Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ


#1 2013-11-24 21:36:08

wiewioor

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-24
Posty: 18
Punktów :   -1 

wyjazd z osiedla i ograniczona widoczność

Juz sie prawie przyzwyczailem, ale jednak ciagle nie jest to komfortowe... mianowicie wyjazd z naszego osiedla. Przez to że samochody są wszędzie zaparkowanie widoczność jest praktycznie zerowa zarówno z jednej jak i drugiej uliczki.

Czy ktoś z was się orientował co z tym można zrobić? Administracja? Czy może miasto? A może sprawa gdzieś już się toczy. Prośba o info zanim zagaję temat z administracją.

Pozdrawiam

Offline

 

#2 2013-11-24 22:37:42

gordonek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-01
Posty: 70
Punktów :   

Re: wyjazd z osiedla i ograniczona widoczność

Podobnie słabo jest przy wyjeździe z garażu. Posadzone żywopłoty z prawej i lewej strony zasłaniają widok na chodnik i dopiero w ostatniej chwili można zauważyć pieszego.

Offline

 

#3 2013-11-26 17:02:49

Krok

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-05
Posty: 63
Punktów :   

Re: wyjazd z osiedla i ograniczona widoczność

wiewioor napisał:

Juz sie prawie przyzwyczailem, ale jednak ciagle nie jest to komfortowe... mianowicie wyjazd z naszego osiedla. Przez to że samochody są wszędzie zaparkowanie widoczność jest praktycznie zerowa zarówno z jednej jak i drugiej uliczki.

Czy ktoś z was się orientował co z tym można zrobić? Administracja? Czy może miasto? A może sprawa gdzieś już się toczy. Prośba o info zanim zagaję temat z administracją.

Pozdrawiam

Jesli chodzi o uliczke wewnetrzna pomiedzy blokami, otrzymalem z administracji ponizsze info:

"Zostały podjęte działania w celu wyznaczenia na przedmiotowej ulicy strefy ruchu."

Oznacza to mniej wiecej tyle, ze od momentu postawienia ww. znaku, policja i straz beda mogly swobodnie walczyc z samowolka parkingowa. Zas w przypadku parkowania juz na samej Rydygiera - jest to zwykla ulica i mozna swobodnie wzywac sluzby..

Offline

 

#4 2013-11-26 21:17:58

Hania

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-26
Posty: 54
Punktów :   

Re: wyjazd z osiedla i ograniczona widoczność

Jakiś czas temu (w październiku) też byłam w tej sprawie w administracji. Administrator rozłożył bezradnie ręce informując, że odbyło się spotkanie z policją i miało byc lepiej. Próbowałam przekonać młodego człowieka, że z pewnością nie jest lepiej i oczekujemy niezwłocznie zdecydowanych działań. Skutek był taki, że administrator usiadł do komputera i ponoć zaczął pisać do policji. Wyjazd z osiedla rzeczywiście dostarcza emocji. Skradam się z duszą na ramieniu, czy spoza parkujących na Rydygiera, przy samym wyjeździe z osiedla, samochodów pierwsza dojrzę zbliżający się z lewa lub prawa samochód, czy zostanę wcześniej staranowana. Na razie mam dużo szczęścia. Zdarza mi się rano dzwonić do straży miejskiej (986) z wnioskiem o podjęcie interwencji. Zgłoszenie przyjmują, ja pytam o numer, jaki nadali mojemu zgłoszeniu, i na tym się kończy, bo jadę do pracy i nie wiem, czy jakiś patrol pofatygował się na miejsce. Wiem, że mój sąsiad też dzwoni rano po straż. Może gdyby więcej osób dzwoniło rano po straż, to taki zmasowany atak przyniósłby jakiś skutek ?

Offline

 

#5 2013-12-04 00:31:11

 Ana

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-12-10
Posty: 26
Punktów :   

Re: wyjazd z osiedla i ograniczona widoczność

Witam,
jeśli chodzi o parkowanie na Rydygiera, warto wzywać Straż Miejską, przy wezwaniu zapisywać numer zgłoszenia, a za jakiś czas dzwonić do nich ponownie i dopytywać, czy patrol został wysłany na miejsce i jaką podjął interwencję. Mogą się wzbraniać przed podawaniem szczegółów, ale na pewno powiedzą czy podjęli jakieś działania oraz czy ukarali sprawcę ewentualnego wykroczenia.
Warto też, by jak najwięcej osób zgłaszało takie sytuacje, jeśli funkcjonariusze zorientują się, że mieszkańcy są zdeterminowani (bo np. dzwonią po kilka razy dziennie), może dla świętego spokoju kilku delikwentów pouczą lub wystawią parę mandatów.

