Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ


#1 2012-04-30 22:04:42

maf

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-05-20
Posty: 44
Punktów :   

Czy klimatyzacja się przydaje?

Witam,

Ostatnio mamy kilka gorących dni, i mam takie pytania do mieszkających już w oddanym budynku.
Jak jest w mieszkaniach z temperaturą?
Czy nagrzewa się w nich mocno od słońca?
Czy mieszkańcy którzy mają zamontowana klimatyzację mają okazję z niej korzystać?

Pytam ponieważ czekamy na mieszkanie w etapie C i zastanawiam się czy w ogóle będzie sens montować klimatyzację w mieszkaniu na 3 piętrze.

Offline

 

#2 2012-05-01 08:07:14

gordonek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-01
Posty: 70
Punktów :   

Re: Czy klimatyzacja się przydaje?

Ja mam okna od południa i zachodu więc praktycznie większość dnia słońce w mieszkaniu. Teraz w upały jest oczywiście dość ciepło, szczególnie po południu ale nie mam jeszcze żadnych rolet ani zasłon. Przyznam, że myślałem iż będzie się dużo bardziej wszystko nagrzewać a nie jest źle. Moim zdaniem instalacja klimy w Polsce to jakieś nieporozumienie. W ciagu roku mamy zwykle parę, parenaście dni upałów.

Offline

 

#3 2012-05-08 21:10:11

ryjek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-06
Posty: 37
Punktów :   

Re: Czy klimatyzacja się przydaje?

Ja też mam okna od południowego zachodu i w te ostatnie dni też tragedii nie było - nawet byłem  miło zaskoczony, bo w dotychczasowym mieszkaniu było nie do wytrzymania. Jednak czuć było taki zaduch.

Na jesień najprawdopodobniej zamontuję sobie klimatyzację - zobaczę, jeśli upały będą się latem utrzymywały dłużej, to pewnie będzie gorąco i zaduch. Klima z dwoma splitami powinna szybko rozwiązać ten problem. Poza tym w "naszym klimacie" jest tak, że na wiosnę wyłącza się juz ogrzewanie, a zimne wieczory się zdarzają. A w jesieni robi się zimno a ogrzewania jeszcze nie ma - więc takie splity z funkcją grzania są w te dni nieocenione.

Offline

 

#4 2012-07-20 22:27:48

maf

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-05-20
Posty: 44
Punktów :   

Re: Czy klimatyzacja się przydaje?

Witam,

chciałbym wznowić temat.
Czy w trakcie ostatnich upałów na początku lipca mieliście gorąco w mieszkaniach?
Czy klimatyzacja się przydaje tym którzy ją zamontowali?

Offline

 

#5 2012-07-22 09:08:44

ryjek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-06
Posty: 37
Punktów :   

Re: Czy klimatyzacja się przydaje?

No to napiszę - że jeśli masz okna od południowego zachodu i jednostronne mieszkanie, to nawet się nie zastanawiaj.

W upalne dni, które były dwa tygodnie temu, bez klimatycji było naprawdę ciężko. Temperatura w mieszkaniu to 28-30 stopni i ciężkie, wilgotne powietrze...

Po zamontowaniu problem znikł w dwie godziny.

Aha - na mieszkanie o powierzchni 50 m2 wystarczy spokojnie klimatyzacja z jednym splitem (dwunastką) umieszczonym w "salonie". Po otwarciu drzwi od sypialni klima schładza bez problemu całe mieszkanie.

Naturalnie przydają się rolety, które ograniczają wpadanie słońca do mieszkania.

Koszt takiej klimy to 2400 zł

Offline

 

#6 2012-08-06 23:27:02

greenhause

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-28
Posty: 70
Punktów :   

Re: Czy klimatyzacja się przydaje?

A jakie zużycie prądu jak klima pracuje,czy jest znaczna różnica?

Offline

 

#7 2012-09-09 17:06:17

 BeataB

Użytkownik

Skąd: etap C kl VI
Zarejestrowany: 2012-03-30
Posty: 27
Punktów :   

Re: Czy klimatyzacja się przydaje?

ryjek napisał:

Ja też mam okna od południowego zachodu i w te ostatnie dni też tragedii nie było - nawet byłem  miło zaskoczony, bo w dotychczasowym mieszkaniu było nie do wytrzymania. Jednak czuć było taki zaduch.

