Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ


#1 2010-04-30 16:25:15

kidbs

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-24
Posty: 80
Punktów :   

Nasza okolica

Trafiłem dziś na to

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95 … borzu.html

i pomyślałem, że dobrze będzie założyć nowy wątek .

Jak wam się podoba? Dla mnie bomba

Offline

 

#2 2010-04-30 17:17:05

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: Nasza okolica

czy to znaczy, że będziemy mieszkali na ulicy Niemena? jak dla mnie to może być!

Offline

 

#3 2010-04-30 17:47:33

szrek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 157
Punktów :   

Re: Nasza okolica

Poszperałem tu i ówdzie i oto co znalazłem, a dotyczy to bezpośrednio naszej okolicy:

"Dotychczas udało się ustalić następujące działania :
1. Projektujemy przedłużenie ul. Rydygiera do Powązkowskiej.
2. Będzie skablowana napowietrzna linia energetyczna przebiegająca przez Żoliborz Przemysłowy.
3. Miasto odstąpiło od sprzedaży ostatnich miejskich nieruchomości na tym terenie
4. Ruszy przebudowa wiaduktu kolejowego na ul Powązkowskiej.
5. PKP wybuduje w tej okolicy stację kolejową dla Szybkiej Kolei Miejskiej
6. Inwestorzy wybudują sieć kanalizacyjną i wodociągową wzdłuż ul Rydygiera.
7. Inwestorzy zaprojektują na własny koszt planowane przyszłe ulice miejskie.
8. Zostanie podpisane porozumienie pomiędzy Zarządem Dzielnicy a inwestorami dotyczące
wspólnych działań , w celu rozwiązywania problemów dotyczących infrastruktury technicznej i
społecznej na terenie Żoliborza Przemysłowego.
9. Zarząd wspólnie z inwestorem opracował koncepcję pl. Grunwaldzkiego i wyprowadzenia ruchu samochodowego z ul. Rydygiera. "
Całość http://radni.zoliborz.org.pl/data/blogF … r_2_08.pdf. Mimo, że jest to z 2008r to dalej obowiązuje. Poza tym jest plan rewitalizacji PL.Grunwaldzkiego http://www.zw.com.pl/artykul/252568_Tak … ldzki.html. Czyli piękna okolica.
Ale niepokoi mnie pkt.5 - wybudowanie stacji PKP. Czy to aby nie będzie zbyt uciążliwe dla przyszłych mieszkańców?
Pozdrówka.

Offline

 

#4 2010-04-30 18:50:50

ewwae

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 34
Punktów :   

Re: Nasza okolica

Fiu... fiu..... będzie się działo

Jeżeli chodzi o punkt nr 5 to chyba nie ma się o co martwić Szreku. Z tego co się orientuję, SKM-ki zatrzymują sie na stacjach tzw. kolei podmiejskiej. Obecnie jeżdzą na 2 liniach: Pruszków - Sulejówek i Legionowo - Warszawa Gdańska (ale tą trase obsługują pociągi spółki Koleje Mazowieckie). Możliwe, że te informacje, które masz dotyczą przedłużenia tej trasy za W-wę Gdańską w kierunku Dw. Zachodniego....?
Bo nie wydaje mi się, żeby Szybka Kolej Miejska była w stanie wybudować jakąś stację kolejową tylko dla siebie....Chyba, że się mylę...

A swoją droga to paranoja z tymi wszystkimi spółkami kolejowymi.... tyle tych spółek, tory jedne....a stan dworców i stacji kolejowych woła o pomstę do nieba...

Offline

 

#5 2010-04-30 21:47:12

kidbs

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-24
Posty: 80
Punktów :   

Re: Nasza okolica

Niezły materiał Shreku !

Remont wiaduktu na powązkowskiej to już chyba został ukończony.
Mnie trochę wkurza napowietrzna linia energetyczna, tak jakby  nie mogli jej wkopać w ziemię a nie szpecić okolicę jakimiś słupami?

SKM to jakoś tam nie widzę. Jak już to chyba jest sens rozbudowy dw Gdańskiego. Jest blisko metra, więc komunikacyjnie super. A dworzec przy powązkowskiej nie ma zupełnie sensu.

A ta rewitalizacja to jakiś dowcip. Najpierw niech zrewitalizują plac defilad .

pozdr

Offline

 

#6 2010-05-01 01:01:31

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: Nasza okolica

a o co chodzi z tą linią energetyczną, przecież przez naszą działkę właśnie taka przebiegała i zakopali ją w ziemii, a teraz będą odkopywać? a z tym placem grunwaldzkim, to ktoś nieźle poszalał na fotoszopie:) już widzę, jak to budują..

