Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ


#1 2012-11-16 11:22:13

Groszek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-11-16
Posty: 3
Punktów :   

Jak jest ze szczelnością termiczną mieszkań na ZZ? Zimno Wam?

Witam serdecznie,
noszę się z zamiarem kupna mieszkania na ZZ, jednak mam oczywiście kilka wątpliwości.
Jedna z nich to szczelność temiczna mieszkań. Zastanawiam się czy z uwagi na ogromne okna zastosowane w mieszkaniach nie jest w nich zimno?? Bardzo proszę o podzielenie się Waszymi opiniami z poprzednich zim, jeżeli ktoś takie ma Oczywiście współczesne nowoczesne okna i fantastyczne technologie (w końcu to XXI wiek) pozwalają utrzymać ciepło w mieszkaniu... ale jednak mimo wszystko nie chce mi się wierzyć, że jest tak kolorowo i przy ścianie, która niemal cała jest oknem, jest miło i ciepło, gdy na zewnątrz jest -20 -25 st. C.
Pozdrawiam.

Offline

 

#2 2012-11-16 12:00:59

gordonek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-01
Posty: 70
Punktów :   

Re: Jak jest ze szczelnością termiczną mieszkań na ZZ? Zimno Wam?

Jak się grzeje to zimno nie jest. Okna są drewniane, wydaje mi się że dobrej jakości.
Najgorsze są jednak te plastikowe wywietrzniki w oknach. Nawet gdy się je zamknie dość mocno z nich ciągnie. Szczególnie właśnie zimą przy dużych mrozach. Niektórzy polecają na zimę je zaklejać ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie.

Offline

 

#3 2012-11-16 13:02:16

Krok

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-05
Posty: 63
Punktów :   

Re: Jak jest ze szczelnością termiczną mieszkań na ZZ? Zimno Wam?

gordonek napisał:

Jak się grzeje to zimno nie jest. Okna są drewniane, wydaje mi się że dobrej jakości.
Najgorsze są jednak te plastikowe wywietrzniki w oknach. Nawet gdy się je zamknie dość mocno z nich ciągnie. Szczególnie właśnie zimą przy dużych mrozach. Niektórzy polecają na zimę je zaklejać ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie.

W drugim etapie chyba nie ma wspomnianych plastikowych wywietrzników albo jeszcze ich nie zauważyłem. Może developer wyciągnął wnioski po pierwszym etapie podobnie jak z kontrspadkami na balkonach.

Offline

 

#4 2012-11-16 15:36:00

KaMa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-01
Posty: 44
Punktów :   

Re: Jak jest ze szczelnością termiczną mieszkań na ZZ? Zimno Wam?

W etapie C są na górze okien wywietrzniki. Mój fachowiec proponuje zrezygnować z grzejnika w kuchni, żeby można była lepiej wykorzystać powierzchnię, ale właśnie obawiam się, że jeden grzejnik w salonie może nie wystarczyć. Z drugiej strony słyszałam, że przy tej technologii budownictwa + dodatkowe ocieplenie styropianem, powoduje że w mieszkaniach jest bardzo suche powietrze i raczej  nie grzeje się kaloryferami na maxa. No ale właśnie mam dylemat, czy pozbywać się tego grzejnika w kuchni.

Offline

 

#5 2012-11-16 18:13:22

maki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-31
Posty: 51
Punktów :   

Re: Jak jest ze szczelnością termiczną mieszkań na ZZ? Zimno Wam?

Osobo

Offline

 

#6 2012-11-16 18:20:06

maki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-31
Posty: 51
Punktów :   

Re: Jak jest ze szczelnością termiczną mieszkań na ZZ? Zimno Wam?

Na podstawie własnego doświadczenia odradzałabym likwidacje grzejnika w kuchni. Też to planowałam, ale ciesze się że tak się nie stało, bo w zimne dni dopiero cyrkulacja ciepłego powietrza między grzejnikami w salonie i otwartej kuchni zapewnia dobre ogrzanie pomieszczeń.
Zima bywa u nas bardzo mroźna, więc wg mnie lepiej mieć tą możliwość.

Offline

 

#7 2012-11-17 21:35:49

klatka13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-20
Posty: 83
Punktów :   

Re: Jak jest ze szczelnością termiczną mieszkań na ZZ? Zimno Wam?

jeśli chodzi o to czy jest ciepło czy zimno.. to ja w dwóch pokojach mam okna do ziemi) i mogę powiedzieć że mam kaloryfery ustawione na 3,5, a w kuchni i łazience mam wyłączone i powiem ze jest bardzo ciepło.. że jak przychodzę do mieszkania po pracy to muszę wietrzyć..

a co do kaloryfera w kuchni.. to tez miałam z nim problem jeśli chodzi o ergonomiczność szafek (kuchnia oddzielna) i przekonano mnie żebym go nie likwidowała.. teraz nie wiem czy to był dobry pomysł bo go nie używam..., ale w razie czego go zawsze mam...

