestrzeń i parkują za darmo (i to w najlepszym miejscu przy samym wejściu na klatkę).

Uważam, że administracja i ochrona powinna interweniować i przeciwdziałać takiemu permanentnemu parkowaniu w niewyznaczonych miejscach naszego garażu.

Offline

 

#4 2012-12-05 11:46:35

klatka13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-20
Posty: 83
Punktów :   

Re: samochody

niestety, ale musze się zgodzić co do samochodów parkujących przed wjazdami do bloku etapu B, ponieważ sama byłam swiadkiem jak dwa samochody nie mogły się wyminąć bo stały tam busy...
jak u mnie ekipa wykańczała miszkanie to im dałam pilota, zeby stawuiali na moim miejscu- wiec nie rozumiem dlaczego inni tez tak nie moga robić

a co do parkowania przy klatce 13 na -2 poziomie... sama mam komórkę lokatorską na tym poziomie i zdarza mi sie tam zaparkować na 10-20 minut aby przenieść rzeczy do komórki, ale ostatnio zaobserwowałam nagminne wykorzystywanie ludzkiej uprzejmości. Tylko teraz pytanie czy wlaściciel tego samochodu ma pilota do garażu (bo to jest 2 samochód, a ma 1 miejsce wykupione) czy czatuje jak ktos wjeżdża lub wjeżdża..

Offline

 

#5 2012-12-05 12:00:20

Krok

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-05
Posty: 63
Punktów :   

Re: samochody

Offline

 

#6 2012-12-05 12:22:17

kazimierz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-05
Posty: 16
Punktów :   

Re: samochody

hehe kuszące
co prawda to "inteligencki" żoliborz i może nie wypada ale jak wszystko zawiedzie....

Offline

 

#7 2012-12-06 07:47:30

Tunia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-26
Posty: 108
Punktów :   

Re: samochody

Kolejne prostackie pomysły sąsiadów, żenada.

Offline

 

#8 2012-12-06 10:02:33

gordonek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-01
Posty: 70
Punktów :   

Re: samochody

Tunia napisał:

Kolejne prostackie pomysły sąsiadów, żenada.

Nie jestem za naklejkami ale prostackie to jest parkowanie niektórych sąsiadów...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wanderofshinobi.pun.pl www.cserwery.pun.pl www.megaman-axess.pun.pl www.telinf.pun.pl www.narutorpgarena.pun.pl