Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ


#1 2011-07-03 11:44:53

Alicja

Użytkownik

Call me!
Zarejestrowany: 2011-06-06
Posty: 117
Punktów :   

Nazwa ulicy

Czy wie ktoś jak wygląda sprawa zmian nazw ulic na Żoliborzu Przemysłowym? Ciekawe czy coś się w temacie ruszy.
Sama wolałabym mieszkać na Niemena niż na Rydygiera

Offline

 

#2 2011-07-03 16:22:33

Bamboleo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-03
Posty: 40
Punktów :   

Re: Nazwa ulicy

Niemena raczej nie będzie, bo wdowa po Czesławie torpeduje ten projekt. Z tego co mi powiedział Pan z ZŻ to Pani Niemen wolałaby żeby jej nazwisko firmowało ulicę, którą chodziła z mężem do jakiegoś źródełka czy coś takiego.

Offline

 

#3 2011-07-04 09:31:15

robert

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 85
Punktów :   

Re: Nazwa ulicy

Jak już mają zmieniać, to niech to zrobią jak najszybciej. Nie chce mi się latać i co chwila wymieniać dokumentów. Najlepiej jakby została Rydygiera, byłby przynajmniej spokój.

Offline

 

#4 2011-07-04 15:23:41

madlen

Użytkownik

Skąd: etap C kl. IV
Zarejestrowany: 2011-03-21
Posty: 35
Punktów :   

Re: Nazwa ulicy

Zmiana nazwy ulicy to głupota. Już kiedyś bez sensu zmieniono Stołeczną na Popiełuszki, mam nadzieję, że zostawią Rydygiera w spokoju, tym bardziej, że to bardzo zacny patron.
Poza tym ulica Rydygiera istniała "od zawsze" na Żoliborzu i nie rozumiem osób, które nie mając najmniejszego pojęcia o historii okolicy, w której będą mieszkać, deklarują, że wolałyby mieszkać na ulicy z inną nazwą, bardziej "medialną".

Uważam, że zmiana nazwy ulicy byłaby czystym kołtuństwem, ale z drugiej strony kim był Niemen każdy wie, czego nie można powiedzieć o prof. Ludwiku Rydygierze, bo tu już się trzeba trochę wysilić.

Alicjo, może wytłumaczysz mi, dlaczego wolałabyś mieszkać na Niemena niż Rydygiera?

Offline

 

#5 2011-07-04 21:58:44

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: Nazwa ulicy

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ludwik_Rydygier
http://pl.wikipedia.org/wiki/Czesław_Niemen
a ta ulica Rydygiera to wcale taka stara nie jest. Już Burakowska jest starsza, ale to wszystko PRL..

Offline

 

#6 2011-07-06 21:03:08

Alicja

Użytkownik

Call me!
Zarejestrowany: 2011-06-06
Posty: 117
Punktów :   

Re: Nazwa ulicy

Madlen: wbrew Twoim przypuszczeniom wiem kto to był Ludwik Rydygier i nie chodzi mi wcale o "medialność ulicy" tylko pewne osobiste preferencje. Byłaby to również nieco krótsza i zwyczajnie ładniejsza nazwa.

Generalnie też się nie upieram i nie chciałoby mi się z tego powodu zmieniać dokumentów (o ile nie zrobiliby tego odpowiednio wcześniej) ale wypadałoby, żeby Niemen miał tu swoją ulicę. Choć czy koniecznie w nowej, apartamentowo-blokowej części to nie wiem...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.narutoogra.pun.pl www.forumowagrasuperbakugan.pun.pl www.zreczni.pun.pl www.hip-hop-subkultura.pun.pl www.hh-liga.pun.pl