Na jesień najprawdopodobniej zamontuję sobie klimatyzację - zobaczę, jeśli upały będą się latem utrzymywały dłużej, to pewnie będzie gorąco i zaduch. Klima z dwoma splitami powinna szybko rozwiązać ten problem. Poza tym w "naszym klimacie" jest tak, że na wiosnę wyłącza się juz ogrzewanie, a zimne wieczory się zdarzają. A w jesieni robi się zimno a ogrzewania jeszcze nie ma - więc takie splity z funkcją grzania są w te dni nieocenione.

ryjek na to jest rozwiązanie. Na moim osiedlu nie wyłącza sie centralnego przez cały rok . Jeśli temperatura spada ponizej 10-12 stopni to automatycznie załącza sie ogrzewanie . I tak to funkcjonuje juz od paru lat.
SPEC nie pobiera za to żadnych dodatkowych opłat. Płacisz tylko wtedy gdy korzystasz

Offline

 

#8 2012-11-05 07:33:48

kak

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-16
Posty: 20
Punktów :   

Re: Czy klimatyzacja się przydaje?

Witam, a czy miał ktoś problemy z zamontowaniem klimatyzacji w tej wnęce na balkonie/ loggi ? pytam ponieważ rozmawiałem wczoraj z jednym z lokatorów z pierwszego etapu i ona miała 2 firmy które powiedziały że tam nie można zamontować agregatu ponieważ jest za mały dostęp powietrza, i że jedynym rozwiązaniem jest wycięcie co drugiego "szczebelka" z tych metalowych drzwi.

Offline

 

#9 2012-11-05 19:10:19

ryjek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-06
Posty: 37
Punktów :   

Re: Czy klimatyzacja się przydaje?

E tam... mogę Ci dać namiary na gościa od klimy, który nie ma takich przesądów.

Ja mam zamontowany klimatyzator w tej szafie na balkonie i wszystko działa jak należy... - tzn. działało latem, bo teraz jej oczywiście nie włączam

Offline

 

#10 2012-11-05 20:52:51

kak

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-16
Posty: 20
Punktów :   

Re: Czy klimatyzacja się przydaje?

ufff to dobrze, chętnie wezmę namiary na firmę, dzięki

ryjek napisał:

E tam... mogę Ci dać namiary na gościa od klimy, który nie ma takich przesądów.

Ja mam zamontowany klimatyzator w tej szafie na balkonie i wszystko działa jak należy... - tzn. działało latem, bo teraz jej oczywiście nie włączam

Offline

 

#11 2015-01-26 20:48:07

Jasimierz

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-10-13
Posty: 1
Punktów :   

Re: Czy klimatyzacja się przydaje?

Chciałbym odświeżyć temat i poprosić osoby, które posiadają zamontowaną klimatyzację o namiary na firmy instalujące Wam klimę.

Offline

 

#12 2015-02-13 11:17:16

madlen

Użytkownik

Skąd: etap C kl. IV
Zarejestrowany: 2011-03-21
Posty: 35
Punktów :   

Re: Czy klimatyzacja się przydaje?

Czy ktoś może podać namiary na dobrą firmę, która zamontuje klimatyzację w mieszkaniu?

Offline

 

#13 2015-02-14 20:11:43

eldudi

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-05-22
Posty: 3
Punktów :   

Re: Czy klimatyzacja się przydaje?

My skorzystaliśmy z usług firmy Klima Top i jesteśmy bardzo zadowoleni.

Offline

 

#14 2015-02-15 12:53:48

madlen

Użytkownik

Skąd: etap C kl. IV
Zarejestrowany: 2011-03-21
Posty: 35
Punktów :   

Re: Czy klimatyzacja się przydaje?

eldudi, dziękuję za odpowiedz - jeśli można spytać, na klimatyzatory jakiej firmy się zdecydowaliście? I czy na splity czy na klimatyzację kanałową? Jak z głośnością?

Offline

 

#15 2015-02-22 21:48:44

eldudi

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-05-22
Posty: 3
Punktów :   

Re: Czy klimatyzacja się przydaje?

Kliamtyzator mamy firmy LG, ciężko powiedzieć, jak z głośnością bo jeszcze zbytnio nie korzystaliśmy Wydaje się dosyć cichy i przy chodzącym TV (niezbyt głośno) raczej go nie słychać. Przy braku innych źródeł dźwięku jest zauważalny. Wybraliśmy średnią półkę cenową więc nas to zbytnio nie dziwi

Jeśli chodzi o system to mamy split. Myśleliśmy nad multi, ale wyszła ona pieruńsko droga więc ostatecznie mamy jeden na salon

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.stadolwiejziemi.pun.pl www.swatliga.pun.pl www.bachata.pun.pl www.soulsocietylife.pun.pl www.rollagepolska.pun.pl