Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ


#241 2011-06-12 17:31:21

szrek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 157
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

kawanagila napisał:

byłem tam tydzień temu na żywo. byłem na patio, obeszliśmy wszystko i moim zdaniem jest dokładnie.. nie wiem dokładnie na co zwrócić uwagę na tym zdjęciu ?

Też byłem i stąd te zdjęcia. Byłem też i dziś - od strony Robyga zdjęte już całkowicie rusztowania i wykończenie też pozostawia dużo do życzenia. Tynki nie są równe tworząc "góry i doliny". To samo można zauważyć od strony Rydygiera (JPII), gdzie również zdjęto rusztowania. I nie jest to tylko gra "światła i cienia".
Nowością na budowie jest kładzenie kostki brukowej na przyszłej drodze wewnętrznej między budynkami B i A. Zamontowano także oświetlenie na loggiach. No i mimo dzisiejszego święta pracowało kilkunastu robotników.
A 21.06.br ponoć ma być wmurowany kamień węgielny na budynku "C".

Przechodząc do meritum. Zwróć uwagę m.in. na całą szarą powierzchnię ostatniego piętra, ze szczególnym uwzględnieniem lewej płaszczyzny ściany (przy narożniku) jak i po prawej stronie wąska powierzchnia między wąskim oknem a loggią, słupy narożne przy loggiach (lewa strona), a szczególnie na 1 piętrze, gdzie dokładnie można policzyć, ile sztuk styropianu położono, itd, itd. Wszystko to dotyczy tej ściany od strony patio. I tak to wygląda z każdej strony.

Offline

 

#242 2011-06-12 19:10:17

crz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-06
Posty: 13
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

Czy ktoś wie jaka jest kolejność w wykonywaniu wentylacji? W moim mieszkaniu wykuto sporych rozmiarów otwory w okolicy szybów wentylacyjnych. Wcześniej tego nie było. Wygląda to jakby ktoś o tym zapomniał i zrobił dopiero teraz. Czy nie wpłynie to na jakość tynku? Mam nadzieję że nie są to klapki rewizyjne. Standard nie przewiduje ich na moim piętrze.

Offline

 

#243 2011-06-12 19:17:23

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

chodzi ci o nierówną powierzchnię tynku? faktycznie nie jest idealnie gładki, ale szczerze mówiąc nie boli mnie to wizualnie. Mi chodziło raczej jak pisałem o wykończeniu o większe detale, np. te wcięcia w tynku, zakonczenia płaszczyzn, ułożenie piaskowca kąty proste i naprawdę, było to nawet z bliska bardzo starannie zrobione. Poza tym nic nie zachlapane, porysowane, co się ukruszyło itd. Co do tego tynku, to jakaś pewnie konkretna technologia kładzenia i wiązania się zaprawy, że pozostają takie nierówności, nie wiem.. ale nie kłuje mnie to w oczy;) i chyba już kończę, bo to zaczyna brzmieć jak reklama.. Poza tym im bliżej do oddania mieszkania, tym bardziej mgliste stają się nasze wszystkie pomysły na jego urządzenie - wszystko nam się podoba i na nic się nie umiemy zdecydować.. i to jest prawdziwy problem!!

Offline

 

#244 2011-07-05 12:59:19

jenes

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-03
Posty: 60
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

Na stronie Zielonego Żoliborza pojawiły się nowe zdjęcia z postępu prac budowlanych (z 30 maja 2011 r.)

Offline

 

#245 2011-07-05 18:59:53

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

no to poszaleli z tymi zdjęciami.. Ciekawe, że nie mają ani jednej wizualizacji drugiego etapu? Swego czasu była przecież animacja z całego osiedla, więc kilka renderów można by wyeksportować chyba..

Offline

 

#246 2011-07-11 16:54:48

szrek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 157
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

Wjazd - wyjazd od strony Rydygiera

http://images49.fotosik.pl/960/3b08683f6195e86cm.jpg

Frontową ścianę zdobią takie oto "gustowne" wywietrzniki (w sumie będzie ich 42), dzięki czemu apartamentowiec zyska niepowtarzalny charakter i styl nowoczesnej elegancji.

http://images37.fotosik.pl/933/b53f4251015e131dm.jpg

Ostatnio edytowany przez szrek (2011-07-11 17:07:18)

Offline

 

#247 2011-07-11 18:18:32

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

co to jest, te kratki?! Chyba to nie są bezpośrednie ujścia wentylacji z mieszkań? Bo trochę by wiało.. Ale faktycznie pierwszy raz widzę takie rozwiązanie na elewacji.. Chyba to jakaś wpadka projektowa na prędce rozwiązana przez bystrego majstra..

Offline

 

#248 2011-07-12 11:08:30

szrek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 157
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

Jest to wentylacja komórek lokatorskich. Najprawdopodobniej zapomniano zaprojektować lub wybudować szyb wentylacyjny, więc coś z tym trzeba było zrobić. No i wymyślono - kratki, które po pewnym czasie niewątpliwie stracą swą śnieżną biel i będą jeszcze bardziej szpecić elewację budynku.

