Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ


#16 2014-09-26 10:43:48

AsystentRWE

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-09-26
Posty: 1
Punktów :   

Re: Odbiory - Budynek A i D

Witaj, w celu ustalenia na jakim etapie jest realizacja sprawy prosimy o podanie dokładnego punktu poboru oraz numeru licznika w prywatnej wiadomości.  Pozdrawiamy, Asystent RWE.


lukaszk napisał:

Proponuję codzienne telefoniczne męczenie RWE.

Jestem zszokowany ich działaniem - najpierw opóźniali się z zamontowaniem liczników, w chwili obecnej nie chcą zdejmować plomb ponieważ "budynek nie jest w systemie". Panie łaskawie informują, że może w poniedziałek będzie wprowadzony do systemu.

Przy każdej rozmowie proszę żeby wystosować ponaglenie do osób odpowiedzialnych za wprowadzenie danych do systemu - być może jeśli codziennie kilka lub kilkanaście osób będzie ich męczyć w ten sposób to wezmą się za pracę.

Pozdrawiam,
Łukasz

Offline

 

#17 2014-09-29 10:13:04

kaef

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-08-07
Posty: 7
Punktów :   

Re: Odbiory - Budynek A i D

I co z tym prądem ?

Offline

 

#18 2014-09-29 12:11:53

baksa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-02-28
Posty: 12
Punktów :   

Re: Odbiory - Budynek A i D

Ja dziś dzwoniłem do RWE - na razie żadnych postępów - może w środę coś będzie już w systemie....

Offline

 

#19 2014-09-29 12:48:26

kaef

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-08-07
Posty: 7
Punktów :   

Re: Odbiory - Budynek A i D

słabo

Offline

 

#20 2014-09-29 16:04:52

lukaszk

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-09-24
Posty: 4
Punktów :   

Re: Odbiory - Budynek A i D

Od tygodnia nie mogę otrzymać od nich rzeczowej informacji (np. jaka część danych została wprowadzona).

Proponuję również żebyśmy wszyscy zbiorowo wystąpili do dewelopera o zwrot zapłaconego czynszu za dni, w których nie mamy prądu - bez prądu nie jesteśmy w stanie rozpocząć prac remontowych więc w zasadzie jesteśmy karani za to, że odebraliśmy mieszkanie.

Offline

 

#21 2014-09-29 16:44:17

lukaszk

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-09-24
Posty: 4
Punktów :   

Re: Odbiory - Budynek A i D

@baksa

Radzę nie zadowalać się ich wytłumaczeniem, że może będzie w środę. W poprzedni wtorek mówili mi, że będzie w czwartek lub piątek, w piątek mówili o poniedziałku...

Offline

 

#22 2014-09-29 18:29:05

kaef

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-08-07
Posty: 7
Punktów :   

Re: Odbiory - Budynek A i D

Prad nie jest w czynszu jak mi wiadomo

Offline

 

#23 2014-09-29 18:57:31

baksa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-02-28
Posty: 12
Punktów :   

Re: Odbiory - Budynek A i D

Jutro znowu będę próbował. A jak Wasze odbiory - bez większych uwag. U mnie dziś zakończyli poprawki. Czy ktoś z Was rozpoczął juz prace i korzysta z prądu dewelopera ?

Offline

 

#24 2014-09-29 21:10:01

annak

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-09-29
Posty: 6
Punktów :   

Re: Odbiory - Budynek A i D

Slon2 napisał:

Czy Wy też dostaliście w pismach o odbiorach wezwanie do zapłaty zaliczki na koszty utrzymania lokalu i infrastruktury za 2 miesiące do przodu, przedstawione jako warunek konieczny aby w ogóle przystąpić do odbioru ?
Nie mam nic o takim warunku Odbioru w zapisach mojej Umowy deweloperskiej, taki zapis został zakwestionowany przez UOKiK i wykreślony przez ZZ z umów gdzieś na początku 2014.

Czy moglibyście napisać ile wynoszą te pierwsze zaliczki i co one obejmują? Będę dopiero umawiać się na odbiór mieszkania i wolałabym nie być zaskoczoną. Z tego co piszecie wynika, że nie ma się co spieszyć z odbiorem, bez prądu i tak ekipa remontowa nie zacznie prac. Pozdrawiam przyszłych sąsiadów!

