Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ


#16 2010-05-28 17:15:02

kidbs

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-24
Posty: 80
Punktów :   

Re: Nasza okolica

Może z tymi grodzeniami to zrobią tak jak Robyg. Zn ulice między budynkami zostawią otwartą a sam playground zamkną jakimś płotem?
Trochę mnie przeraża ilość tych wszystkich działań jakie oni planują. I te porozumienia z deweloperami? Coś musi się spieprzyć tylko nie wiem co to będzie i jak nam przywali. sorry za pesymizm.

Offline

 

#17 2010-05-28 21:00:29

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: Nasza okolica

z tego co się orientuję, to będziemy mieli zamknięty dziedziniec w naszym budynku - ale to ma być taki płotek na metr, a nie jakieś zasieki, natomiast reszta nie będzie ogrodzona, i jako wspólnota też nie mamy prawa nigdy się ogrodzić, bo takie były wymogi przyznania pozwolenia na budowę. generalnie odchodzi już moda na grodzone osiedla, i chyba dobrze - dla nas to był duży plus tej inwestycji i wogóle okolicy.

Offline

 

#18 2010-05-28 21:44:14

szrek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 157
Punktów :   

Re: Nasza okolica

kawanagila napisał:

z tego co się orientuję, to będziemy mieli zamknięty dziedziniec w naszym budynku - ale to ma być taki płotek na metr, a nie jakieś zasieki,

Tak to wygląda na makiecie i raczej będzie służył za "ozdobę" a nie spełniał swoją podstawową funkcję - zapewnienie minimum bezpieczeństwa i prywatności. Dopóki osiedle na którym aktualnie mieszkam nie było ogrodzone nawiedzane było o każdej porze dnia i nocy przez różne indywidua. Po ogrodzeniu osiedla skończyły się nocne libacje na ławkach, nie zdarzają się napady [co też miało miejsce] i ogólnie jest bezpieczniej.
Nie mówię, aby całe ZZ ogrodzić, ale IMHO dostęp na teren podwórka powinien być jednak zamknięty i to wyższym niż metr płotem.

Offline

 

#19 2010-05-30 13:57:17

szrek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 157
Punktów :   

Re: Nasza okolica

andrzej.k napisał:

No ale chyba będziemy mieć tez ochronę tak ? Czeko w mrówkowcach z wielkiej płyty nie ma....

Ochrona? To tylko z nazwy. Najczęściej są to "dziadki"-emeryci, którzy dorabiają do skromnej emerytury. I nawet jak coś widzą, to najczęściej udają, że nic się nie dzieje. Za te nędzne 6 pln za godzinę wolą nie ryzykować, czemu akurat się nie dziwię. Przy płocie mojego osiedla (a nie są to mrówkowce z wielkiej płyty) stanął kiosk z prasą doskonale widoczny z budy ochroniarza. I co z tego, kiedy już dwa razy był włam, a ochroniarz nic nie widział, nic nie słyszał. Albo spał albo się bał. Nie musiał podejmować interwencji, bo to nie należy do jego obowiązku (obiekt poz terenem osiedla), ale mógł chociaż zadzwonić na policję. U nas ochroniarz to nie doormen w NY, który bez zgody mieszkańca nie wpuści nikogo do budynku. Tak więc nie liczyłbym za bardzo na ochronę.

Miasto MUSIAŁO pod takim naciskiem udzielić im pozwolenia...

Miasto akurat nic nie musi, może, ale wystarczy np. że architekt dzielnicy nie wyrazi zgody i po ptakach.

Offline

 

#20 2010-05-31 11:05:02

Tunia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-26
Posty: 108
Punktów :   

Re: Nasza okolica

Powiem szczerze, że jestem tym co napisaliście bardzo oburzona. Decydując sie na kupno mieszkania na osiedlu ZZ byłam w 100% przekonana, że będzie to blok z zamknietym podwórkiem. W życiu nie zdecydowałabym się na kupno takiego mieszkania, biorąc pod uwagę fakt, że mam dzieci i zdecydowałam się na mieszkanie na parterze. Dramat, mam nadzieję, że tak jak widać na makiecie, będzie to zamknięty blok.

Offline

 

#21 2010-05-31 15:04:48

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: Nasza okolica

dziedziniec będzie zamknięty, żeby na niego wejść trzeba będzie dzwonić domofonem, lub mieć klucze. Nie będzie ogrodzony cały teren osiedla: droga dojazdowa itd.. i tak zawsze było. te informacje z artykułu dotyczą nowo wydawanych pozwoleń na budowę, a nasz budynek ma ją już od 2007 roku - sorry, bo to trochę ja zasiałem niepewność po przeczytaniu artykułu, ale jest jak miało być

Offline

 

#22 2010-05-31 23:12:16

kidbs

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-24
Posty: 80
Punktów :   

Re: Nasza okolica

I w to mi graj. Osobiście nie jestem zwolennikiem zamkniętych osiedli. Wnerwa łapię na Kabatach gdzie trzeba omijać całe kwartały bo wszystko jest za jakimiś mega płotami. Ale jak wiadomo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Jak będę już "oby" mieszkał na naszym ZZ to pewnie wolał bym aby żaden żul w okolicy się nie pojawił. Utrzymując kompromis jestem zadowolony (bądź będę) jak ogrodzony i strzeżony będzie dziedziniec osiedla a wszystko po za będzie ogólnie dostępne. I będą tego i plusy i minusy ale to tak jak ze wszystkim. A ziomów różnych i meneli jakoś się obawiam. Mam ich obecnie. Uważać trzeba zawsze czy to na siebie czy na swoje dzieci.