Offline

 

#249 2011-07-12 15:43:29

maki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-31
Posty: 51
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

Troche nie rozumiem Szreka.
Jezeli ktos oczekuje granitu i piaskowca na całej elewacji - to sorry batory nie za tą cene.
Są w Warszawie inwestycje (Rezydencja Biala, Rezydencja Feliz) o super architekturze, w cenie ok 15 za M2.
Ja (i chyba wiekszosc kupujących) przed podjeciem decyzji dokladnie wypytalam sie jak elewacja
bedzie wzglądać i efekt jest taki (a może nawet lepszy) jakiego oczekiwalam.

Nie chce mi się wierzyć abz kratki były wznikiem błedu, ale warto się dopytać.
Troche mniej pesymizmu pliiizzz....

Offline

 

#250 2011-07-12 18:31:49

szrek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 157
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

maki napisał:

Ja (i chyba wiekszosc kupujących) przed podjeciem decyzji dokladnie wypytalam sie jak elewacja
bedzie wzglądać i efekt jest taki (a może nawet lepszy) jakiego oczekiwalam.

Czyli rozumiem, że te kratki nie są dla Ciebie zaskoczeniem, bo niewątpliwie zostałaś o nich poinformowana w czasie, jak to ujęłaś "dokładnego wypytywania". No cóż, mnie akurat (i chyba nie tylko mnie) nikt o tym wcześniej nie informował mimo, że również dokładnie wypytywałem, nie tylko o elewację. Poza tym, jeżeli ktoś wystawia makietę np. budynku, to IMHO, ma ona wiernie odzwierciedlać gotowy produkt. A w tym konkretnym przypadku, mimo BARDZO dokładnego przyglądania się makiecie nijak się dopatrzeć nie mogłem i nie mogę wzmiankowanych kratek. I nie jest to jedyna niezgodność tego co zaprezentowano na makiecie ze stanem faktycznym - np. p.8 i 9 od strony patio w ok.60% lub więcej jest pokryte piaskowcem (również wnęki balkonowe) a w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Każda zmiana elewacji na etapie budowy wymaga zgody architekta dzielnicy, a wątpię, by deweloper występował o takową, bo wiąże się to z dość dużymi kosztami. Jak dla mnie wniosek jest jeden - to co przedstawia makieta jak i inne wizualizacje, to tylko pobożne życzenie architekta-projektanta. Ja chcę tylko otrzymać produkt taki, jaki mi przedstawiono i za jaki płacę i nie oczekuję, by cała elewacja była pokryta piaskowcem i granitem, bo o tym, że tak nie będzie, doskonale wiedziałem i na co się godziłem podpisując m.in. Załącznik nr 2 do umowy, gdzie w pkt. "wykończenie ścian zewnętrznych" jak byk stoi - tynki silikonowe na bazie żywic silikonowych, - okładziny z płyt granitowych i płyt z piaskowca, - okładziny z żaluzji.
I to tyle.

Offline

 

#251 2011-07-12 18:49:19

maki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-31
Posty: 51
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

No nie, bez przesady, makieta nie byla zalacznikiem do umowy i nikt nie gwarantowal ze budynek bedzie wygladal tak jak na makiecie. Nigdzie tak nie jest, u zadnego developera.

A jezeli chodzi o te kratki - proponuje po prostu spytac sie w biurze sprzedazy albo bezposrednio na budowie.
Po co na forum frustrowac siebie i innych.

Offline

 

#252 2011-07-13 17:09:56

szrek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 157
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

maki napisał:

A jezeli chodzi o te kratki - proponuje po prostu spytac sie w biurze sprzedazy albo bezposrednio na budowie.
Po co na forum frustrowac siebie i innych.

Po co? Czy to cokolwiek zmieni,gdy dowiem się np. że jest to albo fuszerka albo taki był pomysł projektanta na "uatrakcyjnienie" monotonii ściany? Kratki nie znikną - są i niestety, będą.
Na forum każdy zarejestrowany uczestnik ma prawo do swobodnej wypowiedzi pod warunkiem przestrzegania dobrych obyczajów czyli tzw. netykiety.
Pozdrawiam.

Offline

 

#253 2011-07-13 23:56:07

madlen

Użytkownik

Skąd: etap C kl. IV
Zarejestrowany: 2011-03-21
Posty: 35
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

Widziałam budunek ostatnio i muszę przyznać, że Szrek ma rację - elewacja z tymi kratkami wygląda fatalnie...

Offline

 

#254 2011-07-14 07:55:40

klatka13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-20
Posty: 83
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

nie wiem na ile to normalne lub nie, że te kratki są... ale jak ostatanio byłam na parapetówce u moich znajomych którzy odbierali w tym roku mieszkanie... to też widziała własnie takie same kratki... moze jest to jakaś "nowa" technologia.... co prawda nikt mi nie byl w stanie powiedzieć po co one są... wiec jakoś za bardzo się nie wgłębiałam w temat.. a moze patrząc na nasz przykład powinnam.........

Offline

 

#255 2011-07-14 11:03:15

caida

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-10
Posty: 13
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

Te kratki są ohydne!! brakuje tylko sznureczka i będzie jak toalecie....dodatkowo ten szlaczek-raz kratka na górze, raz na dole. FATALNIE

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.rpssamp.pun.pl www.swiat-monstrum.pun.pl www.pokemon-green.pun.pl www.topeleven.pun.pl www.hitplaneta.pun.pl