Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ


#1 2012-08-24 18:44:16

TOM

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-17
Posty: 3
Punktów :   

Sprzątanie garażu - znowu?

Obserwując w ostatnim czasie działalność naszej administracji zaczynam się zastanawiać w czyim interesie ona działa. Czy kolejne mycie garażu w sezonie letnim jest naprawdę konieczne (ostatnie było w czerwcu) i czy nie jest to marnotrawieniem naszych pieniędzy?
Zastanawiam się nad tym w kontekście: wysypywania się śmieci z kontenerów, śmieci porozrzucanych na terenie osiedla, braku drzwi do ochrony, „folii”, która w „bardzo estetyczny” sposób zabezpiecza zieleń od krótszej strony ul. Rydygiera, rzadkiego sprzątania korytarzy na poszczególnych piętrach, nie sprzątania korytarzy prowadzących do komórek lokatorskich (dzisiaj dowiedziałem się od administracji, że to mieszkańcy powinni je samodzielnie sprzątać co budzi moje wątpliwości). Mam wrażenie, że administracja nie robi nic żeby rozwiązać powyższe problemy.
Wydaje mi się, że przedstawiciele administracji co najmniej raz w tygodniu powinni zadać sobie trochę trudu i przejść się po osiedlu, żeby na bieżąco monitorować realizację usług świadczonych przez firmy zewnętrzne. Jeżeli tego nie robi powinna przynajmniej poinformować wszystkich mieszkańców jaki jest zakres świadczonych usług przez np. firmę sprzątającą i kiedy sprzątane są poszczególne klatki/piętra lub inne części wspólne. W związku tym, że firma administrująca naszym osiedlem zaniedbuje swoje obowiązki proponuję sformułować oficjalne pismo mieszkańców osiedla, wskazujące problemy i wzywające do ich rozwiązania.
Wydaje mi się, że powinniśmy podjąć jakieś kroki, żeby zdyscyplinować firmę, której wszyscy płacimy niemałe pieniądze za zarządzanie nieruchomością. W przeciwnym razie stan naszej nieruchomości będzie się regularnie pogarszał co de facto wpłynie na spadek wartości naszych mieszkań.

Pozdrawiam i zapraszam do współpracy nad tą sprawą.

Offline

 

#2 2012-08-24 19:22:26

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: Sprzątanie garażu - znowu?

pamiętam jak byłem mały, to w bloku był podział kto w danym tygodniu myje schody na klatce, brało się wiadro i lało z góry.. ale to było w latach 80tych..

Offline

 

#3 2012-08-25 10:16:20

jac

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-27
Posty: 47
Punktów :   

Re: Sprzątanie garażu - znowu?

kawanagila napisał:

pamiętam jak byłem mały, to w bloku był podział kto w danym tygodniu myje schody na klatce, brało się wiadro i lało z góry.. ale to było w latach 80tych..

myślałem że takie rzeczy to tylko w Alternatywy 4

Offline

 

#4 2012-08-26 16:04:21

Alicja

Użytkownik

Call me!
Zarejestrowany: 2011-06-06
Posty: 117
Punktów :   

Re: Sprzątanie garażu - znowu?

A dla mnie to temat związany ze wspólnotą. Najprościej ją utworzyć i samemu decydować o tego typu sprawach oraz o tym kto ma tym osiedlem administrować.
I też się zdziwiłam bo to bez sensu - ja nie widziałam większej różnicy po ostatnim sprzątaniu i nie widzę sensu by je teraz powtarzać.

Offline

 

#5 2012-08-27 08:18:14

Tunia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-26
Posty: 108
Punktów :   

Re: Sprzątanie garażu - znowu?