Samochody mogą parkować poza wyznaczonymi miejscami tylko, jeśli nie stwarzają tym samym zagrożenia dla innych uczestników ruchu, nie utrudniają tego ruchu czy też nie utrudniają wyjazdu. W naszym przypadku zaparkowane na Rydygiera samochody powodują wszystkie powyższe komplikacje, zgodnie z kodeksem drogwym nie powinny więc parkować przynajmniej na części tej ulicy. To nie jest fanaberia mieszkańców, tylko przepis. To trzeba uzmysłowić przyjmującemu zgłoszenie. A jeśli patrol uzna, że parkowanie nie utrudnia ruchu, to niech sam spróbuje wyjechać z tej uliczki. Wówczas może zmieni zdanie.

Osobiście sądzę jednak, że najlepiej byłoby postarać się, by na Rydygiera stanął zakaz postoju, dotyczący nie całej ulicy, ale newralgicznych odcinków, na których zaparkowane samochody ograniczają widoczność. Nawet, jeśli ktoś stanie na takim zakazie, Straż Miejska będzie zdecydowanie chętniej reagować niż obecnie, gdy zakazu nie ma, a każdy, kto otrzyma rachunek za parkowanie w tym miejcu może go nie przyjąć i bronić się w sądzie tym właśnie , że nie ma zakazu. Taka obrona może być skuteczna, bo nie będzie kto miał uzmysłowić sądowi, że ten wyjazd zastawiony przez parkujących jest po prostu niebezpieczny.
Doprowadzenie do ustawienia takiego zakazu to pole do popisu dla administracji, która powinna wystapić, w imieniu Wspólnoty, do odpowiednich instytucji z wnioskiem o ustawienie takiego znaku. Oczywiście mogą to zrobić sami mieszkańcy, ale będziemy mieli wtedy dużo mniejszą siłę przebicia. Administracji można również spróbować przedłożyć gotowy projekt pism, które powinni w tej sprawie wysłać. A jak zaczną się bronić, że sprawa jest nie do załatwienia, albo że zrobili już wszystko, co mogli, trzeba im uświadomić, że nie do końca. Wiele wspólnot już podobne sprawy przeforsowało.
Pozdrawiam
Ana

Offline

 

#6 2013-12-04 16:49:35

Hania

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-26
Posty: 54
Punktów :   

Re: wyjazd z osiedla i ograniczona widoczność

W zeszłym tygodniu dowiedziałam się, że administracja wystąpiła do dewelopera o zgodę na nadanie naszej uliczce osiedlowej, pomiędzy 11 i 11a, statusu drogi gminnej. Wtedy straż miejska  mogłaby interweniować w przypadku łamania zakazu parkowania. Administracja czeka na odpowiedź dewelopera, żeby przystąpic do dalszych kroków. Jeśli chodzi o wyjazd z osiedla, to jest ponoć gotowy projekt ustawienia lustra przy wyjeździe na tą część Rydygiera, która prowadzi pod wiadukt. Ile na to lustro trzeba będzie poczekać - nie wiem. Pewnie długo, obserwując dotychczasową skuteczność działań administracji.

Offline

 

#7 2013-12-04 18:58:12

 Ana

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-12-10
Posty: 26
Punktów :   

Re: wyjazd z osiedla i ograniczona widoczność

Witam,

Hania napisał:

administracja wystąpiła do dewelopera o zgodę na nadanie naszej uliczce osiedlowej, pomiędzy 11 i 11a, statusu drogi gminnej. Wtedy straż miejska  mogłaby interweniować w przypadku łamania zakazu parkowania. Administracja czeka na odpowiedź dewelopera, żeby przystąpic do dalszych kroków. Jeśli chodzi o wyjazd z osiedla, to jest ponoć gotowy projekt ustawienia lustra przy wyjeździe na tą część Rydygiera, która prowadzi pod wiadukt.

