Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ


#1 2010-09-19 16:12:57

KL13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-23
Posty: 182
Punktów :   

czynsz

Witam,

Czy ktoś się orientuje ile będziemy płacili czynszu za m2 ?

Pozdrawiam

Offline

 

#2 2010-09-19 16:26:19

artur

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-24
Posty: 33
Punktów :   

Re: czynsz

To zależy (w pewnym stopniu) od zarządcy. My dopóki nie zawiążemy wspólnoty będziemy mieli "narzuconego" przez ZZ. Jak pytałem o przybliżoną kwotę nie chcieli nic więcej powiedzieć niż to, że ma być porównywalna ze stawkami rynkowymi i powinna być zbliżona do tego co płacą sąsiedzi to jest jakieś 7-8 PLN za m2 .

Offline

 

#3 2010-09-19 19:38:37

KL13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-23
Posty: 182
Punktów :   

Re: czynsz

Nasi sąsiedzi mają droższy w utrzymaniu budynek przez np. ogromną portiernię - hall, którą trzeba ogrzać i ludzi do niej zatrudnić...
Z tego co wiem, to połowa mieszkań (nie wiem jak z metrażem) już jest sprzedana. Czyli zaraz po otrzymaniu aktów ustalamy sobie własne warunki (czyli mniej zł/m2)?
Tutaj się rodzi też pytanie, czy do ogólnego metrażu wliczają się też lokale usługowe?

Orientuje się też może ktoś czy są jakieś wymogi/warunki na których firma ochroniarska wstawia swoich "ochroniarzy" ? Chodzi mi oto, że duża część kasy na wielu osiedlach idzie na zatrudnienie zbyt wielu ochroniarzy. Jak dla mnie, to powinno ich być max dwóch na wszystkie budynki A,B,C i D (przy obecnych systemach monitoringu to nawet i jeden by wystarczył...)

I jeszcze jedna sprawa dotycząca uliczek między budynkami. Czy wie może ktoś, czy utrzymanie oraz oświetlenie i ew. odśnieżanie uliczek pomiędzy budynkami ABCD będzie należało do nas czy jest to już w gestii miasta?

Offline

 

#4 2010-09-20 09:38:50

klatka13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-20
Posty: 83
Punktów :   

Re: czynsz

jeśli cjodzi o ceny czynszu to mi powiedziano, że kwota za m2 ma oscylować między 6-8 zł, ale to pewnie wyjdzie w praniu jak budynek bedzie oddany....

jeśli chodzi o ustalanie ilu bedzie ochroniaży itp, to przez pierwsze 12 miesięcy to Zielony Żoliborz ma nad tym pieczę, a po tym okresie to wspólnota już podejmuje wszystkie decyzję związane z budynkiem lub osiedlem....

co do odśnieżania, to jest oczywiste, że to bedzie nalezalo do NAS - a raczej do firmy, która bedzie się zajmowac zarzadzaniem naszej nieruchomości.... to jest teren nalezący do developera co za tym idzie potem obowiązki wynikające z utrzymania czystości oraz odśnieżania będa naleząły do nas jako WSPÓLNOTY

Offline

 

#5 2010-09-20 10:31:02

KL13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-23
Posty: 182
Punktów :   

Re: czynsz

No, ale czy deweloper nie odda tych działek pod władanie miasta?
A co z przedłużoną,  ulicą Duchnicką?, która będzie przecież identyczną i równoległą ulicą jak ta obok naszego budynku. Szczerze..., to nie widzi mi się płacenie za obsługę nie zamkniętej drogi, przez którą mieszkańcy np. Robyga i ktokolwiek kto chce będzie sobie jeździć na skróty do pracy.
Jeżeli mam za nią płacić, to przynajmniej powinien być tam jakiś szlaban, który nie zamknie osiedla dla ludzi, ale przynajmniej wyeliminuje niechcianych przejezdnych i wiecznych parkingowców.
Jak najbardziej rozumiem oświetlenie i odśnieżenie dziedzińców, które będzie i powinno być w naszej gestii.

W domu, w którym teraz mieszkam, też mam osiedlową, lokalną uliczkę, ale do moich obowiązków należy tylko i wyłącznie odśnieżanie chodnika oraz utrzymanie małego trawniczka w chodniku przy posesji (choć mogę praktycznie się nim nie zajmować, ale chce bo jest ładniej...). Natomiast oświetleniem, tj. wymianą żarówek i zapłatą za prąd oraz odśnieżeniem ulicy (bez chodników) troszczy się i płaci gmina.

I jeszcze jedna sprawa, która mnie zastanawia, to czy przy uliczkach osiedlowych będą miejsce postojowe? A jak tak, to czy będą one płatne? (jako zamknięte miejsce postojowe?)

