Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2012-02-13 17:21:02

jenes

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-03
Posty: 60
Punktów :   

Klimatyzacja

czy ktoś już zamontował we własnym zakresie klimatyzację, a jeśli tak, to jaką dostał zgodę na montaż jednostki zewnętrznej?
Dostałem info od dewelopera: "ze względów akustycznych musi być ona usytuowana poniżej pochwytu loggi". Wyprowadzenie instalacji elektrycznej do klimatyzacji na wysokości 2 m w loggii deweloper wyjaśnił błędem montażu przez elektryka.
Polska Norma PN-87/B-02151/02 określa tylko poziom hałasu w pomieszczeniach, a nie na zewnątrz budynku. Czy ktoś zna jakieś inne rozwiązanie?

Ostatnio edytowany przez jenes (2012-02-13 20:46:01)

Offline

 

#2 2012-02-19 16:51:47

macrr

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-22
Posty: 4
Punktów :   

Re: Klimatyzacja

Witam
Przez około 2-3 tygodnie męczyłem pana Administratora o przyśpieszenie odpowiedzi na moje pismo (brzmiało ono ..proszę o zgodę na montaż itd. napisałem że elewację odtworzę do stanu pierwotnego itp, po tym czasie dostałem maila że generalnie zgoda jest tyle że jednostka ma zostać zamontowana poniżej linii balustrady(chciałem zainstalować klimatyzator w górnym narożniku balkonu). Klimatyzator zainstalowałem (mam mały balkon bez szachtu na klimatyzator) został postawiony na posadce przy ścianie balkonu.
Wydaje mi się że bardziej chodzi o względy estetyczne niż akustyczne. Nadmienię, że oficjalną odpowiedź na moje pismo do dnia dzisiejszego do mnie nie dotarła, natomiast p. Łukasz z administracji  potwierdzał, że tego typu sprawa jest do załatwienia w przeciągu 2 dni. chyba pomylił je z tygodniami... żenada
Pozdrawiam Mieszkańców
Maciej

Offline

 

#3 2012-02-20 09:54:19

jenes

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-03
Posty: 60
Punktów :   

Re: Klimatyzacja

Ja z kolei kontaktowałem się wyłącznie z ZZ na ul. Racławickiej, dostałem od architektów fragment opinii akustycznej dotyczący emisji hałasu od instalacji i zaleceń co do montażu.
Jeśli chcesz, to podeślę Ci go na maila.
Też wyprowadziłem klimatyzację przy posadzce. Deweloper powinien poprawić wyprowadzenia instalacji elektrycznej na loggiach i sprowadzić je poniżej linii pochwytu balustrady, czyli tam, gdzie każe montować jednostki zewnętrzne.

Offline

 

#4 2012-04-13 00:43:08

KasiaZegrze

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-23
Posty: 26
Punktów :   

Re: Klimatyzacja

jenes napisał:

Ja z kolei kontaktowałem się wyłącznie z ZZ na ul. Racławickiej, dostałem od architektów fragment opinii akustycznej dotyczący emisji hałasu od instalacji i zaleceń co do montażu.
Jeśli chcesz, to podeślę Ci go na maila.
Też wyprowadziłem klimatyzację przy posadzce. Deweloper powinien poprawić wyprowadzenia instalacji elektrycznej na loggiach i sprowadzić je poniżej linii pochwytu balustrady, czyli tam, gdzie każe montować jednostki zewnętrzne.

Jaki koszt kupna i montazu klimy i czy macie ja tylko w salonie czy we wszystkich pokojach?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.narutorpgarena.pun.pl www.starozytnyswiat.pun.pl www.megaman-axess.pun.pl www.wanderofshinobi.pun.pl www.cserwery.pun.pl