Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ


#1 2011-01-20 01:42:50

KL13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-23
Posty: 182
Punktów :   

Budynek Villa Poema firmy HOCHTIEF Polska S.A.

Witam,

Trafiłem dzisiaj przypadkowo na ofertę firmy HOCHTIEF,  przy ul. Krasińskiego 61/63
Ceny w granicach 8200 do 11000 za m2
Budynek 5 piętrowy , Tylko 42 mieszkania (to niewątpliwy plus)
Od północy dobry widok na park. Od południa na zdjęciach googla widać jakieś śmierdzące ciężarówki.
Termin oddania IV kw 2012.
Do tramwaju odległość taka jak od nas prawie do metra dw. gdański (a przynajmniej do peronów gdańskiego)
Odległość do samego metra 2 x większa niż od nas.

Co sądzicie o tej inwestycji?

http://www.villapoema.pl

http://tabelaofert.pl/villa-poema-krasi … 484#oferta

Ostatnio edytowany przez KL13 (2011-01-20 01:45:04)

Offline

 

#2 2011-01-21 15:03:30

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: Budynek Villa Poema firmy HOCHTIEF Polska S.A.

Całkiem fajna inwestycja, i spoko rozkłady mieszkań - 3 pokoje są od 60 metrów - ale praktycznie wszystkie wychodzą na północ i mały balkon.. najlepsze są 3 pok. od pd/zach - 56 m2 - przy całkiem sensownych powierzchniach pokoi.. ale wszystkie są zarezerwowane już - ale można się zmieścić koło 550 tyś za 3 pokoje + garaż! - komunikacyjnie, to się chyba bardziej opłaca jechać na marymont niż do gdańskiego

Offline

 

#3 2011-01-21 22:24:54

KL13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-23
Posty: 182
Punktów :   

Re: Budynek Villa Poema firmy HOCHTIEF Polska S.A.

A ten magazyn / firma i samochody ciężarowe od południowego zachodu, to co to jest?
Widzę tam jakieś silosy....

Jedyny plus tej inwestycji to 42 mieszkania w bloku....ale nie wiadomo co będzie od strony południowo - zachodniej?
Jeżeli te silosy i ciężarówki, to kiepsko...(nie ma nic gorszego niż smród odpalanych rano tirów)... jeżeli inne bloki, to będzie tak jak u nas.. czyli te 42 mieszkania mogą być złudne.
Wątpię czy wyburzą zakład usługowy i posieją trawkę i drzewka zasadzą ...no chyba że powstanie boisko dla przedszkola....- to zwracam honor.
Moim zdaniem będzie albo zakład albo bloki.... albo i jedno ... i drugie.
A na pewno od południa, na wysokości więcej niż połowy bloku, równolegle, w odległości około 15 metrów powstanie kompleks mieszkaniowy o nazwie "Osiedle Krasiński" Wardomu - przynajmniej takie są plany.
Wardom ma w planach wybudować 100 mieszkań i 9 kondygnacji, czyli już w sumie mamy 142 mieszkania.
Co do planów, to oglądam je i zaintrygowały mnie te 3 pokoje na 56 metrach....
I faktycznie się da, ale bez przedpokoju , salon z aneksem, a z salonu przechodnie wejście do pokoi. Już to widzę jak robię obiad i zasmradzam sobie wszelkie kurtki, a buciory wchodzą mi do talerza. Sorry, ale przedpokój musi być - jak dla mnie. No ale na szczęście jest to do przebudowania na dwa pokoje - i by stało się to fajnym 2-pokojowym mieszkaniem o tym metrażu. Bo takim sposobem, to ja ze swojego mieszkania zrobiłbym 4 pokojowe tego typu (tyko poco) ?
Co do rezerwacji.... - to są tylko rezerwacje.... Wszyscy kupowaliśmy mieszkania i wiem jak to z tym jest

Reasumując. Warunki zabudowy wydają się dużo gorsze (od początku tiry, jakieś hale i silosy pod oknem, spółdzielcza, warbudowa inwestycja od południa), a potem może zamiast firm , powstanie jakaś blisko obsadzona budowla? No i nie wiadomo, czy coś północy nic nie powstanie, bo miejsce tam jest i mogą coś tam upchać....
Ceny te same co u nas. Oddanie za dwa lata (jak dobrze pójdzie, bo na razie jeszcze dziury w ziemi nie ma)

Komunikacyjnie: Wypadamy dużo lepiej. Do tramwaju kilka sekund (2 tory - więcej linii), więcej też jest autobusów.
I Tylko u nas do metra opłaca się iść na pieszo (około 10 minut normalnego marszu), oczywiście jak dokończą wejście w kierunku ul. Zajączka....
Przykładowy dojazd tramwajem od nas do Centralnego to 4 minuty pieszo i 16 minut tramwajem (średnio co co 1,5 minuty kilka linii), co daje w najgorszym wypadku ok. 21,5 minuty
Od Villapoema do centralnego  14 minut pieszo  i 17 tramwajem (jedna linia co ok 8 minut) -  w najgorszym wypadku 39  minut. Czyli niby jeden przystanek dalej...., a dwa razy dłużej (takich rzeczy nikt nie liczy,  a tak niestety często jest...)

Ale ogólnie, atrakcyjna inwestycja....  Zastanawiam się tylko co dookoła nas jeszcze powstanie o czym nikt nie miał pojęcia ?

Oto zarys naszego osiedla/otoczenia.  Na czerwono zaznaczyłem VillęPoemę, poniżej Wardom, no i na dole po prawej my...

http://picasaweb.google.com/lh/photo/ED … directlink

Oto link do tego 3 pokojowego mieszkania,  o którym mówiłem:

http://www.villapoema.pl/images/plany/pdf/4-15A.pdf

Ostatnio edytowany przez KL13 (2011-01-22 01:40:28)

Offline

 

#4 2011-02-25 20:27:00

klara7755

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-25
Posty: 1
Punktów :   

Re: Budynek Villa Poema firmy HOCHTIEF Polska S.A.

Do K13:
Ciekawa jestem, czy ta budowa Warbudu to pewnik, nie ma jeszcze tej ulicy, przy ktorej miaby ten budynek powstać, a termin wykonania na planie JKArchitekci jest ; 2011, a jeszcze nic nie rozpoczeto. moze nie maja pozwolenia na budowe?
Villa poema wydaje mi sie atrakcyjna i planowalam zarezerwowac tam jakies lokum, jednak z tym 9 pietrowcem od pd-wsch moze nie byc zachecajaca, tym bardziej, ze na planie obie inwestycje sa blisko siebie.
napisz, jesli masz jeszcze jakies informacje  w tym temacie.
pozdrowienia!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.nh-team.pun.pl www.fullmoon.pun.pl www.wwepbfgame.pun.pl www.kzpol.pun.pl www.mrocznahistoria.pun.pl