Offline

 

#25 2014-09-29 22:17:40

Slon2

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-09-23
Posty: 5
Punktów :   

Re: Odbiory - Budynek A i D

Zaliczki wg. pisma obejmują: koszty utrzymania lokalu, nieruchomości wspólnej oraz infrastruktury osiedlowej.
Kwota zaliczki: tak mniej więcej wychodzi mi 8,40 za m2 na miesiąc
i jeszcze 200 na kontener na odpady, choć piszą ze niby jednorazowo to z kwoty sumy jaką wyliczyli do zapłaty wynika że jednak 400 za 2 miesiące

czy w odbiorach odbiera się też garaż i komórkę w tym samym terminie ?
bo nic o tym nie piszą w piśmie

Offline

 

#26 2014-09-29 22:22:25

baksa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-02-28
Posty: 12
Punktów :   

Re: Odbiory - Budynek A i D

Garaż i komórkę lokatorska odbiera sie w tym samym terminie.

Offline

 

#27 2014-09-29 23:29:26

annak

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-09-29
Posty: 6
Punktów :   

Re: Odbiory - Budynek A i D

Slon2 napisał:

Zaliczki wg. pisma obejmują: koszty utrzymania lokalu, nieruchomości wspólnej oraz infrastruktury osiedlowej.
Kwota zaliczki: tak mniej więcej wychodzi mi 8,40 za m2 na miesiąc
i jeszcze 200 na kontener na odpady, choć piszą ze niby jednorazowo to z kwoty sumy jaką wyliczyli do zapłaty wynika że jednak 400 za 2 miesiące

czy w odbiorach odbiera się też garaż i komórkę w tym samym terminie ?
bo nic o tym nie piszą w piśmie

Dziękuję za odpowiedź. 8,4 za m to normalny koszt czynszu, kwota dość abstrakcyjna jak na mieszkanie deweloperskie, bez zameldowanego mieszkańca (ciekawe na jakiej podstawie wyliczyli koszt zużycia wody nie wiedząc ile osób zamieszka w lokalu).

Offline

 

#28 2014-09-30 10:01:14

mat13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-08-26
Posty: 11
Punktów :   

Re: Odbiory - Budynek A i D

Z prądem to są jakieś jaja, podpisałem umowę z RWE, dali mi papier i powiedzieli że jeżeli spotkam montera "na obiekcie" i mu ten papier pokażę,  to on mi ten prąd włączy. Spotkałem montera, nie chciał włączyć, ale powiedział żebym przyszedł nazajutrz o 7 rano, to on się tam pojawi i załatwimy sprawę. Przyszedłem, czekałem nie przyszedł. Mam teraz ekipę budowlaną w mieszkaniu i co oni biedni mogą zrobić bez prądu? 2 tygodnie czekania na to żeby ktoś przyszedł i pstryknął pstryczek to jest kpina.

8,4 zł to normalny koszt tyle że w ZZ miało być 7zł. Tak mi obiecywano i ten w miarę niski czynsz był jednym z argumentów który nas do ZZ przekonał. Ale nie mam złudzeń, i wiem że obiecywanie jednego a robienie w praktyce zupełnie czegoś innego jest w naszym kraju biznesowym standardem.

Dawać prąd.

Offline

 

#29 2014-09-30 12:58:12

kaef

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-08-07
Posty: 7
Punktów :   

Re: Odbiory - Budynek A i D

dzwoniłem po raz n-ty i dostałem info że  w tym tygodniu będą odblokowywali ale nie była Pani w stanie powiedzieć kiedy dokładnie ;/

Offline

 

#30 2014-09-30 13:09:46

lukaszk

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-09-24
Posty: 4
Punktów :   

Re: Odbiory - Budynek A i D

Propozycja walki o zwrot czynszu za te dni związana jest z brakiem jakiekolwiek wartości użytkowej mieszkania bez możliwości korzystania z energii elektrycznej. Nikt z nas nie korzysta z mieszkań ani części wspólnych dlatego nie wiem dlaczego mamy płacić czynsz. Niezależnie czy ktoś odebrał mieszkanie 2 tygodnie temu czy dzisiaj wykorzystanie mieszkania i części wspólnych było identyczne.

Potwierdzam, że czynsz miał wynosić 7 zł/m2, jednak wydaje mi się, że po zawiązaniu wspólnoty (i prawdopodobnie zmianie firmy administrującej - zwyczajowo są to firmy współpracujące z deweloperami na nierynkowych stawkach) sami ustalimy odpowiednią kwotę czynszu.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.polskiextremetruck.pun.pl www.resocjalizacja-rzeszow.pun.pl www.disneyxd.pun.pl www.crazypigs.pun.pl www.twojakonsola.pun.pl