A może ktoś z administracji lub ktoś od developera jest właścicielem firmy sprzątającej garaże? ;-) Zgadzam się z Alicją: po sprzątaniu garaży nie widać różnicy w czystości. Co do wspólnoty, to została ona zawiązana z pierwszym aktem notarilanym. Wspólnota powstaje z mocy samego prawa. Nie można temu zapobiec ani jej zlikwidować dopóki trwa odrębna własność lokali w większej nieruchomości, składającej się z jednego lub kilku budynków. Tak więc każdy, kto podpisał akt notarilany i uzyskał postanowienie sądu o dokonanie wpisu w księdze wieczystej stał sie członkiem wspólnoty. Kwestia jest taka, żeby dowiedzieć się kto zarządza wspólnotą i kiedy odbywają się zebrania. Znalazłam w necie info, że czynności zwykłego zarządu, zarząd-organ wspólnoty wykonuje samodzielnie (sam decyduje w codziennych sprawach). W sprawach przekraczajacych zakres zwykłego zarządu potzrbna jest uchwała właścicieli lokali wyrażająca zgodę i udzielająca zarzadowi pełnomocnictwa do zawierania umów w szczególnie ważnych dla wspólnoty sprawach (wymienionych w ustawie o własności lokali). Jeszcze nie czytałam tej ustawy :-)

Offline

 

#6 2012-08-27 09:15:03

Kicior

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 28
Punktów :   

Re: Sprzątanie garażu - znowu?

Zgadzam się z przedmówcami. Trzeba coś w tym temacie zrobić. Jeszcze trochę i minie rok od oddania pierwszych kluczy do naszych mieszkań a od tego czasu żadnego zebrania mieszkancow nie bylo. Ja uważam że administracja powinna zorganizować zebranie mieszkańców i powinniśmy pewne sprawy wszyscy wyjaśnić.
Pytanie jak takie zebranie zorganizować ?

Offline

 

#7 2012-08-27 19:24:43

Hania

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-26
Posty: 54
Punktów :   

Re: Sprzątanie garażu - znowu?

Pod poniższym  linkiem znalazłam użyteczne informacje dotyczące sposobu faktycznego zawiązania wspólnoty mieszkaniowej.

http://www.matulamarcin.pl/opracowania/ … prawne.pdf

W skrócie:
w akcie notarialnym powinien być zapis o ustaleniu zarządcy (np. jakaś firma zewnętrzna działająca na zlecenie dewelopera). Wówczas zarządca ten pełni rolę zarządu i do jego obowiązków należy zwołanie pierwszego zebrania wspólnoty. Ma na to dwa lata. Zebranie mogą  też zwołać najaktywniejsi właściciele lokali, którym zależy na prawidłowym funkcjonowaniu wspólnoty. Na pierwszym zebraniu powinna zapaść odpowiednia uchwała, która wyłoni członków zarządu. Jeśli mieszkańcy nie są zadowoleni z pracy dotychczasowego zarządcy, mogą podjąć uchwałę o jego odwołaniu i zdecydować o nowym zarządcy (świeżo wybrany zarząd lub jakaś inna firma zewnętrzna). O ile się nie mylę, taką drogę wybrała wspólnota Rydygiera 15 (ROBYG). Zadziałała grupa inicjatywna, znająca się na rzeczy, która przejęła zarząd.

Offline

 

#8 2012-08-28 20:19:30

leszak2

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-15
Posty: 60
Punktów :   

Re: Sprzątanie garażu - znowu?

Ja również się podpisuje. Nie dość, że moim zdaniem słabo się wywiązują ze swoich obowiązków - wysyłałem do nich chyba z 10 mejli i odwiedzałem 4-5x to to jeszcze bywają (nie wiem kto odpisuje) wprost nie mili.
Co do mycia garaży to moim zdaniem ostatnie mycie po prostu się nie odbyło Panowie umyli kilka miejsc na krzyż a reszta została nie tknięta (albo bardzo słabo umyta ). No ale cóż od gadania nic się nie stanie ja z chęcią poprę każdego kto ruszy z inicjatywą sam nawet nie wiem co miałbym zrobić. Ma ktoś administratora alternatywnego? Myślę, że każdy z rynku będzie lepszy niż to co jest.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.nokia5200.pun.pl www.sitegothic.pun.pl www.fenixclan.pun.pl www.maxmt2.pun.pl www.pirotech.pun.pl