Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ


#1 2012-06-12 12:35:20

ciehom

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-04
Posty: 50
Punktów :   

Problem z odpływami na loggiach

Czy ktoś z forumowiczów (etap B)  ma problem z odpływami na loggiach? W moim mieszkaniu są 2 loggie: większa i mniejsza. Na obu stoi woda po intensywniejszych opadach deszczu a jak już po wielu godzinach wyschnie to pozostają brzydkie zacieki. Boję się co będzie zimą, kiedy kałuża na balkonie zacznie zamarzać...

Zgłosiłem to jako usterkę. Dowiedziałem się ponadto kilku rzeczy:
- problem dotyczy wielu mieszkań
- podwykonawca zasłania się zapisem w instrukcji, że po deszczu trzeba wodę zebrać mopem (nie sprawdzałem ale podobno taki zapis jest - nawet mi się nie chce go komentować bo forum mogą czytać dzieci
- projekt zakładał ponoć wykonanie loggi bez spadku w stronę odpływu i podwykonawca wykonał zadanie zgodnie z projektem. Ciekawe - loggia ma 5m długości, odpływ przy jednym skraju...
- Generalny i deweloper mają rozstrzygac tę sprawę z powodu licznych zgłoszeń

Tak więc jeżeli ktoś z Was zauważył u siebie taki problem to proszę zgłoście go jak najszybciej do ZZ (usterka@zielonyzoliborz.pl) z kopią do administracji (zielonyzoliborz@pzng​epard.pl) bo akurat temat jest na tapecie.

Offline

 

#2 2012-06-12 14:01:32

maki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-31
Posty: 51
Punktów :   

Re: Problem z odpływami na loggiach

Mam ten sam problem. Zgłaszałam w administracji już dosyć dawno, bo usterka  była też opisana w protokole odbioru mieszkania (puste płytki plus zły spadek).
Przyszli Panowie, wymienili niektore płytki, a problem z zaleganiem wody jak był tak i jest nierozwiązany.
Zgłosiłam ponownie.

Offline

 

#3 2012-06-12 17:19:41

javin

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-04
Posty: 35
Punktów :   

Re: Problem z odpływami na loggiach

Mam ten sam problem z brakiem spadku na loggi, wpisany w protokole odbioru, również nie usunięty mimo zgłoszeń na adres "usterki" - również usłyszałem, że "tak było w projekcie" i pewnie tego nie usuną (generalnie deweloper przepycha się z wykonawcą, na czyj koszt powinna być usunięta usterka). Wysłałem więc do dewelopera wezwanie do usunięcia tej usterki w określonym czasie oraz poinformowałem, że w przypadku braku usunięcia usterki zrobię to sam, a kosztami obciążę dewelopera. I tak też zamierzam zrobić.

Offline

 

#4 2012-06-12 19:44:49

kmroczny66

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-14
Posty: 56
Punktów :   

Re: Problem z odpływami na loggiach

To co wyczynia nasz szanowny deweloper to jest jakiś matrix.

1. Oszukuje przy aktach wpisując korzystne dla siebie zapisy. Twierdzi, że to normalna praktyka. Ciekawe jak zapatruje się na to polski związek firm deweloperskich w którego władzach zasiada dyrektor generalny Turret.
2. Nie ma zamiaru ponosić odpowiedzialności za swoje błędy np. w przypadku loggii przerzuca się z wykonawcą. A co nas to interesuje (ja również mam ten problem ze spadkiem). Skoro jakiś pseudo architekt przygotował taki projekt to niech ZZ ściąga od niego zobowiązania.
3. Mistrzostwem świata jest interpretacja przepisów prawa. Ja uważam (i udowodnię to w najbliższym czasie), że część miejsc parkingowych w naszej inwestycji nie spełnia wymogów określonych przepisami prawa. Dokładnie chodzi o odległość pomiędzy samochodem a słupami lub ścianami.

Paragraf 104 ust. 3 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 2002 roku stanowi, że "Stanowiska postojowe w garażu powinny mieć co najmniej szerokość 2,3 m i długość 5,0 m, z zachowaniem odległości między bokiem samochodu a ścianą lub słupem - co najmniej 0,5 m" . ZZ uważa jednak, że wszystkie miejsca spełniają wymagania prawne ponieważ przy projektowaniu uwzględniono średnią szerokość samochodu a deweloper nie wie jakie będą mieli samochody przyszli lokatorzy więc nic nie może poradzić. Bzdura totalna. Po pierwsze. W prawie budowlanym nie ma ani definicji ani wymiarów samochodu średniej szerokości. Są samochody średniej klasy ale to inne pojęcie. Po drugie co mnie interesuje błąd projektanta. Wystarczyło zapewnić 0,5 metra od linii miejsca postojowego i po sprawie. Wówczas bezmyślny deweloper nie musiałby się martwić czy trafi na kogoś kto zacznie się czepiać. Ja akurat mam miejsce środkowe w szeregu trzech i sąsiedzi parkując samochody uniemożliwiają mi normalne korzystanie z miejsca. Muszą bowiem zachować odległość od słupów bo linia idzie praktycznie po nich.