Offline

 

#7 2010-05-05 19:34:17

ewwae

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 34
Punktów :   

Re: Nasza okolica

Mam nadzieję, że jak już inwestorzy zakończą wszystkie projekty o których pisze Szrek (i nastąpi to zanim większość mieszkańców ZZ osiągnie wiek emerytalny;)) to Zielony Żoliborz nie będzie zielony tylko z nazwy że to wszystko będzie jakoś sensownie zorganizowane, otwarcie okna, lub czytanie książki na balkonie nie będzie groziło ogłuchnięciem i że będzie gdzie pojeżdzić na rowerze...o! takie mam pobożne życzenia

Offline

 

#8 2010-05-21 15:15:46

szrek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 157
Punktów :   

Re: Nasza okolica

Artykuł z wczorajszej darmowej gazetki "Południe"- co nas czeka.

http://images47.fotosik.pl/296/2158b01eaff29950m.jpg

Są jeszcze 3 inne artykułu  w tym 2 okrutnie "promujące" Robyga" - chyba je sponsorował, bo same "ochy i achy". Robyg podaje, że zakończenie realizacji osiedla ma być zakończone do końca 2014r. - zostało im jeszcze tylko 6 budynków - dadzą radę .
Czy spotkaliście się gdziekolwiek z reklamą ZZ, bo ja nie - ani w gazetach, ani na targach mieszkaniowych, ani w TV, a Robyga wszędzie pełno. Czyżby z tego wynikało, że ZZ jest tak dobry, że reklamy nie potrzebuje?

ewwae - Twoje marzenie się spełni - ma być ścieżka rowerowa.

Ostatnio edytowany przez szrek (2010-05-21 15:36:19)

Offline

 

#9 2010-05-21 16:30:40

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: Nasza okolica

właśnie słyszałem reklamę ZZ w radiu pin.. a zaraz po niej robyg city apartments

Offline

 

#10 2010-05-21 17:34:25

kidbs

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-24
Posty: 80
Punktów :   

Re: Nasza okolica

Reklama ZZ leci dosyć często w TOK FM no i często w Gazecie czy to stołku czy dodatku DOM. Te SKMki mnie trochę martwią. Ale może wyjdzie to nam na dobre. Zobaczymy.

Offline

 

#11 2010-05-21 19:17:44

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: Nasza okolica

skm może być fajna, żeby śmignąć do metra szybciej - a przypadkowych ludzi nie będzie się chyba dużo kręcić,  bo oprócz naszych osiedli, to tylko jest ten wydział jakiejś uczelni no i instytut.. ale może się mylę i wszystkie ławki na osiedlu będą miały lokatorów

Offline

 

#12 2010-05-22 16:54:19

szrek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 157
Punktów :   

Re: Nasza okolica

Jeszcze jeden artykuł z "Południa"

Nowe miasteczko

Czy to tu spełni się „Sen o Warszawie”?

Żoliborz Południowy to obszar pomiędzy ul. Broniewskiego, Krasińskiego, Powązkowską (tereny też za nią) i torami kolejowymi od dworca Gdańskiego. Obecnie na Żoliborzu mieszka około 49 tys. mieszkańców. W tej części dzielnicy docelowo ma zamieszkać ponad około 25 tys. To ogromny skok ilościowy - właściwie nowe „miasteczko”.
Jak tam się będzie mieszkać? Czym dojechać ? Na te pytania też z mojej inicjatywy Rada dzielnicy Żoliborz i Zarząd zaczęli sobie odpowiadać już od początku tej kadencji samorządu. Z początku było bardzo trudno uzgodnić wspólne stanowisko z dewloperami inwestującymi w tym rejonie dzielnicy. Korzystają oni z braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Niektórzy z nich zaprojektowali bardzo intensywną zabudowę przy zachowaniu minimalnie obowiązującej ilości zieleni. Nie zauważali przy tym czy też nie chcieli zauważyć, iż w takim miasteczku powinny być żłobek, przedszkole, szkoły, sklepy, przychodnia, odpowiednie skonfigurowane drogi itp. a nawet kościół. Każdy właściwie sobie przysłowiową rzepkę skrobał na własnej działce budowlanej. Jednak zdecydowane działania Rady i Zarządu Dzielnicy doprowadziły do pewnego otrzeźwienia pośród inwestorów. Uzgodniono w miarę wspólnie spójne stanowiska uwzględniające po części powyższe funkcje. Pomógł przy tym chyba też trochę kryzys finansowy wyhamowując intensywność tych inwestycji. Nie do końca jednak niektórzy jak na razie chcą taką wizę zrealizować, więc potencjalni nabywcy mieszkań powinni bardzo uważnie przyglądać się ofertom poszczególnych dewloperów.
Miasto niestety nie posiada już takiej ilości działek w tym rejonie dzielnicy, które można byłoby swobodnie przeznaczyć pod infrastrukturę oświatową itd. Po kryzysie zmieniła się też sytuacja finansowa, więc trudno jest o środki na nowe inwestycje. Dlatego Rada i Zarząd Dzielnicy Żoliborz skupiły się nad lepszym wykorzystaniem już istniejącej infrastruktury dla zaspokojenia potrzeb przyszłego zasiedlania. Zaciskając przysłowiowego pasa remontujemy pobliską Szkołę Podstawową nr 68. Dla Żoliborza Południowego wspierać ją będą wyremontowane i posiadające nowe sale sportowe i boiska szkoły podstawowe nr 92 i 267. Zmieniliśmy obwody gimnazjów dostosowując je do przyszłych wymagań nowych mieszkańców. Przewiduje się adaptację budynku komunalnego przy ul. Powązkowskiej na przedszkole.
Dla usprawnienia komunikacji radni zaproponowali przeprowadzenie linii tramwajowej wzdłuż ul. Powązkowskiej. Poza obsługą Żoliborza łączyłaby ona Bielany i Bemowo z Wolą i Śródmieściem odciążając już przepełniona linię wzdłuż ul. Broniewskiego. Do czasu jej realizacji tymczasowym rozwiązaniem mógłby być bus-pas.
Główny jednak nacisk radni kładą na obsługę tej części dzielnicy przez kolej w funkcji metra. Potrzebna jest jednak nowa stacja przy ul. Powązkowskiej. Od marca br. ruszyła SKM z Legionowa do dw. Gdańskiego, co przybliża nas do realizacji tego zamysłu. Zagospodarowanie istniejącej już linii kolejowej z mostem to dużo większa przepustowość przy niższych kosztach inwestycji. Modernizacja już istniejącej infrastruktury kolei może nawet być pośrednio zwrotem miastu tzw. janosikowego tak bardzo przecież obciążającego jego budżet. Z pewnością usprawni to dojazd do centrum aglomeracji dla mieszkańców wzdłuż linii kolei legionowskiej też Białołęki – Tarchomina i Pragi. W dalszej perspektywie bezpośrednie dogodne połączenie z portami lotniczymi na Okęciu i w Modlinie.
Niewątpliwym podniesieniem prestiżu tego rejonu Żoliborza będzie ul. Czesława Niemena. W ślad za tym zapewne i innych znanych twórców związanych z Żoliborzem. Czy właśnie to tu spełni się jego sen o stolicy? Zobaczymy .... Zwieńczeniem całości byłoby nowy -komunikacyjnie prawie bezkolizyjny pl. Grunwaldzki. To otwarta brama na Żoliborz w formie dwóch dominant symbolizujących dwa miecze u zwieńczenia al. Wojska Polskiego.

