Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ


#1 2013-09-29 22:06:49

wszmajdowicz

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-09-29
Posty: 2
Punktów :   

siłownia na osiedlu

Witam serdecznie,

Na wstępie pozwolę sobie przywitać się z wszystkimi użytkownikami forum, gdyż za kilka miesięcy będziemy sąsiadami.

I od razu mam do wszystkich pytanie: ile osób byłoby zainteresowanych korzystaniem z siłowni na świeżym powietrzu?
Z racji tego, że etap A i D są w trakcie budowy, byłby to chyba dobry czas na wniosek do developera/zarządcy o wybudowanie takiej. Z tego co się orientuje to między budynkami już skończonymi a jeszcze budowanymi planowany jest pas ogólnodostępnej zieleni (w sensie trawy) i sądzę, że wygospodarowanie kilku metrów na ten cel nie byłoby zbytnim uszczerbkiem dla mieszkańców a zawsze byłoby gdzie poćwiczyć. Nie mówię tu o jakiejś super rozbudowanej siłowni, wystarczy kilka poręczy, parę drążków na różnej wysokości i może jakaś najprostsza ławka. Co sądzicie o takiej inicjatywie?

Offline

 

#2 2013-09-30 00:34:52

Mariusz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-21
Posty: 72
Punktów :   

Re: siłownia na osiedlu

A nie wystarczy już to, że na takich terenach zielonych w okolicy widzi się mnóstwo biegaczy? Jeszcze mamy oglądać siłaczy?

Offline

 

#3 2013-09-30 15:16:28

Alicja

Użytkownik

Call me!
Zarejestrowany: 2011-06-06
Posty: 117
Punktów :   

Re: siłownia na osiedlu

Ja uważam, że osiedle to nie jest dobre miejsce na takie rzeczy. Szczególnie, że trwają aktualnie konsultacje społeczne i możesz zagłosować na to aby była taka (opłacona przez miasto a nie dewelopera) np. przy anytime fitness.

http://www.zoliborz.org.pl/g2/oryginal/ … 8fc96f.jpg

Offline

 

#4 2013-10-10 21:10:47

 prz3mO

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-14
Posty: 29
Punktów :   

Re: siłownia na osiedlu

Ja bylbym jak najbardziej za taka silownia na osiedlu
Trenuje co prawda w zadaszonej ale taka na powietrzu dla mlodziezy i doroslych by sie przydala

Offline

 

#5 2013-10-11 02:04:40

Mariusz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-21
Posty: 72
Punktów :   

Re: siłownia na osiedlu

Widziałem taką w Kijowie, ale ona była usytuowana wśród krzaków na miejskiej plaży nad Dnieprem i wtedy to ma jakiś sens.

Offline

 

#6 2013-10-17 10:19:20

pmiller

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-10-17
Posty: 2
Punktów :   

Re: siłownia na osiedlu

Witam,

Wraz z małżonką oraz drugą parą przyjaciół planujemy zakup mieszkań w budynkach oddawanych w 2014 r.

Również planowałem wraz kolegą zgłosić inicjatywę zbudowania na ZŻ siłowni, choć myślę, że to za dużo powiedziane bo tak naprawdę to chodzi tylko o kilka instalacji które wyglądem przypominają przecież plac zabaw dla dzieci.

Lokalizacja jest również kwestią ustalenia ale sądzę, że chyba dobrze by było gdyby takie sprzęty stanęły w terenach odgrodzonych przy placach zabaw tak by służyły tylko mieszkańcom osiedla.

Przybliżony koszt postawienia takich urządzeń przy okazji budowy placu zabaw to ok. 30k zł czyli w sumie kwota żadna a korzystać może każdy. Dodam jeszcze, że siłownie na powietrzu czyli trening w ramach tzw. kalisteniki przeżywa ostatnio renesans i jest jedną z najlepszych metod poprawy siły, wytrzymałości i sprawności. Takie treningi nie powodują nadmiernego rozrostu tkanki mięśniowej ponieważ obciążeniem w każdym wypadku jest masa ciała, czyli ciężar najbardziej "dobrany" do danej osoby. Trening taki jest krótki bo ok 30 min i nie wiąże się z powstawaniem hałasu. Tu link do przykładowej siłowni w bydgoszczy: http://www.radiopik.pl/4,4775,plac-do-k … bydgoszczy

Podsumowując skoro jest przewidywany plac zabaw dla dzieci to dlaczego jednocześnie nie postawić placu zabaw dla dorosłych, co może wyjść tylko na zdrowie.

Trochę dziwi mnie jeden z komentarzy dotyczący oglądania biegaczy, jeszcze nie słyszałem żeby komuś przeszkadzał widok ludzi biegających (czy też uprawiających jakikolwiek sport), chyba należy się cieszyć, że coraz więcej społeczeństwa zaczyna dbać o zdrowie. No ale to moja subiektywna opinia.

Pozdrawiam,
PM

Ostatnio edytowany przez pmiller (2013-10-17 10:37:46)

Offline

 

#7 2013-10-18 18:19:00

wszmajdowicz

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-09-29
Posty: 2
Punktów :   

Re: siłownia na osiedlu

Czyli inicjatywa powoli zdobywa poparcie, to całkiem pozytywne.
Co do komentarza o biegaczach- nikt nie zmuszałby do korzystania.

Offline

 

#8 2013-10-18 21:22:41

 prz3mO

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-14
Posty: 29
Punktów :   

Re: siłownia na osiedlu

Kalistenika jak najbardziej
pompki, pociaganie bardzo fajna sprawa
na pewno lepsze niz te pseudo maszyny na powietrzu, wolalbym zdecydowanie zestaw takich drążków

Offline

 

#9 2013-10-25 16:04:43

gordonek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-01
Posty: 70
Punktów :   

Re: siłownia na osiedlu

Wg gazety.pl do wiosny ma powstać 100 siłowni plenerowych na terenie Warszawy.
W tym jedna obok nas przy szkole na Popiełuszki 5.

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 … 43836.html

Offline

 

#10 2014-09-10 22:08:05

Łoś Superktoś

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-09-10
Posty: 8
Punktów :   

Re: siłownia na osiedlu

Ja jestem za. Od dwana korzystam z "normalnej' siłowni, z takiej na świeżym powietrzu też bym chętnie się 'udzielał'. Mariusz nie rozumiem, co komu przeszkadza widko ludzi zaoferowanych sportem? Wrzućcie na luz ludzie!

Offline

 

#11 2018-08-29 18:57:27

Min30

Użytkownik

Zarejestrowany: 2016-07-26
Posty: 24
Punktów :   

Re: siłownia na osiedlu

Dla mnie najważniejszy zdecydowanie jest basen. Ja do tej pory chodzilem na taki na którym mogłem się poczuć bardzo komfortowo. Mam nadzieje, że tutaj w najbliższych okolicach też powstanie coś godnego uwagi.

https://stacjanowagdynia.pl/upload/images/zaj%C4%99cia_aqua_sng_%C5%82%C3%B3d%C5%BA_crop.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.resocjalizacja-rzeszow.pun.pl www.disneyxd.pun.pl www.stado-wilk.pun.pl www.polskiextremetruck.pun.pl www.crazypigs.pun.pl