Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ

#1 2014-02-27 07:45:01

stonka69

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-07
Posty: 20
Punktów :   

Żoliborz Południowy - prelekcja i slide show

20 marca o 19:30 w Kalinowym Sercu na Krasińskiego odbędzie się prelekcja i pokaz slajdów o Żoliborzu Południowym. Prowadzi przewodnik warszawski Piotr Wierzbicki. Wstęp wolny.

Więcej tu: https://www.facebook.com/events/652678244802114

Klubowa wyprawa w zapomniane i peryferyjne zakamarki żoliborskie! Żoliborz Południowy pozostaje nieco w cieniu, a przecież też jest niezwykle ciekawy dla pasjonatów odkrywania miejskich tajemnic. Dowiemy się między innymi jak miał wyglądać pl. Grunwaldzki, kiedy powstał instytut chemiczny, co produkowano na Żoliborzu Przemysłowym, gdzie znajdowało się przed wojną drugie osiedle „barakowców”, skąd się wzięła ulica Przasnyska i ile ma fragmentów, gdzie było osiedle Kościuszki i co tam jest teraz, gdzie się męczy kandydatów na pilotów, czyje imię nosiła kiedyś szkoła podstawowa nr 92, którędy płynęła rzeka Rudawka, jak wyglądał ogród Izabeli Czartoryskiej i gdzie się znajdował, jak powstało miasteczko Powązki i dlaczego zniknęło, gdzie stała odwrócona piramida. Wykład potrwa około 70 min.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
pani szuka pana nr telefonu dolnośląskie najwyzszy szczyt i pasmo gorskie w afryce motor rybnik. pun kiedy przepustka z więzienia www.flormp3.pun.pl