Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ


#1 2013-01-31 10:06:12

gordonek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-01
Posty: 70
Punktów :   

Rozliczenie kosztów wody i ogrzewania

Witam,

Czy wiadomo kiedy otrzymamy jakieś rozliczenie zużycia wody oraz ogrzewania?
Rozumiem, że te media są wliczone w czynsz, który płacimy i po jakimś przyjdzie rozliczenie ile czego zużywamy i czy mamy niedopłatę/nadpłatę?

Offline

 

#2 2013-02-01 21:31:45

Krok

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-05
Posty: 63
Punktów :   

Re: Rozliczenie kosztów wody i ogrzewania

W załączniku do protokołu zdawczo-odbiorczego lokalu, który podpisywałeś przy odbiorze, widnieje:

[...] Strony ustalają, iż od dnia sporządzenia protokołu do dnia zatwierdzenia Planu Gospodarczego przez Wspólnotę Mieszkańców osiedla ZŻ etap C, będzie obowiązywać zryczałtowana stawka opłat eksploatacyjnych i administracyjnych, w następującym wymiarze:

1. 7,00 zł za 1 m. kw. lokalu mieszkalnego miesięcznie za: [...] opłaty stałe i zmienne dotyczące CO i CW w lokalach [...];

[...] Część opłaty przypadającej na media pokrywa ich koszt bez względu na wielkość faktycznego zużycia do momentu powstania Wspólnoty. Po tym terminie w przypadku nie powstania Wspólnoty system rozliczeń zostanie zmieniony ze zryczałtowanego na wskazania licznikowe.

[...] Po podpisaniu pierwszego aktu notarialnego sprzedaży lokalu z mocy prawa powstaje Wspólnota mieszkaniowa nieruchomości.

Czyli hulaj dusza piekła nie ma..

Offline

 

#3 2013-02-03 20:35:05

greenhause

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-28
Posty: 70
Punktów :   

Re: Rozliczenie kosztów wody i ogrzewania

Na zebraniu,poprawcie mnie jeśli się mylę, powiedzieli że czeka nas wymiana liczników na własny koszt.Ok.2000 zł za jeden.Obecne liczniki nie mają certyfikatów podobno.Dopiero wtedy rozliczą nas z zużycia mediów.
Jeśli ktoś ma wiedzę na ten temat to proszę o szczegóły lub  sprostowanie.

Offline

 

#4 2013-02-03 22:33:01

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: Rozliczenie kosztów wody i ogrzewania

? To ja się przejdę jutro do administracji i coś dowiem. Serio mamy sami wymieniać liczniki? W takim razie do momentu wymiany liczników nie można będzie się indywidualnie rozliczyć, skoro te nie mają atestu, to ich wskazania są nieważne.. jakaś lipa

Offline

 

#5 2013-02-04 15:07:35

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: Rozliczenie kosztów wody i ogrzewania

Byłem dziś w administracji i dowiedziałem się, że w lutym będą wysyłać rozliczenia, odczyty już zrobili, nie wspominali nic o wymianie liczników. Podliczają jeszcze jakieś faktury. Z ich obliczeń wynika, że w większości przypadków raczej będą zwroty niż dopłaty, czyli zaliczki pokrywają średnie zużycie. Ale to się pewnie okaże jak przyjdą te rozliczenia. Mówili, że będą też wysyłać maile.

Offline

 

#6 2013-02-04 17:46:34

greenhause

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-28
Posty: 70
Punktów :   

Re: Rozliczenie kosztów wody i ogrzewania

Dzięki.To  mamy jasność jak na razie.Pozostaje jeszcze wiele spraw do wyjaśnienia,ale o tym potem.

Offline

 

#7 2014-01-07 01:01:30

evian

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-03-02
Posty: 11
Punktów :   

Re: Rozliczenie kosztów wody i ogrzewania

wie może ktoś kiedy zostaną przesłane rozliczenia czynszów? chciałem się wiedzieć czy mam nadpłatę czy niedopłatę. żadnego rozliczenia z administracji od ponad roku nie otrzymałem.

Offline

 

#8 2014-01-07 10:22:05

maf

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-05-20
Posty: 44
Punktów :   

Re: Rozliczenie kosztów wody i ogrzewania

Do końca I kwartału 2014, czyli po roku. Obecna administracja formalnie urzęduje od 1.02.2013.

Offline

 

#9 2014-01-08 00:52:50

Mariusz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-21
Posty: 72
Punktów :   

Re: Rozliczenie kosztów wody i ogrzewania

W każdej chwili można się o tym dowiedzieć, zaglądając na swoje konto w internecie. Swego czasu Administracja rozsyłała właścicielom lokali dane do logowania.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.polskiextremetruck.pun.pl www.stado-wilk.pun.pl www.disneyxd.pun.pl www.resocjalizacja-rzeszow.pun.pl www.twojakonsola.pun.pl