Offline

 

#6 2010-09-20 22:15:53

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: czynsz

co do miejsc parkingowych, to będą, ale ja mam w umowie, że ZZ zastrzega sobie prawo sprzedaży rych miejsc parkingowych w przyszłości, czy coś takiego. Poza tym, w umowie mam też, że nie mogę odmówić parkowania tam najemcom lokali na parterze i ich klientom

Offline

 

#7 2011-09-21 10:11:05

mysza

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-08
Posty: 6
Punktów :   

Re: czynsz

ja tez sie ostatnio podpytywałam o czynsz i dowiedziałam sie, ze bedzie to jakieś ok. 7-8 zl z m2 mieszkanie, ok. 4 zl za m2 komórki i ok. 50 zl za miejsce parkingowe w garażu, ale to sa wszystko tylko takie wstepne założenia bo jak na razie sa na etapie szukania zarzadcy budynku

Offline

 

#8 2011-09-22 10:23:56

Tunia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-26
Posty: 108
Punktów :   

Re: czynsz

Nie wydaje mi się, żebyśmy mieli płacić za tereny, które nie są ogrodzone. Powinno to należeć do gminy, której warunkiem powstania osiedla ZZ było nieogradzanie go w całości.

Offline

 

#9 2011-10-14 13:42:10

Xix

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-11
Posty: 26
Punktów :   

Re: czynsz

Nie wiem na ile to prawda.
Ponoc w budynku Robyga na poczatku mieli czynsz rzędu 8-9 PLN za m2, a teraz wybrali inna firmę zarządzającą i placa cos koło 5,75 PLN za m2 - raczej w tym nie ma oplaty za parking. Informacje mam z biura Robygu.

Offline

 

#10 2011-10-14 16:53:56

Hania

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-26
Posty: 54
Punktów :   

Re: czynsz

Xix napisał:

Nie wiem na ile to prawda.
Ponoc w budynku Robyga na poczatku mieli czynsz rzędu 8-9 PLN za m2, a teraz wybrali inna firmę zarządzającą i placa cos koło 5,75 PLN za m2 - raczej w tym nie ma oplaty za parking. Informacje mam z biura Robygu.

W Robygu obecnie czynsz wynosi ok. 7,40 za m2 (zarówno mieszkania, jak i komórki). Miejsce parkingowe to dodatkowe 25 zł. Firma zarządzająca od dłuższego czasu jest ta sama (AtHome). Gdy powstała wspólnota, nowy zarząd przeanalizował koszty utrzymania nieruchomości i wyliczył nowe stawki, które okazały się niższe niż wcześniej przyjęte przez dewelopera. To jest normalna praktyka, że stawki są weryfikowane, gdy powstaje wspólnota.

Offline

 

#11 2011-10-15 22:41:54

kidbs

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-24
Posty: 80
Punktów :   

Re: czynsz

Miejsce parkingowe za 25 z? to jakieś grosze. normalnie obecnie są ceny koło 60 zł minimum. a i 80 słyszałem.

Offline

 

#12 2011-12-05 20:03:38

renard

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-21
Posty: 34
Punktów :   

Re: czynsz

Po powstaniu wspólnoty mieszkaniowej sami mieszkańcy będą mogli wybrać zarządzającego osiedlem, ale optymalna cena za metr to 7-8 PLN, dlaszy wzrost zależy od tego ile odkłada się na przyszłe remonty.
Tak naprawdę to nie płaci sie za metr tylko za udziały w nieruchomosci, zgrubsza stosunek powierzchni uzytkowej lokali (mieszkanie, miejsce garażowe, piwnica) do powierzchni całkowitej. W efekcie wychodzi na to, że za miejsce garażowe i piwnicę płaci się tak jak za mieszkanie ale niestety takie jest prawo, mimo , że koszty eksploatacji piwnicy i garażu są dużo mniejsze niż mieszkania.

Offline

 

#13 2012-01-30 00:36:32

Chomi

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-20
Posty: 23
Punktów :   

Re: czynsz

Proszę mieszkańców I etapu o podanie faktycznych cen czynszu, komórek lokatorskich oraz garażu Czy jeszcze dochodzą jakieś inne opłaty oprócz rocznego użytkowania gruntu?

Offline

 

#14 2012-01-30 12:45:28

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: czynsz

czynsz na razie płaciłem ryczałtem za dwa miesiące, i było to 7PLN za metr mieszkania i komórki lokatorskiej. Za garaż chyba jakieś 50 PLN miesięcznie. Za użytkowanie wieczyste jeszcze nie płaciliśmy

Offline

 

#15 2012-01-30 13:15:39

robert

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 85
Punktów :   

Re: czynsz

Właśnie - użytkowanie wieczyste. Czy ktoś się może orientuje, kiedy należy uiścić tą opłatę (pewnie po podpisaniu aktu notarialnego) i od kogo otrzymamy informację o wysokości opłaty?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.vampire-diaries.pun.pl www.primovictoria.pun.pl www.rolnictwo2009.pun.pl www.eragondziedzictwo.pun.pl www.gwardiagodrykagryffindora.pun.pl