Adam Kalinowski, wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Żoliborz

Offline

 

#13 2010-05-27 18:45:27

szrek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 157
Punktów :   

Re: Nasza okolica

Dzisiaj w Telewizyjnym Kurierze Warszawskim o 18.00 była krótka wzmianka o Żoliborzu Przemysłowym i powstających osiedlach oraz przyszłej infrastrukturze http://www.tvp.pl/warszawa/informacyjne … 00/1856882 -między 7:16  a 8:30 minutą.

Offline

 

#14 2010-05-28 13:24:20

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: Nasza okolica

znalazłem coś takiego:
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95 … kwery.html
ciekawy jest fragment o wymogu niegrodzenia dziedzińców bloków.. no i wymóg sklepów na parterze, a w city apartments chyba nie ma nic na parterze - tylko takie "lobby"

Offline

 

#15 2010-05-28 13:56:30

szrek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 157
Punktów :   

Re: Nasza okolica

To ja dodam jeszcze http://www.zyciewarszawy.pl/artykul/480 … nem__.html
oraz http://www.tvnwarszawa.pl/28415,1658179 … omosc.html
Mnie trochę zaniepokoił ten fragment z gazety.pl

Wiceburmistrz zaznaczył też, że jeśli inwestor nie zaprojektuje sklepów i punktów usługowych na parterze, nie dostanie pozwolenia na budowę. Przyznał, że do części terenów są jeszcze roszczenia.

Miejmy nadzieję, ze nie są to tereny na których ma stanąć ZZ, bo wówczas podpisanie aktu notarialnego byłoby chyba niemożliwe.
Oraz

Na Żoliborzu  Południowym chcemy zakazu grodzenia budynków a wewnętrzne dziedzińce mają być ogólnodostępne. W parterach budynków: sklepy i punkty usługowe - wyliczał Marek Mikos, dyrektor miejskiego biura architektury.

Czyli co, każdy "obcy" będzie mógł się "szwendać" po terenie playgrantu? To nie tak miało być. Na planach i wizualizacji wyraźnie widać, że teren ten jest zamknięty. Poza tym w umowie przedwstępnej był fragment o bramkach otwieranych na kartę. A w Robygu co, zdemontują płot?
I jeszcze jedno [Życie Warszawy] - chyba koniec marzeń o ciszy i spokoju.

Przygotowujemy już umowy z deweloperami dotyczące budowy dróg, ścieżek rowerowych i infrastruktury. Jest nawet miejsce na kościół – zapowiada wiceburmistrz Witold Sielewicz.

I nie chodzi tu o pociągi, samochody, tramwaje. Wyobraźcie sobie niedzielny lub inny świąteczny poranek, godzina 6 rano i donośne bicie dzwonów - pobudka, koniec snu. I żeby było jasne - nie mam nic przeciwko kościołowi jako takiemu, tylko niech nie budują w bezpośrednim sąsiedztwie lub jak to ma czasami miejsce - pośrodku osiedla.

Ostatnio edytowany przez szrek (2010-05-28 15:50:21)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.starozytnyswiat.pun.pl www.wanderofshinobi.pun.pl www.narutorpgarena.pun.pl www.megaman-axess.pun.pl www.cserwery.pun.pl