Z innej beczki nie wiem czy wiecie ale dokładnie w tym miejscu stały niedawno budynki pofabryczne, w których powstał tzw "Sqat fabryka" czyli takie offowe miejsce dla punków, ćpunów, i innych wesołych szaleńców z anarchistycznym podejściem. To tak trochę historii.

pozdr

Offline

 

#23 2010-05-31 23:55:36

andrzej.k

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-05-21
Posty: 12
Punktów :   

Re: Nasza okolica

Hehe,

Jak pokazywałem teren koledze i innemu jego znajomemu, gdzie będę mieszkać.... to powiedział coś takiego: hehe, będzie mieszkać na starym squocie    . Kolega znał temat..., a i ja teraz wiem o co mu chodziło...

Offline

 

#24 2010-06-04 14:37:23

szrek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 157
Punktów :   

Re: Nasza okolica

Ciekawe, czy po ostatnich burzach nasza budowa nie zamieniła się w basen dwupoziomowy?
Bo u sąsiadów sytuacja jest nieciekawa. Zalany poziom -2, -1, woda cieknie po ścianach, zalana klatka schodowa i woda w szybie windy - no masakra. Cała nadzieja w tym, że Unibep bardziej "przyłoży się" do prawidłowej budowy niż ich wykonawca.

Offline

 

#25 2010-06-04 18:32:12

mnemonic

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-01
Posty: 11
Punktów :   

Re: Nasza okolica

Tu wykonawca chyba nie ma nic do gadania.... Niestety, chyba nie ma możliwości technicznych przed zabezpieczeniem się przed powodzią? Woda wdziera się w takich sytuacjach przez między innymi systemy odprowadzania wody, które w takich sytuacjach są w sprzężeniu zwrotnym i dają wodę zamiast odbierać....
Poza tym woda idzie od klatek schodowych na parterze....itd.

Swoją drogą, to skąd tam się wlało tyle wody? Przecież ta część miasta jest na pewnym wzniesieniu...
Czyżby od Rydygiera woda przyszła ?, tzn, że źle jest tam odprowadzana?

Dodatkowo tory są niżej chyba, więc tam powinna gnać woda...? Zresztą, z odprowadzeniem wody tez nie powinno być problemu, bo Wisła jest dużo dużo niżej...
Dziwie się, ze ich zalało ?

I chcesz powiedzieć, że u ROBYG-a zalało calutkie dwa poziomy garażów ???


A u nas, może by ktoś cyknął parę fotek, jaka jest u nas sytuacja ?

Ostatnio edytowany przez mnemonic (2010-06-04 18:46:07)

Offline

 

#26 2010-06-04 19:21:04

szrek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 157
Punktów :   

Re: Nasza okolica

mnemonic napisał:

I chcesz powiedzieć, że u ROBYG-a zalało calutkie dwa poziomy garażów ???

No nie, aż tak źle to nie jest. Woda jest na -2 i -1 ale nie w takiej ilości, żeby można było pływać. Zresztą sam poczytaj a i dok. foto możesz ściągnąć http://robygcityapartments.pun.pl/viewtopic.php?id=29.

Offline

 

#27 2010-06-04 19:28:19

mnemonic

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-01
Posty: 11
Punktów :   

Re: Nasza okolica

Tak tak... już dotarłem do tej strony. Właśnie chciałem wrzucić linki....

Faktycznie,.... wykonawca spierdzielił całkowicie... albo projekt całego budynku jest do du...y.
Przecież tam są źle zrobione pochyły... mało tego, woda przed klatkami porostu stoi. Bajora jakieś się robią, nie odpływa, zresztą jak się poczyta ich forum, to cały czas narzekają że byle deszczyk i woda stoi bo robią się jakieś bajora , bo chyba w tym wypadku, wykonawca źle zrobił pochyły...
I tak..samo, jeżeli na -1 woda stoi w upalny dzień, po byle deszczyku, to grzyb na -2 będzie MUROWANY ....


Oby UNIBEP okazał się inny.....

Offline

 

#28 2010-06-12 00:56:00

javin

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-04
Posty: 35
Punktów :   

Re: Nasza okolica

Artykłu o budowie kościoła w okolicy:

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 … lejny.html

Offline

 

#29 2010-06-12 15:55:12

latitude

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-11
Posty: 24
Punktów :   

Re: Nasza okolica

TBS "Kwatera"  - nie maiłem pojęcia o istnieniu takiego cuda...

Offline

 

#30 2010-06-12 18:52:19

javin

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-04
Posty: 35
Punktów :   

Re: Nasza okolica

Kolejny ciekawy link - strona dzielnicy Żoliborza:

http://www.zoliborz.org.pl/page/index.p … 242&id=588

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.szkolaras.pun.pl www.mroczni-herosi.pun.pl www.peugeot505.pun.pl www.trzepiecinska.pun.pl www.speedwaygames10.pun.pl