Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ


#16 2012-05-22 11:24:50

ciehom

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-04
Posty: 50
Punktów :   

Re: Zmiana patrona ulicy ????

caida napisał:

A ja zdecydowanie popieram!
Zmiana nazwy ulicy to chwilowa niedogodność, u notariusza nic nie musimy zmieniać, a w przyszłości teren Żoliborza Południowego poprzez zmianę nazwy ulic  na artystów związanych z Żoliborzem może stac sie ciekawą atrakcją i wyróżnikiem na miarę nowoczesnej "Saskiej Kepy" tyle że na Żoliborzu.
Obecna Rydygiera jest dosyć długa, pokręcona i już teraz zamawiąjąc pizze muszę tłumaczyć, że nasz budynkek jest po zachodniej stronie ul. JP II.
Jeśli nie teraz to kiedy?

Zamawiając pizzę czy inne produkty/usługi podawajmy ZAWSZE Rydygiera 11. I koniec. Niech sobie znajdą - google maps się kłania. W końcu dostawcy muszą się nauczyć że jest nowe osiedle na kilka tysięcy ludzi. A na naszym budynku jest na rogu czytelna tabliczka z numerem ulicy.

Co do zmiany nazwy - osobiście Rydygiera mi nie przeszkadza, Niemena również. Najbardziej przeszkadza mi tak naprawdę że nie można powiedzieć: skręć z Broniewskiego w Rydygiera bo jest tam uliczka Matysiakówny.
Tak więc ja postulowałbym żeby przeorganizować układ ulic i Rydygiera skończyć na skrzyżowaniu przy naszym osiedlu (co logicznie wynika ze skrzyżowania typu T), a odcinek od Przasnyskiej do Broniewskiego nazwać Matysiakówny (Niemena, Dody Elektrody czy jakkolwiek). Nie wiem czy się ze mną zgodzicie.

Offline

 

#17 2012-05-22 16:16:45

 prz3mO

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-14
Posty: 29
Punktów :   

Re: Zmiana patrona ulicy ????

ulica Dody Elektrody - to mogłoby stać się ciekawą atrakcją

Offline

 

#18 2012-05-22 22:47:03

greenhause

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-28
Posty: 70
Punktów :   

Re: Zmiana patrona ulicy ????

Biedronka napisał:

greenhause napisał:

Lepiej nie zmieniać z prostego, praktycznego powodu:za długa nazwa !Za dużo pisania!

Niemena 1 - to 8 znaków, Rydygiera 11 - to 11 znaków, więc mniej pisania

Poza tym Niemena jest o wiele ładniejszą nazwą ulicy niż Rydygiera.

Dodaj jeszcze litery imienia  tj 7 ,razem 15.

Offline

 

#19 2012-05-23 02:33:41

Mariusz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-21
Posty: 72
Punktów :   

Re: Zmiana patrona ulicy ????

Zwracam uwagę na fakt, że zasadniczo w adresach ulic nie dodaje się imion (wyjątek stanowią panujący oraz święci). Ponadto z reguły patronem ulicy nie może być osoba żyjąca (wyjątek stanowił tutaj Jan Paweł II). A co do Krystyny Matysiakówny, to nie była ona bynajmniej postacią z radiowej audycji "Matysiakowie", lecz działaczką komunistyczną:)

Offline

 

#20 2012-05-23 06:51:36

Hania

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-26
Posty: 54
Punktów :   

Re: Zmiana patrona ulicy ????

greenhause napisał:

Biedronka napisał:

greenhause napisał:

Lepiej nie zmieniać z prostego, praktycznego powodu:za długa nazwa !Za dużo pisania!

Niemena 1 - to 8 znaków, Rydygiera 11 - to 11 znaków, więc mniej pisania

Poza tym Niemena jest o wiele ładniejszą nazwą ulicy niż Rydygiera.

Dodaj jeszcze litery imienia  tj 7 ,razem 15.

Rydygier też miał imię! W czasach słusznie minionych patronem ulicy był Juliusz R. (zasłużony komunista), a po przemianach Ludwik R. (znakomity chirurg, a przy tym zagorzały przeciwnik dostępu kobiet do zawodu lekarza). Zmiana patrona ulicy dokonana więc została całkiem bezboleśnie (w nazawch ulic imion na ogół się nie używa, jak już wyżej wspomniano) i tanio.