Jestem zmuszony uniemożliwiać parkowanie innym parkując przy samej linii. Czy tak powinno wyglądać miejsce za kilkadziesiąt tysięcy złotych? Myślę, że nie. Ciekawe czy nadzór budowlany przychyli się do interpretacji ZZ i wprowadzi nowe pojęcie a mianowicie średnia szerokość samochodu. Jak na razie prawo nie zna takiego pojęcia.

Offline

 

#5 2012-06-13 00:01:07

Metoo

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-13
Posty: 8
Punktów :   

Re: Problem z odpływami na loggiach

Niestety u mnie też woda i brzydkie zacieki... :-(

Offline

 

#6 2012-06-13 12:22:43

Alicja

Użytkownik

Call me!
Zarejestrowany: 2011-06-06
Posty: 117
Punktów :   

Re: Problem z odpływami na loggiach

Ja mam to samo

Offline

 

#7 2012-06-13 14:27:40

Mariusz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-21
Posty: 72
Punktów :   

Re: Problem z odpływami na loggiach

Zadzwoniono do mnie z nieznanego mi wcześniej numeru (prawdopodobnie z "Unibepu") i miła pani zawiadomiła mnie, że w dniu 27 czerwca br. (środa) w godzinach przedpołudniowych po osiedlu będzie chodziła ekipa remontowa, która tego jednego dnia usunie owe usterki na loggi w aż 3 mieszkaniach! Wygląda to mi na jakąś zmasowaną akcję po licznych monitach ze strony mieszkańców. Warto tam do nich zadzwonić wcześniej i też się umówić na ten sam dzień. A niech mają masę roboty!

Offline

 

#8 2012-06-13 15:57:21

klatka13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-20
Posty: 83
Punktów :   

Re: Problem z odpływami na loggiach

jakies 2 miesiące temu tez mialam telefon od przemilej pani, ze przyszli by panowie w sprawie braku odpływu na jednej z loggi. i faktycznie byli i co zrobili przecieli płytki na skos, ktore juz były położone na loggi i tak gdzie powstało cięcie wsadzili fuge tylko że nie na róznie płytek.. zeby tym kanalikiem splywała woda.. niedość ze to wyglada nie ladnie to nie daje efektu... i musze ponownie zgłosic problem...

jak rozmawialam z moim glazurnikiem to powinni skuć lytki i podebrać trochę szlichty zeby zrobić spadek a nie przeciąć płytki i wydrązyć kanal... ale chyba teraz w polsce sie tak robi, zeby nie bylo za duzo roboty

Offline

 

#9 2012-06-19 16:32:41

greenhause

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-28
Posty: 70
Punktów :   

Re: Problem z odpływami na loggiach

Mam to samo.Woda stoi na loggi i nie spływa.Zastanawiam się czy samemu skuć jeden rząd płytek i udrożnić spływ wody,czy dalej wykłócać się z administracją.

Offline

 

#10 2012-06-19 22:24:53

maf

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-05-20
Posty: 44
Punktów :   

Re: Problem z odpływami na loggiach

Czy przy odbiorach mieszkań zauważyliście ten feler na loggiach?
A jeśli ktoś zauważył, to czy musiał (tzn. developer jakoś "usilnie" prosił żeby odebrać), czy chciał odebrać mieszkanie mimo to (tylko z zaznaczeniem w protokole odbioru)?

My czekamy na mieszkanie w etapie C i chyba przyjmę taktykę, że nie odbieram mieszkania dopóki wszystkie usterki nie zostaną usunięte.

Offline

 

#11 2012-06-20 11:16:00

ciehom

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-04
Posty: 50
Punktów :   

Re: Problem z odpływami na loggiach

greenhause napisał:

Mam to samo.Woda stoi na loggi i nie spływa.Zastanawiam się czy samemu skuć jeden rząd płytek i udrożnić spływ wody,czy dalej wykłócać się z administracją.

Ja bym jeszcze poczekał - temat dotyczy wielu lokatorów i warto powalczyć. Z jakiego niby powodu lokatorzy mają sami naprawiać błędy wykonawcy??? Jak nie dostanę (jak obiecali z Unibepu) odpowiedzi do końca miesiąca co z moim zgłoszeniem to robię straszny dym bo najbardziej nie lubię chowania głowy w piasek.

Cieszę się, że forum uświadamia też przyszłych mieszkańców etapu C na co trzeba zwracać uwagę. Jak widać to mocne narzędzie. Dlatego nie wiem, czy deweloperowi opłaca się zwlekać z naprawą OCZYWISTEGO błędu. Może woli walczyć, sądzić się, i dorobić się złej opinii na forum, które czyta wielu potencjalnych kupców mieszkań... Ale to by było dziwne bo akurat osiedle wyszło im nieżle i szkoda marnowac takiego wrażenia....

Co do komentarza dot. odbiorów w etapie C - jak odbierałem mieszkanie to nie przyszło mi do głowy, że można ułożyć płytki na balkonie bez spadku lub ze spadkiem w przeciwnym kierunku więc uwag wtedy nie zgłosiłem. Woda nie stała bo akurat dawno nie padało. Teraz wszystkim etapowiczom C sugeruję zabrać na odbiór poziomicę i dokładnie przeanalizować loggie.

