Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2013-11-20 22:13:49

wiewioor

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-24
Posty: 18
Punktów :   -1 

Netia (TPSA) na naszym osiedlu

Orientowałem się ostatnio czy do naszych mieszkań dociera TPSA albo Netia (rozważałem jeszcze taką opcję internetu) ale dowiedziałem się że ani jedno ani drugie nie jest osiągalne u nas na osiedlu.

Trochę mnie to zdziwiło biorąc pod uwagę fakt, że mamy przecież gniazdka telefoniczne w mieszkaniach... czy ktoś z was orientuje się może po co nam one?

Offline

 

#2 2013-11-22 01:49:48

Mariusz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-21
Posty: 72
Punktów :   

Re: Netia (TPSA) na naszym osiedlu

Telekomunikacja Polska S.A. to inaczej "Orange" i ma najgorszą ofertę telefoniczną ze wszystkich. To dawny państwowy monopolista, od którego obecnie ucieka wielu klientów, co jest przyczyną coraz to gorszych jego notowań finansowych i zwalniania dużych grup pracowników. Do mnie dzwonią co kilka dni i błagają, abym do nich wrócił po wielu latach, ale ja nie zamierzam ich ratować z tego upadku.

Offline

 

#3 2013-11-22 09:22:52

Krok

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-05
Posty: 63
Punktów :   

Re: Netia (TPSA) na naszym osiedlu

Mariusz napisał:

Telekomunikacja Polska S.A. to inaczej "Orange" i ma najgorszą ofertę telefoniczną ze wszystkich. To dawny państwowy monopolista, od którego obecnie ucieka wielu klientów, co jest przyczyną coraz to gorszych jego notowań finansowych i zwalniania dużych grup pracowników. Do mnie dzwonią co kilka dni i błagają, abym do nich wrócił po wielu latach, ale ja nie zamierzam ich ratować z tego upadku.

Pozwolę się nie zgodzić - gdyby Tepsa miała instalację w naszym bloku, szczerze bym się zastanowił nad ich ofertą. A tak, z braku laku mam UPC.

W Wwie Orange startuje z FTTH w wybranych lokalizacjach, światłowód do domu i gwarantowane 300 Mb/s (gwarantowane, a nie magiczne "do") - prędkości nieosiągalne dla żadnego operatora kablowego. A fakt, że monopolista/notowania/zwolnienia, nie wpływa na mnie jako klienta - mało tego, są to usługi regulowane, UKE siedzi im nad głową, a więc jakość niebo wyższa niż nasze UPC/Vectry. Rodzice mają FunPacka, kolega 3 mieś testował FTTH u siebie w bloku, także naprawdę mam porównanie..

Offline

 

#4 2013-11-24 21:08:33

wiewioor

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-24
Posty: 18
Punktów :   -1 

Re: Netia (TPSA) na naszym osiedlu

Jeśli chodzi o Orange to rzeczywiście notują spadek przychodów, ale jeśli chodzi o liczbę klientów np. internetu szerokopasmowego to ta rośnie  http://www.telepolis.pl/wiadomosci/wyni … 29198.html

Co do FTTH to mam przeczucie że developer "odbebnil" temat telekomunikacyjny akurat na słabą trójkę z minusem. W taki inwestycje najtaniej się wchodzi podczas budowy, bo teraz jest zbyt dużo kosztów związanych chociażby z "pochodzeniem" za tematem czy przekonaniem wspolnoty mieszkaniowej

Tylko po co te gniazdka telefoniczne w mieszkaniach?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.nokia5200.pun.pl www.pirotech.pun.pl www.sm-manager.pun.pl www.maxmt2.pun.pl www.sitegothic.pun.pl