Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ


#1 2012-06-13 19:54:38

maf

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-05-20
Posty: 44
Punktów :   

Projekty instalacji elektrycznej, tv kablowej i wodno-kanalizacyjnej

Witam,

czy ktoś z mieszkańców obecnych i przyszłych brał od developera projekty instalacji elektrycznej, tv i wodno-kanalizacyjnej w mieszkaniu?

Czy przydały się one komuś przy wykończeniu mieszkania, wprowadzaniu jakiś poprawek/ulepszeń?

A przy okazji. Czy obecni mieszkańcy mogą napisać jak jest w ich mieszkaniach z ilością gniazdek elektrycznych? Czy jest ich wystarczająco dużo? Czy konieczne było instalowanie przy wykończeniu większej ich ilości?

Jak rozmieszczone są gniazdka tv kablowej, i do sieci internet?

Offline

 

#2 2012-06-13 22:06:23

leszak2

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-15
Posty: 60
Punktów :   

Re: Projekty instalacji elektrycznej, tv kablowej i wodno-kanalizacyjnej

Kabelek od internetu musisz sobie sam rozprowadzić. Gniazdka które są nadają się tylko do telefonu!

Offline

 

#3 2012-06-14 01:12:51

ryjek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-06
Posty: 37
Punktów :   

Re: Projekty instalacji elektrycznej, tv kablowej i wodno-kanalizacyjnej

Ja dostałem takie plany mailem.

Były o tyle nieprzydatne, że wszelkie instalacje są zrobione w dość oczywisty sposób - nie było problemu z przeróbkami.

Ilość gniazdek jest z pewnością wystarczająca. Przróbki wynikały raczej z innej koncepcji mieszkania niż ta zaproponowanea przez architekta budynku.

Gniazdo do TV było tylko jedno - skandal... Tu rzeczywiście trzeba było rozporowadzić instalację.

Gniazdo do internetu to z reguły to samo gniazdo co do TV - biorąc pod uwagę, że internet dostarcza operator sieci kablowej.

Generalnie ja do instalacji elektrycznej w mieszkaniu nie mam uwag.

Ostatnio edytowany przez ryjek (2012-06-14 01:13:40)

Offline

 

#4 2012-06-14 10:18:38

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: Projekty instalacji elektrycznej, tv kablowej i wodno-kanalizacyjnej

ja sobie internet rozprowadziłem... bezprzewodowo instalacja jest poprowadzona zgodnie z jakimiś tam normami, więc generalnie wiadomo gdzie idzie kabel. Mi się natomiast przydały zdjęcia, które zrobiłem w mieszkaniu zanim zrobili wylewkę, bo wiedziałem gdzie idą rury z wodą i CO w łazience - bo one nie są poprowadzone kątami prostymi, tylko po łukach takich

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.resocjalizacja-rzeszow.pun.pl www.twojakonsola.pun.pl www.polskiextremetruck.pun.pl www.crazypigs.pun.pl www.stado-wilk.pun.pl