Offline

 

#12 2012-06-20 16:17:38

jac

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-27
Posty: 47
Punktów :   

Re: Problem z odpływami na loggiach

też mam zacieki ale zastanawiam się tylko jaki musiałby być spadek aby z jednego boku do drugiego boku  (gdzie jest kratka odpływowa)  na balkonie szerokości 5m woda całkowicie spłynęła - 5 cm, 10 cm różnicy wysokości? może wówczas były by głosy że balkon jest krzywy.
architekt wymyślił że woda ma spływać wzdłuż balkonu bo może tak ładniej  (nie potrzeba rynien) ale w praktyce ciężko pogodzić...
może trzeba zainstalować na balkonie mopa i sobie dać spokój bo jak się zakurzy to potem będzie się nosić do mieszkania - a na pył i kurz miejski to już żaden skos nie pomoże...

Offline

 

#13 2012-06-21 15:22:01

ciehom

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-04
Posty: 50
Punktów :   

Re: Problem z odpływami na loggiach

jac napisał:

też mam zacieki ale zastanawiam się tylko jaki musiałby być spadek aby z jednego boku do drugiego boku  (gdzie jest kratka odpływowa)  na balkonie szerokości 5m woda całkowicie spłynęła - 5 cm, 10 cm różnicy wysokości? może wówczas były by głosy że balkon jest krzywy.
architekt wymyślił że woda ma spływać wzdłuż balkonu bo może tak ładniej  (nie potrzeba rynien) ale w praktyce ciężko pogodzić...
może trzeba zainstalować na balkonie mopa i sobie dać spokój bo jak się zakurzy to potem będzie się nosić do mieszkania - a na pył i kurz miejski to już żaden skos nie pomoże...

Wychowałem się w domu, gdzie był balkon 2 razy większy niż nasze loggie i miał 1 odpływ i jakoś udało się tak to wykonać żeby woda się nie zbierała. Mieszkałem też w mieszkaniach z lat 50, 70, 80, 90tych i nigdy z takim problemem sie nie spotkałem. Nachylenie wystarczyłoby pewnie ok 5% na 5m żeby pokonać napięcie powierzchniowe - spadek niezauważalny dla lokatora. Woda się zbiera gdyż płytki nie są idealnie równe i i nie są tez idealnie położone (a takie idealne warunki trzeba by spełnić żeby pomysł architekta wypalił).
Co do mopa - cóż, latem można to sobie jeszcze wyobrazić ale zimą???? Jak deszcz spadnie o 1 w nocy a nad ranem będzie mróz to warstwa lodu murowana. Chyba że założy się kufajkę i w środku nocy wyjdzie popracować mopem. Ale to nie jest rozwiązanie XXI wieku... (o czym zresztą wiedzą i deweloper i generalny wykonawca tylko nabierają wody w usta żeby nas zniechęcić - jak widać skutecznie, już 2 głosy na forum żeby odpuścić. Więcej wiary! Mamy ewidentnie rację!)

Offline

 

#14 2012-06-21 16:49:43

gordonek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-01
Posty: 70
Punktów :   

Re: Problem z odpływami na loggiach

Hmmm, ja nie mam problemu z odpływem - woda ścieka ładnie i parę minut po deszczu już jej nie ma (nawet po nocnej burzy, dziś rano było już sucho). Zacieki oczywiście powstają ale to jest normalne. Mimo wszystko parę dni temu dzwonili do mnie z Zielonego Żoliborza i chcieli się umówić na poprawki na loggi, których nie zgłaszałem. Wyszła jakaś pomyłka, chyba spisali zły numer mieszkania ale widać, że zainteresowanym będą chyba naprawiać te odpływy.

Offline

 

#15 2012-11-03 21:37:26

jojo

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-11-03
Posty: 1
Punktów :   

Re: Problem z odpływami na loggiach

Ze skuwaniem szlichty pod płytkami należy uważać, ponieważ izolacje na balkonie są następujące ( z tego co pamiętam): płyta żelbetowa, styropian, izolacja z papy na chyba styropianie, szlichta, jeszcze raz izolacja czymś w rodzaju nafufleksu i płytki. Usuwanie płytek automatycznie uszkadza izolację pod z nafufleksu. Spadek na balkonach jest do 1% i na 6,5 m jest to 7cm. Zawsze jest problem przy jednostronnym odpływie z utrzymaniem linii poziomej krawędzi zewnętrznej balkonu i wykonanie spadku na gresie 20x20, szczególnie jeśli wpust jest przy krawędzi. Od strony estetycznej, to rzeczywiście zacieki mogą denerwować, natomiast od strony izolacyjnej, to nie wydaje mi się aby w ciągu kilkunastu lat miało się coś stać. Kurz na tych balkonach tak szybko osiada, że i tak zawsze będzie bardach i trzeba co kilka dni sprzątać. Jojo

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.eragondziedzictwo.pun.pl www.gwardiagodrykagryffindora.pun.pl www.dancingwarszowice.pun.pl www.vampire-diaries.pun.pl www.primovictoria.pun.pl