Offline

 

#21 2012-05-23 16:39:44

Alicja

Użytkownik

Call me!
Zarejestrowany: 2011-06-06
Posty: 117
Punktów :   

Re: Zmiana patrona ulicy ????

Skoro Pan Rydygier był takim mizoginem to kolejny powód aby unicestwić go jako "patrona" naszego adresu



Hania napisał:

greenhause napisał:

Biedronka napisał:


Niemena 1 - to 8 znaków, Rydygiera 11 - to 11 znaków, więc mniej pisania

Poza tym Niemena jest o wiele ładniejszą nazwą ulicy niż Rydygiera.

Dodaj jeszcze litery imienia  tj 7 ,razem 15.

Rydygier też miał imię! W czasach słusznie minionych patronem ulicy był Juliusz R. (zasłużony komunista), a po przemianach Ludwik R. (znakomity chirurg, a przy tym zagorzały przeciwnik dostępu kobiet do zawodu lekarza). Zmiana patrona ulicy dokonana więc została całkiem bezboleśnie (w nazawch ulic imion na ogół się nie używa, jak już wyżej wspomniano) i tanio.

Offline

 

#22 2012-05-24 01:31:20

Mariusz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-21
Posty: 72
Punktów :   

Re: Zmiana patrona ulicy ????

Były to jednak dwie różne osoby, żyjące w różnych epokach historycznych, a nie ten sam człowiek zmieniający imię i zawód. Ludwika Rydygiera na pewno nie ma się co wstydzić- zob.: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ludwik_Rydygier

Offline

 

#23 2012-05-24 18:08:48

Hania

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-26
Posty: 54
Punktów :   

Re: Zmiana patrona ulicy ????

Mariusz napisał:

Były to jednak dwie różne osoby, żyjące w różnych epokach historycznych, a nie ten sam człowiek zmieniający imię i zawód. Ludwika Rydygiera na pewno nie ma się co wstydzić- zob.: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ludwik_Rydygier

A to się porobiło !!! Jeżeli ktoś jeszcze zrozumiał mój wpis w powyższy sposób (tzn. że Mr Rydygier zmieniał imię i zawód oraz teleportował się w czasie), to bardzo przepraszam. Wyjaśniam, że pierwsze zdanie dotyczyło liczenia liter (w obu przypadkach trzeba policzyc to samo, tzn. albo tylko nazwisko, albo imię i nazwisko). W drugim zdaniu rozwinęłam historię nazwy ulicy, która najpierw miała za patrona Juliusza Rydygiera - komunistę, a potem Ludwika Rydygiera - profesora medycyny, chirurga, niechętnego karierom kobiet w medycynie. Zmiana okazała się dość oszczędnym przedsięwzięciem. O zmianie patrona przeczytałam w historii Żoliborza, ale autora książki nie pamiętam.

Offline

 

#24 2012-05-24 21:01:22

kazimierz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-05
Posty: 16
Punktów :   

Re: Zmiana patrona ulicy ????

w sumie powinniśmy się cieszyć, że nie chcą nam dac nazwy ulicy rodem z ursynowa czy białołeki no topolowego puchu albo makolągwy;-)

Offline

 

#25 2012-05-24 22:45:36

micmar

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-24
Posty: 5
Punktów :   

Re: Zmiana patrona ulicy ????

Czy nie macie się już czego czepiać? Proponuję zająć się czymś bardziej wartościowym niż doszukiwać wad nazwy ulicy. Nazwa jest fajna i tak jak powiedział przedmówca dobrze, że nie mamy nazw rodem z Ursynowa Pozdrawiam serdecznie!

Offline

 

#26 2012-09-08 15:15:47

 BeataB

Użytkownik

Skąd: etap C kl VI
Zarejestrowany: 2012-03-30
Posty: 27
Punktów :   

Re: Zmiana patrona ulicy ????

Ja uważam że powinna zosta Rydygiera jest to ulica istniejąca od kilkudziesięciu lat i grzecznie pytam po co to zmieniac. Do Niemena nic nie mam lubie jego muzyke ale mozna nadac jego imię jakiejs nowo powstającej ulicy

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.cserwery.pun.pl www.starozytnyswiat.pun.pl www.narutorpgarena.pun.pl www.telinf.pun.pl www.wanderofshinobi.pun.pl