Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2012-10-19 14:43:58

KaMa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-01
Posty: 44
Punktów :   

Linia kolejowa i pociągi

Witam wszystkich!  Niebawem odbiory etapu C, a następnie pewnie niektórzy się wprowadzą. Mam pytanie przede wszystkim do mieszkańców etapu B: Jak im się żyje w sąsiedztwie linii kolejowej, którą jakiś czas temu  jeździły raczej tylko pociągi towarowe, a teraz również pociągi podmiejskie? Budynek C na pewno wyciszył wam hałas. Czy wcześniej był uciążliwy, a może jest nadal męczący?

Offline

 

#2 2012-10-19 15:28:50

gordonek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-01
Posty: 70
Punktów :   

Re: Linia kolejowa i pociągi

Już było to poruszane parę razy na forum...
Jak było przed zbudowaniem budynku etapu C chyba nikt z nas nie wie, gdyż stał on już przy odbiorach etapu B.
Ja mam okna w kierunku torów i powiem, że hałas nie jest uciążliwy. Przy zamkniętych oknach nie słychać pociągów praktycznie wcale. Latem przy otwartych oknach też nie jest źle i mi osobiście w ogóle nie przeszkadza. No ale to właśnie dzięki budynkowi C, który przesłania całe tory.

Offline

 

#3 2012-10-20 01:24:26

Krok

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-05
Posty: 63
Punktów :   

Re: Linia kolejowa i pociągi

KaMa napisał:

Witam wszystkich!  Niebawem odbiory etapu C, a następnie pewnie niektórzy się wprowadzą. Mam pytanie przede wszystkim do mieszkańców etapu B: Jak im się żyje w sąsiedztwie linii kolejowej, którą jakiś czas temu  jeździły raczej tylko pociągi towarowe, a teraz również pociągi podmiejskie? Budynek C na pewno wyciszył wam hałas. Czy wcześniej był uciążliwy, a może jest nadal męczący?

Od kiedy jeżdżą podmiejskie? Zostały skierowane na tą trasę czasowo i już na stałe?

Offline

 

#4 2012-10-20 16:27:55

KaMa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-01
Posty: 44
Punktów :   

Re: Linia kolejowa i pociągi

No jeżdżą jakieś kolejki typu SKM czy WKD, KM? Zdaje się w kierunku na Legionowo.

Offline

 

#5 2012-10-20 22:52:45

Mariusz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-21
Posty: 72
Punktów :   

Re: Linia kolejowa i pociągi

Jeżdżą już od dobrych kilku lat, jak tylko zmodernizowano odcinek bocznej linii kolejowej między Kołem a Dworcem Zachodnim i pobudowano tam przystanki. Trasa takich kolejek zaczyna się więc na małym przystanku Warszawa-Wola (zaraz obok Dworca Zachodniego PKP/PKS), a kończy różnie: przeważnie w Nasielsku, ale i w Działdowie, a czasami i w Legionowie.

Offline

 

#6 2012-11-05 19:15:41

ryjek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-06
Posty: 37
Punktów :   

Re: Linia kolejowa i pociągi

U mnie w mieszkaniu nie słychać pociągów. Może jak się wyjdzie na balkon w nocy i jedzie towarowy, to go tam trochę słychać - ale nie jest to w żaden sposób uciążliwe...

Jak dla mnie problem pociągów w ogóle nie istnieje...

Jedynym problemem związanym z hałasem z zewnątrz jest codzienna, poranna wizyta śmieciarki  - no ale to nie do uniknięcia

Offline

 

#7 2012-11-06 00:52:42

Mariusz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-21
Posty: 72
Punktów :   

Re: Linia kolejowa i pociągi

Mnie nie przeszkadzają żadne takie hałasy. Spokojne, ciche osiedle.

Offline

 

#8 2012-11-12 23:18:21

MM2012

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-11-12
Posty: 5
Punktów :   

Re: Linia kolejowa i pociągi

NO cóż, nie do końca się zgodzę, że pociągi nie są uciążliwe. Co do SKM-ek to istotnie da się żyć ;-). Jednak przejazd warkotu i huku jaki towarzyszy przejazdowi 40 wagonów towarowych do sielanki nie należy. Jak ktoś ma słuch Bethovena lub po prostu lubi cisze po pracy to raczej nie jest miejsce dla niego (i to raczej eufemizm). Może być mocno sfrustrowany, no chyba, że w słoneczne dni będzie sobie zamykał okna.
Generalnie pociągi towarowe jeżdżą po 18.00 do 20.00 (ja wtedy słyszałem i nie chce się oszukiwać, przynajmniej w okresie 01.11 - 11.11.2012) i nad ranem i wydaje mi się że są mega uciążliwe.
Aż się prosi o instalacje ekranów wzdłuż torów, bo ten mega stukot i warkot przejeżdżających wagonów jest mocno uciążliwy. Czy ktoś z udzielających się forumowiczów ma może taką wiedzę, że być może Kolej lub miasto będzie instalowało takie ekrany? Byłbym bardzo wdzięczny za taka informację.
W innym wypadku pozostanie mi poczekać na zabudowę 3-ego budynku inwestycji Zielony Żoliborz licząc, że ten budynek mnie zasłoni od torów i "wyciszy" a przerzuci hałas na mieszkańców kolejnej inwestycji.