I bardzo dobrze. Być może tym razem administracja zrobi to, czym mieszkańcy tak naprawdę w ogóle nie powinni się zajmować w swoim prywatnym czasie. Miejmy nadzieję, że rzeczywiście takie lustro zostanie ustawione tam gdzie trzeba i że spełni swoje zadanie. A administrację trzeba będzie monitować, jeśli sprawa będzie się nadmiernie przeciągać.
Pozdrawiam
Ana

Ostatnio edytowany przez Ana (2013-12-04 18:59:00)

Offline

 

#8 2014-06-04 09:15:54

Adams

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-07-03
Posty: 4
Punktów :   

Re: wyjazd z osiedla i ograniczona widoczność

Jakoś na Rydygiera 19 można było ustawić lustra wspomagające wyjazd z tamtejszego osiedla. A u nas ciągle: trafi nie trafi.

Offline

 

#9 2014-06-05 20:56:46

Hania

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-26
Posty: 54
Punktów :   

Re: wyjazd z osiedla i ograniczona widoczność

W zeszłym tygodniu odpowiedziałam na ankietę, którą  chyba każdy mieszkaniec naszego budynku znalazł w swojej skrzynce pocztowej tydzień -  dwa tygodnie temu. Jako "najistotniejszą rzecz, którą należy zrobić w mojej najbliższej okolicy" wskazałam zapewnienie bezpiecznego wyjazdu z osiedla na ulicę Rydygiera. Opisałam, co zagraża bezpieczeństwu i w   jaki sposób w różnych rejonach Warszawy rozwiązywany jest taki problem. Wymieniłam również lustra (których jednak nasza administracja nie może się doprosić).  Odpowiedzi na ankietę wysłałam mailem do dwóch osób wskazanych w ankiecie. Od jednej z tych osób dostałam zapewnienie, że osobiście przekaże sprawę "wyżej".
Może, gdyby mieszkańcy naszego osiedla masowo odpowiedzieli na ankietę i wskazali konieczność zapewnienia bezpieczeństwa przy wyjeździe na Rydygiera, przyniosłoby to jakiś efekt (lepszy niż starania administracji)? Zdaje się, że radni przed wyborami znacznie się ożywili .........

Warto też, chyba, zasypać  administrację mailami  z przypomnieniem sprawy luster. Ja to zaraz zrobię.

Offline

 

#10 2014-06-05 21:08:30

Hania

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-26
Posty: 54
Punktów :   

Re: wyjazd z osiedla i ograniczona widoczność

Uzupełnienie poprzedniego mojego posta:
Ankieta (w ramach inicjatywy PROJEKT ŻOLIBORZ) zawiera dwa punkty:
1. Należy wskazać najistotniejszą rzecz, jaką według Pana/Pani należy zrobić w najbliższej okolicy;
2. Należy wskazać najistotniejszą rzecz, jaka według Pana/Pani należy zrobić na Żoliborzu.

Odpowiedzi należy przesłać do Pani Elżbiety Kowalskiej (e.kowalska19@upcpoczta.pl) lub do Pana Krzysztofa Orzeszka (krzysztoforzeszek@poczta.onet.pl)

Offline

 

#11 2014-06-10 17:38:36

Hania

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-26
Posty: 54
Punktów :   

Re: wyjazd z osiedla i ograniczona widoczność

Mam dobrą wiadomość ! Dziś byłam w administracji i Pani Administratorka z satysfakcją pokazała mi w komputerze ZATWIERDZONY i SKIEROWANY DO REALIZACJI projekt umieszczenia tzw. separatorów ruchu (czyli "gumowych krawężników" ułożonych na jezdni i uniemożliwiających samochodom parkowanie tam, gdzie te konstrukcje są umieszczone). Separatory będą położone na jezdni wschodniej części ulicy Rydygiera przy wyjeździe z uliczki osiedlowej. Zdaniem Pani Administratorki będzie to zrobione do  końca czerwca. Wyjazd na północną część Rydygiera ciągle jeszcze będzie po staremu, czyli ryzykowny - do czasu oddania do użytku etapu A i D. Po zasiedleniu obu budynków administracja podejmie starania o ułożenie separatorów przy drugim wyjeździe z osiedla.

Offline

 

#12 2014-07-11 20:43:18

Hania

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-26
Posty: 54
Punktów :   

Re: wyjazd z osiedla i ograniczona widoczność

Przecieram oczy ze zdumienia i co widzę - SEPARATORY na wschodniej części Rydygiera, przy wyjeździe z osiedla!! Czyli udało się !!
Pozdrawiam,

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.twojakonsola.pun.pl www.crazypigs.pun.pl www.resocjalizacja-rzeszow.pun.pl www.disneyxd.pun.pl www.stado-wilk.pun.pl