Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ


#1 2011-06-06 20:20:08

Alicja

Użytkownik

Call me!
Zarejestrowany: 2011-06-06
Posty: 117
Punktów :   

Kilka pytań

Witajcie,

zastanawiam się nad jednym mieszkaniem - 90 mkw, 1 piętro.


Oto kilka pytań do lepiej zorientowanych:

1. Przy jakich klatkach będą wjazdy do garażu?
2. Jak będzie wyglądała ochrona? Klatek będzie aż 13, gdzie będzie siedział ochroniarz?
3. Czy waszym zdaniem sąsiedztwo torów nie będzie uciążliwe?
4. Do kiedy mają wybudować wszystkie 3 budynki, tzn. kiedy skończą się hałaśliwe prace?
5. Czy nie boicie się, że z Zielonego Żoliborza zrobi się zaraz Blokowisko Żoliborz przez co będzie problem choćby z komunikacją (korki etc)?
6. Czy to możliwe by rzeczywiście zostało tylko jedno mieszkanie z większych metraży? Ze strony internetowej wynika, że powinno być ich jeszcze więcej (chodzi o etap 1)

Offline

 

#2 2011-06-07 07:52:11

klatka13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-20
Posty: 83
Punktów :   

Re: Kilka pytań

witam....

Alicjo o to kilka odpowiedzi na twoje pytania:

1. wjazd do garażu będzie pod klatką 13, bedzie to południowe skrzydło

2. Ochrona bedzie miała swoje miejsce miedzy klatka 9, a 10... będzie tez tam portiernia oraz przejście od strony wschodniej do budynku

3. pytanie o ktorych torach piszesz.. jesli mówimy tu o torach od al. Jana Pawla II to nie wydaje mi sie zeby byly uciążliwe, po pierwsze bylam tam nie raz w godzinach szczytu i bylo cicho.. a po drugie budynek nie stoi w pierwszej lini budynkow od torów oraz jest poniżej ich (skarpa) ... na dodatek jest tam FSO które ponoc ma sie zmienić w biurowiec, który również będzie nas chronił przed hałasem

4. Z tego co pamiętam to wszystkie budynki mają stanąć do 2016, ale jak byłam na ostatanich dniach otwartych to pan, który mnie oprowadzał powiedział, że jest duze prawdopodobieństwo, że budynki A i D będą budowane równocześnie.. wiec jest szansa że do 2014 NASZE osiedle zakończy budowe.... pytanie jak inni deweloperzy..

5. czy sie zrobi blokowisko to fakt bedzie tu bardzo duzó budynków... bo z tego co pamiętam to ma budować się na Żoliborzu Przemysłowym chyba 5 czy 6 dweloperów. A czy będzie problem komunikacyjny jest to duże prawdopodobieństwo, ale należy pamiętać, że ta część miasta jest dobrze rozwinięta w komunikacje miejscą... tramwaje, metro itd

6. jesli chodzi o różnice w informacjach na stronie www, jest to możliwe a nawet wielce prawdopododbne... ja pamietam jak bylam już po podpisaniu aktu notarialnego.. moje mieszkanie jeszcze widniało na stronie www jeszcze przez 2 miesiące:)

Mam nadzieje, że troszkę pomoglam

Pozdrawiam,
Klatka 13

Offline

 

#3 2011-06-07 09:23:42

Alicja

Użytkownik

Call me!
Zarejestrowany: 2011-06-06
Posty: 117
Punktów :   

Re: Kilka pytań

Oczywiscie pomoglas. Dziekuje za wyczerpujace odpowiedzi.

A teraz sie przywitam (o czym zapomnialam):


Witam byc moze przyszlych sasiadow!

Offline

 

#4 2011-06-07 16:05:58

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: Kilka pytań

a szóste piętro platinum już wysprzedane całe - tam są głównie 3/4 pokojowe mieszkania - coś mi się nie chce wierzyć, że wszystko poszło - co do hałasu to na pewno ciszej jest od Rydygiera niż od torów, ale tragedii nie ma.. poza tym przed nami stanie drugi budynek - co do blokowiska to tak, będzie tam blokowisko ale nowe.. jeziorka  i puszczy nam raczej nie wybudują w okolicy. Jedyne co mnie martwi, to że inni deweloperzy nie ruszają ze swoimi inwestycjami, co może spowodować, że Rydygiera jeszcze długo będzie rozjeżdżana przez ciężki sprzęt, a miasto nie wyremontuje, bo będzie czekać na zakończenie wszystkich inwestycji.. Docelowo (czyli zaraz po zakończeniu budowy drugiej linii metra, około roku 2045) ma być wjazd bezpośrednio z Rydygiera na wiadukt w stronę centrum..
pozdrowienia .. i ja bym się jednak zapytał, czy NAPRAWDĘ nie ma już innych mieszkań!

Offline

 

#5 2011-06-08 10:55:25

Alicja

Użytkownik

Call me!
Zarejestrowany: 2011-06-06
Posty: 117
Punktów :   

Re: Kilka pytań

Co do mieszkań to zostało kilka w tym metrażu ale na wyższych piętrach. Ceny? Ponad 10 tys za metr. Czy rozbieżność aż 3 tys za metr jest normalna (w zależności od piętra i standardu)?

Offline

 

#6 2011-06-08 11:48:32

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: Kilka pytań

bo te ceny to pewnie właśnie 6 piętro platinum. Pamiętaj też, że to mieszkanie 90 m2 ma doklejone ze 4 metry korytarza tak naprawdę, więc przelicz cenę na 86 m2 i takimi cenami operuj. Rzuć im swoją cenę i się nie przejmuj reakcją. Raczej nie pogardzą żadną ofertą moim zdaniem.. Może za trochę więcej uda ci się zdobyć mieszkanie z klimą i wysokie na 3 metry Chyba jest duży problem ze sprzedażą tego piętra..
No i pamiętaj, że ONI też to mogą czytać..

Offline

 

#7 2011-06-08 16:12:07

Alicja

Użytkownik

Call me!
Zarejestrowany: 2011-06-06
Posty: 117
Punktów :   

Re: Kilka pytań

Oczywiscie ze moga. Ale to chyba normalne, ze ktos kto chce kupic mieszkanie na iles lat, zainteresowany jest dokladnym dowiedzeniem sie wszystkiego.

Problem polega na tym ze ja wole mieszkac nizej do wyzszego pietra sklania mnie glownie wysokosc mieszkania.

Niestety to fakt ze ono nie ma Idealnego ukladu choc nie przesadzalabym ze sa to zmarnowane 4 metry. Pewnie zmiesci sie tam porzadna szafa.

Offline

 

#8 2011-06-08 19:15:26

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: Kilka pytań

no to powodzenia w bojach!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.magicots.pun.pl www.narutoforumgramy.pun.pl www.kult.pun.pl www.paganlodz.pun.pl www.superteam.pun.pl