Ostatnio edytowany przez MM2012 (2012-11-12 23:20:08)

Offline

 

#9 2012-11-13 01:44:24

Mariusz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-21
Posty: 72
Punktów :   

Re: Linia kolejowa i pociągi

Oby tylko nie instalowali tych ekranów, bo to szpeci krajobraz i zasłania widok przejeżdżającym podróżnym. Nie ma nic gorszego niż bariera ustawiona z ekranów wzdłuż drogi czy linii kolejowej. Był o tym reportaż w "Faktach" TVN-u. Stwierdzono też tam, że ekrany faktycznie wcale nie tłumią hałasów i- co więcej- ich widok razi często samych okolicznych mieszkańców.

Offline

 

#10 2012-11-13 09:08:14

gordonek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-01
Posty: 70
Punktów :   

Re: Linia kolejowa i pociągi

Mariusz ma rację, takie ekrany tylko szpecą i nic więcej. Poza tym PKP ma gdzieś mieszkańców "przytorowych" budynków i chyba bardzo rzadko się zdarza aby takie ekrany stawiała.

Moim zdaniem bardziej słyszalna jest ulica Jana Pawła (głównie tramwaje), szczególnie teraz gdy liście z drzew ją przysłaniających opadły. Ale tak jak już pisałem wcześniej, uważam że nasze osiedle (przynajmniej I etap) jest bardzo ciche a pociągi dla mnie nie stanowią problemu.

Offline

 

#11 2012-11-13 14:25:47

MM2012

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-11-12
Posty: 5
Punktów :   

Re: Linia kolejowa i pociągi

No cóż wnioski, które się nasuwają są następujące.
1. O tym czy coś jest uciążliwe (hałas) decyduje jednak strona zamieszkania i osobiste preferencje - ja swoje zdanie podtrzymuję.
2. Rozumiem, że forum "zainfekowane" jest przez klakierów dewelopera, którzy stosują starą zasadę czyszczenia negatywnych opinii dwiema pozytywnymi. Bo pisanie o tym, ze jest cicho, jest krótki pisząc żartem no chyba, że ktoś ma korki w uszach. Wtedy zwracam honor na wyższych piętrach słychać pociągi towarowe sunące po szynach - sorry ale to jest niecałe 100 metrów i nie trzeba mieć słuchu absolutnego aby to słyszeć.
3. Autorytet reportażu w TVN-u sorry, niech sobie i tworzą w TVP i TV Trwam, ale to słabe, no chyba, że cała redakcja mieszka w naszym bloku.;-) Pisanie o nas bez nas.....???
4. Dam głos osobom mieszkającym w inwestycji C przy torach niech się oni wypowiedzą.
5. Jak dla mnie "...uważam że nasze osiedle (przynajmniej I etap) jest bardzo ciche a pociągi dla mnie nie stanowią problemu..." - a dla mnie stanowią, ale nie na tyle, aby się wyprowadzać. Ale pisanie, ze jest cicho - od strony pociągów, jest trochę nietrafione.
6. Szpecenie krajobrazu ekranami - rozumiem, że pisze to osoba która ma domek na wsi. Tyle w temacie. Niech pomieszka trochę od strony torów w godzinach przejazdu monstrum towarowego i się wypowie. Acha i otworzy okna w mieszkaniu.
7. Pozdrowienia dla pracowników agencji lub firmy żywo zainteresowanej różową propagandą na temat ciszy na osiedlu w trakcie przejazdu pociągów towarowych, którzy po prostu muszą wykonać swoją robotę. No cóż taka praca. ;-) Panowie może czasem warto sprawdzać źródła pisać obiektywnie?

Pozdrowienia przy bardziej kreatywnych wpisach i nickach.

Pozdrawiam wszystkie misie, jeżyki, imiona te prawdziwe i wirtualne uszanowanie.;-)

PS. Dla chcących prawdziwych informacji zapraszam do źródła - czyli Administrator osiedla

Przy okazji Panowie pewnie pojawią się teraz dla zasady 3-4 wpisy aby zakryć mój - aby znowu było dobrze :-) Nie będę was już potem męczył tak więc jeszcze teraz coś napiszcie o spokoju i macie spokój :-) Mądrej głowie dość po słowie.... pa chłopaki.

Offline

 

#12 2012-11-13 15:22:05

gordonek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-01
Posty: 70
Punktów :   

Re: Linia kolejowa i pociągi

@MM2012 nie chce mi się trochę do Ciebie pisać, bo wiem że to podpucha. Przychodzisz na to forum i w drugim swoim poście obrażasz użytkowników i bezpodstawnie zarzucasz, że pracujemy dla agencji pr-owych, itd... Paranoiku, to że napisałem że mi pociągi nie przeszkadzają (jak zresztą wielu innym tutaj) nie oznacza, że pracuje dla kogoś. Jesteś po prostu śmieszny w swoich stwierdzeniach. Hmm, właściwie to Ty tu wyglądasz podejrzanie. Ja też teraz mogę napisać, że pracujesz dla konkurencji i piszesz o głośnych pociągach aby inni kupowali mieszkania od Twojego pracodawcy, który buduje inwestycje trochę dalej... więc lepiej idź trollować gdzie indziej.