Offline

 

#8 2012-11-19 09:23:19

gordonek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-01
Posty: 70
Punktów :   

Re: Jak jest ze szczelnością termiczną mieszkań na ZZ? Zimno Wam?

Ja w kuchni zamieniłem grzejnik na dużo mniejszy i go sobie trochę przeniosłem aby dopasować meble.

I właśnie ten grzejnik kuchenny najwięcej używam póki co...

Offline

 

#9 2012-11-22 16:30:15

Alicja

Użytkownik

Call me!
Zarejestrowany: 2011-06-06
Posty: 117
Punktów :   

Re: Jak jest ze szczelnością termiczną mieszkań na ZZ? Zimno Wam?

Ja mam w salonie i kuchni zmienione grzejniki na słabsze i dają radę. Mam tu też dwa duże okna do ziemi. Mamy poskręcane wszystko na 2,5-3 i jest ciepło. Sąsiedzi w ogóle nie grzeją (mają na 2 bo mniej się nie da) i jest u nich wręcz gorąco (nie wiem skąd ta różnica, może ktoś im mocno grzeje od góry lub dołu).

Co do wywietrzników to moje znienawidzone rozwiązanie. W poprzednim mieszkaniu je uszczelniałam i było lepiej.

Offline

 

#10 2012-11-22 22:03:02

gordonek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-01
Posty: 70
Punktów :   

Re: Jak jest ze szczelnością termiczną mieszkań na ZZ? Zimno Wam?

Alicja napisał:

... Sąsiedzi w ogóle nie grzeją (mają na 2 bo mniej się nie da) i jest u nich wręcz gorąco (nie wiem skąd ta różnica, może ktoś im mocno grzeje od góry lub dołu)

hmm ja u siebie mogę dać na 0. Żadnej blokady nie mam...

Offline

 

#11 2012-11-23 15:19:01

ryjek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-06
Posty: 37
Punktów :   

Re: Jak jest ze szczelnością termiczną mieszkań na ZZ? Zimno Wam?

Co do tych plastikowych wywietrzników w ścianach nad oknami - trzeba zdjąć dolną część obudowy (wystarczy szarpnąć) - tam jest taka mała wajcha - gdy się ją przestawi, te skrzydełka zamykają się na szczelno i nie wieje.

Co do temperatury - moje mieszkanie ma całą galerię okien (na całej długości mieszkania) od sufitu do podłogi - łącznie 9 okien - kaloryfery mam ustawione na 3 i jest 24 stopnie - jak dla mnie jest ok.

Ostatnio edytowany przez ryjek (2012-11-23 15:20:09)

Offline

 

#12 2012-11-25 22:51:27

Groszek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-11-16
Posty: 3
Punktów :   

Re: Jak jest ze szczelnością termiczną mieszkań na ZZ? Zimno Wam?

Dziękuję za wyjaśnienia. Wygląda zatem na to, że nie jest tak źle. Ciekawe jak będzie przy -20 na zewnątrz, ale może też tragedii nie będzie.
Pozdrawiam.

Offline

 

#13 2013-01-04 11:28:41

pathos

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-01-04
Posty: 26
Punktów :   -1 

Re: Jak jest ze szczelnością termiczną mieszkań na ZZ? Zimno Wam?

Ja mieszkam w C od połowy listopada (chyba pierwszy się wprowadziłem) i mam cieplutko i przytulnie.Bez problemu utrzymuję 23 stopnie przy średnio odkręconych kaloryferach.

Offline

 

#14 2013-01-04 15:50:28

Hania

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-26
Posty: 54
Punktów :   

Re: Jak jest ze szczelnością termiczną mieszkań na ZZ? Zimno Wam?

pathos napisał:

Ja mieszkam w C od połowy listopada (chyba pierwszy się wprowadziłem) i mam cieplutko i przytulnie.Bez problemu utrzymuję 23 stopnie przy średnio odkręconych kaloryferach.

Potwierdzam! Mieszkam od początku grudnia i jest komfortowo. Kaloryfery ustawione na 2,5. Często mam w salonie uchylone okno.

Offline

 

#15 2013-01-04 19:56:29

pathos

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-01-04
Posty: 26
Punktów :   -1 

Re: Jak jest ze szczelnością termiczną mieszkań na ZZ? Zimno Wam?

Tylko pamiętaj o zakręcaniu kaloryfera,jak otwierasz okno,żeby pieniądze przez okno nie uciekały
Zwłaszcza dużo dał montaż progu.Większość mieszkań dookoła mnie nie jest ogrzewanych,więc i tak mam dobrze.O dziwo najbardziej wieje mi przez gniazdko w sypialni-to najdalej od okna

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.twojakonsola.pun.pl www.stado-wilk.pun.pl www.disneyxd.pun.pl www.crazypigs.pun.pl www.resocjalizacja-rzeszow.pun.pl