Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2011-06-18 10:58:25

Alicja

Użytkownik

Call me!
Zarejestrowany: 2011-06-06
Posty: 117
Punktów :   

Przystanek

Orientujecie sie dlaczego przystanek
Na Rydygiera jest tymczasowo usuniety oraz czy wroci jakos niedlugo?

Offline

 

#2 2011-06-18 11:53:11

maf

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-05-20
Posty: 44
Punktów :   

Re: Przystanek

Tam jeździła linia Z-3, ale z tego co wiem, to ona była uruchomiona jako zastępcza do Metra Dw. Gdański do czasu otwarcia tunelu na Żoliborz (przy dw. Gdańskim). Chcieli chyba trochę ogranczyć spacery po torach do metra, szczególnie, że tam blisko jest szkoła.
Tunel od jakichś 2 miesięcy jest już gotowy i otwarty, tak więc to mogłobyć powodem zawieszenia, a na stronie ZTM pisze nawet, że jej kasacja. Tak więc wątpliwe, że wróci.

A btw. to myślę, że jak wprowadzi się trochę ludzi na ZZ to może uruchomią jakieś linie autobusowe obok. Choć tam jest bardzo blisko do tramwaju. Ale zawsze też wspólnota mieszkaniowa będzie mogła się starać o uruchomienie tam linii autobusowej, jeśli okaże się potrzebna, a myślę że taki mały bus do metra (do tunelu od strony Żoliborza) to bardzo by się przydał, gdyż tam spacerkiem to będzie z 15-20 min.

Ostatnio edytowany przez maf (2011-06-18 12:10:55)

Offline

 

#3 2011-06-18 12:41:37

Alicja

Użytkownik

Call me!
Zarejestrowany: 2011-06-06
Posty: 117
Punktów :   

Re: Przystanek

Dokładnie. Jest niby blisko do tramwaju ale po pierwsze nim już bardziej opłaca się wrócić do Metra Marymont a po drugie, milej zawsze mieć autobus pod domem niż tramwaj 300 metrów dalej

Z tego co czytałam wynikało, że tam jeździł kiedyś autobus 122, który w 4 min dojeżdżał na Pl. Wilsona.

Offline

 

#4 2011-06-19 11:01:18

Bamboleo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-03
Posty: 40
Punktów :   

Re: Przystanek

Aj już nie przesadzajmy. 300 metrów piechotą jeszcze nikogo nie zabiło. Nasz blok znajduje się w świetnym miejscu, blisko przystanku tramwajowego, 15 min piechotą do metro Wilsona (moim tempem).

Offline

 

#5 2011-06-19 14:15:31

maf

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-05-20
Posty: 44
Punktów :   

Re: Przystanek

Proponuję wypróbować drogę do Metra Dw. Gdański (do końca ulicą Rydygiera, potem między blokami Skanska i do tunelu pod torami). Jest o wiele bliżej niż do Metra Pl. Wilsona.

Tramwajem to faktycznie lepiej cofnąć się do Marymontu, niż jechać nim do Dw. Gdańskiego.
Ja tam sądzę, że taki autobus przejeżdzający ulicą Rydygiera przydałby się jak najbardziej. Np. od tunelu z dw. Gdańskiego na żoliborz jadący przez Zajączka, Felińskiego, Rydygiera, Przasnyską, Krasińskiego do pl. Wilsona.
Bez samochodu, gdy komunikacja jest głównym środkiem transportu i nie korzysta się z niej sporadycznie, to przystanek pod domem jest bardzo ważny - przynajmniej dla mine.

Co do autobusu 122 to chyba było to dość dawno, bo tam przy Przasnyskiej (idąc od ZZ w kierunku Robyga i w prawo) stoi przystanek, ale bardzo zniszczony.

Tak czy inaczej, to jeśli kiedyś pojawi się kwestia puszczenia Rydygiera jakiegoś busa, to chętnie ją poprę.

Offline

 

#6 2011-06-19 15:13:34

jac

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-27
Posty: 47
Punktów :   

Re: Przystanek

Hmm... Google Earth (miarka -> ścieżka) wykazał, że odległość do metra Pl. Wilsona jak i do Dw. Gdański (przez wspomniany tunel) jest niemal identyczna
Chociaż z drugiej strony Dw. Gdański 2 minuty bliżej centrum
Ale z trzeciej strony w porannych godzinach szczytu łatwiej wsiąść na placu Wilsona w stronę centrum

Offline

 

#7 2011-06-19 16:58:23

Krok

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-05
Posty: 63
Punktów :   

Re: Przystanek

maf napisał:

Proponuję wypróbować drogę do Metra Dw. Gdański (do końca ulicą Rydygiera, potem między blokami Skanska i do tunelu pod torami). Jest o wiele bliżej niż do Metra Pl. Wilsona.

To rozumiem skrót między blokami Skanskiej już funkcjonuje?? Bo jeszcze przeszło miesiąc temu próbowałem tamtędy przejść i niestety musiałem iść ul. Zajączka nadkładając trochę drogi.. Może teraz już się coś zmieniło ;>

Offline

 

#8 2011-06-19 18:20:16

Alicja

Użytkownik

Call me!
Zarejestrowany: 2011-06-06
Posty: 117
Punktów :   

Re: Przystanek

Mnie się też wydaje, że na piechotę nawet przez tory do DW. Gdański to może będzie ze 100-150 metrów bliżej niż na PL. Wilsona.

Zastanawiająco jeżdżą tramwaje. Tak naprawdę nie ma chyba nic co jechałoby z Pl. Grunwaldzkiego wprost do centrum (ulicą Jana Pawła a później np. w Jerozolimskie). Bez przesiadek zostaje jedynie 22, które z kolei jedzie naokoło.

Offline

 

#9 2011-06-19 18:40:17

maf

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-05-20
Posty: 44
Punktów :   

Re: Przystanek

Skrót działa, kończą już chyba budowę tego ostatnie bloku, i da się przejść za Carrefour Expressem - nie trzeba iść przez Zajączka. Jak skończą budowę to pewnie będzie jeszcze nieco bliżej.


Hmm... Google Earth (miarka -> ścieżka) wykazał, że odległość do metra Pl. Wilsona jak i do Dw. Gdański (przez wspomniany tunel) jest niemal identyczna

Faktycznie, racja, wizualnie na mapie wydawało się bliżej do dw. Gdańskiego, ale jak dokładnie zmierzyć odległości to wychodzi w zasadzie to samo ok. 1350 m. Może jak Skanska zbuduje ten blok, to będzie z 50-100 m bliżej do Gdańskiego. Do Marymontu też jest niewiele dalej.

Ostatnio edytowany przez maf (2011-06-19 18:41:24)

Offline

 

#10 2011-06-19 18:50:10

maf

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-05-20
Posty: 44
Punktów :   

Re: Przystanek

Zastanawiająco jeżdżą tramwaje. Tak naprawdę nie ma chyba nic co jechałoby z Pl. Grunwaldzkiego wprost do centrum (ulicą Jana Pawła a później np. w Jerozolimskie). Bez przesiadek zostaje jedynie 22, które z kolei jedzie naokoło.

Do centrum jeździ 35, ale to przez Dziką - Muranowską - pl. Bankowy - Marszałkowską (około 20 min.).
A z Jana Pawła nie ma torów pozwalających tramwajom skręcić w Jerozolimskie.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.cserwery.pun.pl www.telinf.pun.pl www.megaman-axess.pun.pl www.narutorpgarena.pun.pl www.wanderofshinobi.pun.pl