Wracając do hałasów, to pojęcie względne. Jednym będzie przeszkadzać autobus jeżdżący pod oknem raz na pół godziny a innym NIE będzie droga szybkiego ruchu.

Offline

 

#13 2012-11-13 17:55:09

MM2012

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-11-12
Posty: 5
Punktów :   

Re: Linia kolejowa i pociągi

hmm...
przyganiał kocioł garnkowi - ty oczywiście mnie nie obrażasz......,  gratuluje dobrego samopoczucia. Moralność Kalego., ale co tam... no nie....?
"...@MM2012 nie chce mi się trochę do Ciebie pisać, bo wiem że to podpucha..." - to miej zasadę i po prostu nie pisz...
Proste?
Nie będę cię już obrażał, choć dla mnie obraźliwe jest też to, że pisze się nieprawdę i.... koniec, kropka. Niech ostatnie zdanie należy do ciebie.

W sumieniu rozważ czy cię obraziłem, jeśli nie, nie zajmujmy sobie czasu. Nie chciałbym brać udziału na forum w dyskusji 2-3 osób. Zapytałem w pierwszym poście, zwróciłem uwagę nie nieprawdę w drugim - przy okazji mam zbyt wiele doświadczeń z podobnymi działaniami ze strony deweloperów udokumentowanego realnym doświadczeniem, znam firmy, które to robią. Te metody są takie same. Tyle na temat.

Co do mojej pracy. Nie pracuję dla konkurencji i to powinno ci wystarczyć. Co do wrażenia - Tak wyglądam podejrzanie. Można mnie poznać po kapeluszu i staram się pisać prawdę zgodnie z tym co słyszę i widzę
i nie zgadzam się z opinią, że nie słychać pociągu towarowego.

To są fakty a zmiękczanie tego autobusem, tramwajem, wyjącym kotem, pijącym "żulem" czy czymkolwiek jeszcze nie ma sensu.

Ostatnio edytowany przez MM2012 (2012-11-13 17:56:39)

Offline

 

#14 2012-11-13 18:45:27

robert

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 85
Punktów :   

Re: Linia kolejowa i pociągi

MM2012 - chciałbym zwrócić uwagę, że Ty pierwszy zacząłeś rzucać oskarżenia w kierunku innych użytkowników forum i wpis gordonka był jedynie reakcją na Twoje zachowanie. Obruszanie się w takim wypadku jest co najmniej nie na miejscu. Na każdym innym forum dostałbyś od razu czasowego bana na ochłonięcie ze swojej arogancji. Chciałbym również, żebyś przestał zarzucać innym osobom pisanie nieprawdy, jako że jak na razie (jak pamiętam z tego i drugiego wątku na forum), jesteś w mniejszości osób dla których hałas jest dokuczliwy, co czyni Cię osobą mniej wiarygodną od pozostałych wypowiadających się.

Wracając do tematu, to uważam, że nasze osiedle jest bardzo ciche jak na Warszawskie standardy, a dane mi było w ciągu mojego życia zamieszkiwać w kilku miejscach w Warszawie (pomieszkaj sobie przy al. Stanów Zjednoczonych). Mieszkając w klatce 7, odgłosy docierające z Jana Pawła, są dla mnie porównywalne z przejeżdżającym składem towarowym.

I niestety prywatna wycieczka, od której nie mogę się powstrzymać. Gratuluję kreatywności przy wyborze nicka. Ja wolę być znany sąsiadom pod moim własnym imieniem.

Ostatnio edytowany przez robert (2012-11-13 18:46:26)

Offline

 

#15 2012-11-13 21:06:55

Anna

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-12
Posty: 11
Punktów :   

Re: Linia kolejowa i pociągi

Faktem jest, ze przejezdzaja tamtedy bardzo sporadycznie pociagi cichobiezne (nic nie slychac) oraz towarowe (bardziej uciazliwe), ale jest to kwestia kilkudziesieciu sekund raz na tydzien i bedac w mieszkaniu (etap C), majac uchylone okno bylo tylko slychac szelest, przynajmniej z klatki nr 3 w ktorej bede mieszkac.
Non stop za to slychac "szum miasta", jako ze bedziemy mieszkac na granicy srodmiescia, i to wszystko jak najbardziej mi osobiscie odpowiada. W cenie mojego mieszkania moglabym kupic ziemie i zbudowac domek wsrod drzew, ale na to jeszcze zdecydowanie za wczesnie. Pamietajmy, ze zyjemy w miescie ze wszystkimi tego wadami i zaletami i ptaszkow tutaj nie uslyszymy.

Pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.resocjalizacja-rzeszow.pun.pl www.twojakonsola.pun.pl www.polskiextremetruck.pun.pl www.stado-wilk.pun.pl www.disneyxd.pun.pl