Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ


#16 2012-01-30 14:44:31

szrek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 157
Punktów :   

Re: czynsz

Po podpisaniu aktu notarialnego idziesz z kwitami do urzędu dzielnicy i tam załatwiasz wszelkie formalności związane z podatkiem od nieruchomości jak i opłatą za użytkowanie wieczyste. Podatek od nieruchomości otrzymujesz listem poleconym i płatny jest w terminie 14 dni od otrzymania, natomiast użytkowanie wieczyste każdego roku do 31 marca.

Offline

 

#17 2012-02-02 19:24:44

Alicja

Użytkownik

Call me!
Zarejestrowany: 2011-06-06
Posty: 117
Punktów :   

Re: czynsz

Jakie, mniej więcej mogą to być koszty w skali roku?

Offline

 

#18 2012-02-23 23:36:59

KasiaZegrze

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-23
Posty: 26
Punktów :   

Re: czynsz

Witam serdecznie. Aktualnie mieszkam w domku jednorodzinnym poza Warszawą. Zamierzam kupić mieszkanie około 60 m2 na Zielonym Żoliborzu. Bardzo prosiłabym aktualnie mieszkające osoby, jeśli to możliwe aby napisały mi rzeczywiste koszty opłat miesięcznych za mieszkanie. Bo podajecie i tak samo w biurze ZZ, że koszt czynszu to około 7-8 pln/m2. Mnie natomiast interesują czy do tego dochodzą jeszcze jakieś opłaty typu zaliczki na CO, WODĘ i ŚCIEKI, FUNDUSZ REMONTOWY. Ineresuję mnie mniej więcej ile będzie dochodzić opłat poza czynszem i co w ogóle w cenę czynszu jest zawarte. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Offline

 

#19 2012-02-24 11:55:47

Robi

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-20
Posty: 53
Punktów :   

Re: czynsz

KasiaZegrze napisał:

Witam serdecznie. Aktualnie mieszkam w domku jednorodzinnym poza Warszawą. Zamierzam kupić mieszkanie około 60 m2 na Zielonym Żoliborzu. Bardzo prosiłabym aktualnie mieszkające osoby, jeśli to możliwe aby napisały mi rzeczywiste koszty opłat miesięcznych za mieszkanie. Bo podajecie i tak samo w biurze ZZ, że koszt czynszu to około 7-8 pln/m2. Mnie natomiast interesują czy do tego dochodzą jeszcze jakieś opłaty typu zaliczki na CO, WODĘ i ŚCIEKI, FUNDUSZ REMONTOWY. Ineresuję mnie mniej więcej ile będzie dochodzić opłat poza czynszem i co w ogóle w cenę czynszu jest zawarte. Z góry dziękuję i pozdrawiam

W czynszu już są zawarte te zaliczki. On top płaci się za miejsce postojowe. Nie pamiętam ile ale chyba 55 zł/mc

pozdrawiam

Offline

 

#20 2012-04-01 23:46:41

KasiaZegrze

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-23
Posty: 26
Punktów :   

Re: czynsz

Witam ponownie. Dziękuję za odpowiedź. Będąc na dniach otwartych ZZ powiedziano, że czynsz za mieszkanie oraz za komórkę lokatorską będzie taki sam - ok. 8 pln/m2. Dziwne jest to, gdyż w większości innych nowych mieszkaniach zazwyczaj za komórkę płaci się połowę tego co za mieszkanie czyli w naszym przypadku powinno to być 8 pln/ m2 mieszkania oraz 4 pln/ m2 komórki lokatorskiej. Mam zamiar kupić jedną komórkę na poziomie garażu i ma ona 9 m2 więc nie wiem czy warto później płacić za nią prawie 100 pln czynszu miesięcznie. Doradźcie czy nie lepiej w tym wypadku mieć  o np. 5 m2 większe mieszkanie i tak sobie zrobić jakis schowek?

Offline

 

#21 2012-04-03 17:59:03

 BeataB

Użytkownik

Skąd: etap C kl VI
Zarejestrowany: 2012-03-30
Posty: 27
Punktów :   

Re: czynsz

KL13 napisał:

I jeszcze jedna sprawa dotycząca uliczek między budynkami. Czy wie może ktoś, czy utrzymanie oraz oświetlenie i ew. odśnieżanie uliczek pomiędzy budynkami ABCD będzie należało do nas czy jest to już w gestii miasta?

trzeba by sprawdzic w wydziale geodezji do kogo należa działki  przez które przebiega droga. Jeśli należą do wspólnot to bedziemy musieli za to płacic my. Gminy nie są chętne do przyjmowania  takich obowiązków na siebie

Offline

 

#22 2012-04-03 18:06:02

 BeataB

Użytkownik

Skąd: etap C kl VI
Zarejestrowany: 2012-03-30
Posty: 27
Punktów :   

Re: czynsz

KasiaZegrze napisał:

Witam ponownie. Dziękuję za odpowiedź. Będąc na dniach otwartych ZZ powiedziano, że czynsz za mieszkanie oraz za komórkę lokatorską będzie taki sam - ok. 8 pln/m2. Dziwne jest to, gdyż w większości innych nowych mieszkaniach zazwyczaj za komórkę płaci się połowę tego co za mieszkanie czyli w naszym przypadku powinno to być 8 pln/ m2 mieszkania oraz 4 er / m2 komórki lokatorskiej. Mam zamiar kupić jedną komórkę na poziomie garażu i ma ona 9 m2 więc nie wiem czy warto później płacić za nią prawie 100 pln czynszu miesięcznie. Doradźcie czy nie lepiej w tym wypadku mieć  o np. 5 m2 większe mieszkanie i tak sobie zrobić jakis schowek?

na tym etapie trudno powiedziec co lepiej. Pamiętajcie że, te zasady określone przez dewelopera mogą i zapewnie ulegną zmianie w momencie powstania wspólnoty. To  właścicel potem decyduja w formie uchwał  o wszystkim między innymi o podziale kosztów. To jeszcze niestety trochę potrwa. Wydaje mi sie że niestety ok roku no chyba że sie zorganizujemy i załatwimy to szybciej.  Jest taka możliwość że poki deweloper ma przewagę udziałow to należy głosować metodą 1 właścicel 1 głos i wtedy jest łatwiej. Trochę to wszystko bedzie wymagało zachodu. Wszystko zależy czy zarządzał będzie deweloper przy pomocy firmy administrującej czy wybierze firmę która, bedzie miała zarząd powierzony. W zależności co będzie zapisane w aktach zmiana sposobu zarządzania może wymagac  głosowania uchwały w obecności notariusza

Offline

 

#23 2012-04-03 18:11:41

 BeataB

Użytkownik

Skąd: etap C kl VI
Zarejestrowany: 2012-03-30
Posty: 27
Punktów :   

Re: czynsz

Tunia napisał:

Nie wydaje mi się, żebyśmy mieli płacić za tereny, które nie są ogrodzone. Powinno to należeć do gminy, której warunkiem powstania osiedla ZZ było nieogradzanie go w całości.

nie ma znaczenia czy teren jest ogrodzony czy nie tylko do kogo należy działka. Jeśłi droga jest na działkach przypisanych do naszych nieruchomości  a nie na osobnej to nie ma szans na przejęcie przez gminę drogi Tak jak gdzieś pisałam przydałoby sie zajrzeć w wyrys geodezyjny działek

Ostatnio edytowany przez BeataB (2012-04-03 18:22:00)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.prywatny-mt2.pun.pl www.wrath.pun.pl www.paranienormalne.pun.pl www.naruto-the-setting-dawn.pun.pl www.crimecraftforum.pun.pl