Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ


#1 2015-07-19 23:12:05

monik@

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2015-07-19
Posty: 2
Punktów :   

Okna

Witam wszystkich Sąsiadów. Mam nietypowe pytanie odnośnie dekoracji okien. W planach było zawieszenie zasłon, długich do podłogi. Jednak z racji tego, że parapety są szerokie karnisz musiałby być zawieszony ok 25 cm od ściany (aby zasłona nie leżała, nie zaginała się na parapecie) . Czy możecie podpowiedzieć jak to rozwiązaliście? Rolety to ostateczne rozwiązanie.
Z góry dziękuje za podpowiedzi.
Pozdrawiam Wszystkich.

Offline

 

#2 2015-07-20 22:28:44

baksa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-02-28
Posty: 12
Punktów :   

Re: Okna

My zawiesiliśmy karnisze ok 20 cm od okna i osłoniliśmy je mała konstrukcja z płyt gipsowych. Ale  myślimy cały czas nad roletami rzymskimi...

Offline

 

#3 2015-07-20 23:31:35

monik@

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2015-07-19
Posty: 2
Punktów :   

Re: Okna

baksa dziękuje za odpowiedź
Ja sobie wymarzyłam zasłony niestety moja wizualizacja pada przez te parapety, które tez maja swój urok. Już skłonna jestem w salonie dać rolety rzymskie ale w sypialni ciężko mi zrezygnować

Offline

 

#4 2019-02-02 06:19:15

Łoś Superktoś

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-09-10
Posty: 8
Punktów :   

Re: Okna

Właśnie miałem szkolenie w Gdańsku. Mieliśmy tam zakwaterowanie w nowoczesnym budynku, gdzie się mieściło centrum konferencyjne. To było jak inny świat. Parking z miejscami do ładowania samochodów elektrycznych. Inteligentne oświetlenie które włączało się tam gdzie się pojawialiśmy. Do tego podobnie działająca klimatyzacja uruchamiana selektywnie. Jednak podobnie jak wy zastanawiamy się z żoną jak rozwiązać temat firanek i zasłon. A tam ich nie było.Są za to specjalne szyby w oknach, które przepuszczały światło, ale świecące przez nie słońce nie oślepiało. Moją dociekliwość zaspokoił znajomy. Okazało się, że to nie szyby, ale specjalna folia rozpraszająca światło. To nowatorskie rozwiązanie wykorzystywane między innymi w branży reklamowej do oświetlania paneli reklamowych. Folia wykorzystuje odblask światła LED rozprowadzając go po całej powierzchni. Dzięki temu sam proces tworzenia paneli reklamowych staje się prostszy, a poziom oświetlenia wzrasta nawet dwukrotnie w stosunku do tradycyjnej płyty światło-przewodzącej w technologii LGP. Zastosowanie takiej folii do oklejania szyb okiennych redukuje efekt oślepiania z równoczesnym zachowaniem, a nawet wzmocnieniem wartości iluminacyjnych. Dystrybutorem tych folii jest Fabryka Reklamy z Łodzi - http://fabrykareklamy.pro .

Offline

 

#5 2022-08-13 16:08:15

sabina

Użytkownik

Zarejestrowany: 2021-05-16
Posty: 20
Punktów :   

Re: Okna

Wiem, że bardzo dużo jest firm tego typu, ale wiadomo też że szuka się tej najlepszej... Ja chyba znalazłam, a przynajmniej teraz chce się zgłosić do firmy https://oknario.pl/ , ponieważ oni realizują indywidualne zamówienia i oferują najróżniejszego typu okna, a nawet i drzwi, czy rolety.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.resocjalizacja-rzeszow.pun.pl www.twojakonsola.pun.pl www.crazypigs.pun.pl www.disneyxd.pun.pl www.stado-wilk.pun.pl