Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ


#1 2012-09-18 17:33:40

jac

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-27
Posty: 47
Punktów :   

Dostęp na osiedle

Witam, dostałem dzisiaj maila, że od października dostęp na osiedle będzie możliwy tylko za pomocą kart dostępu.
Trochę mnie zdziwiło, że administrator zamierza wyłączyć dostęp przez 4 cyfrowe kody wbijane przy domofonach - czyli wyłączyć wpełni funkcjonalny system dostępu.
Osobiście mi się ten pomysł nie podoba, że wychodząc będe musiał pamiętać o kawałku plastiku który zawsze można też zgubić. Czy ktoś ma podobne odczucia?
Może dało by się jakoś wpłynąć na administratora aby wykonał ten trud i nadał 303 indywidualne kody do mieszkań kasując obecne uniwersalne?

Offline

 

#2 2012-09-18 21:26:33

robert

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 85
Punktów :   

Re: Dostęp na osiedle

A ja jako, że nie chciałbym, żeby na osiedlu przebywały osoby postronne jestem zadowolony z rozwiązania dotyczącego kart. Kartę jest trudniej "udostępnić" niż kod, trzeba ją fizycznie komuś przekazać, natomiast kod łatwo może się "rozpowszechnić" - musiałyby być okresowo (np. co miesiąc) zmieniane. Indywidualne kody w żaden sposób nie poprawią bezpieczeństwa osiedla w stosunku do obecnego rozwiązania jednego kodu na klatkę. Nie jest jak dla mnie dużą niedogodnością schować kartę do portfela lub kieszeni.

Offline

 

#3 2012-09-18 22:04:53

Bamboleo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-03
Posty: 40
Punktów :   

Re: Dostęp na osiedle

Ja noszę w portfelu, ale z lenistwa używam kodu. Zanim dowiedziałem się, że jest kod używałem karty. Wszystko jedno i tak się przyzwyczaję.

Offline

 

#4 2012-09-19 09:55:24

gordonek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-01
Posty: 70
Punktów :   

Re: Dostęp na osiedle

robert napisał:

A ja jako, że nie chciałbym, żeby na osiedlu przebywały osoby postronne...

Rzeczywiście tyle tych postronnych osób na naszym osiedlu, ciężko się od nich opędzić. Nie popadajmy w paranoje. Złodziej jak będzie chciał to i tak wejdzie, czy to będą kody, karty czy cokolwiek innego.
Uważam, że wyłączenie kodów jest niepotrzebne. Kartę nie zawsze ma się przy sobie, można ją zgubić, zapomnieć lub po prostu nie mieć przy sobie z 1000 różnych powodów. Po co zmieniać coś co jest wygodne i funkcjonalne?

Offline

 

#5 2012-09-19 10:22:01

ciehom

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-04
Posty: 50
Punktów :   

Re: Dostęp na osiedle

gordonek napisał:

robert napisał:

A ja jako, że nie chciałbym, żeby na osiedlu przebywały osoby postronne...

Rzeczywiście tyle tych postronnych osób na naszym osiedlu, ciężko się od nich opędzić. Nie popadajmy w paranoje. Złodziej jak będzie chciał to i tak wejdzie, czy to będą kody, karty czy cokolwiek innego.
Uważam, że wyłączenie kodów jest niepotrzebne. Kartę nie zawsze ma się przy sobie, można ją zgubić, zapomnieć lub po prostu nie mieć przy sobie z 1000 różnych powodów. Po co zmieniać coś co jest wygodne i funkcjonalne?

Pracowałem przy kontroli dostępu jakiś czas. powiem tak - poziom zabezpieczenia przestrzeni zawsze powinien być dobierany indywidualnie. Zawsze trudno ze sobą pogodzić wygodę z bezpieczeństwem. Uważam, że w przypadku osiedla indywidualne kody są wystarczającym zabezpieczeniem. Możemy dać je rodzinie, najbliższym znajomym, sprzątaczce, generalnie ludziom, którzy i tak by weszli. Sama karta nie daje tej wygody.

A jak ktoś bardzo będzie chciał wejść to i tak wejdzie - przez garaż, niosąc ciężkie pudło przed furtką - zawsze ktoś otworzy. To po co sobie utrudniać. Szczególnie że za wydanie dodatkowej karty administracja krzyknie pewnie kilkadziesiąt złotych, a realna cena rynkowa jest duuuuuuuuuuuuuuuuużo niższa. Poza tym zamiast kart ja wolę breloczki do kluczy, ale takiej możliwości deweloper nie udostępnił (a cena taka sama).

Offline

 

#6 2012-09-19 11:40:13

Alicja

Użytkownik

Call me!
Zarejestrowany: 2011-06-06
Posty: 117
Punktów :   

Re: Dostęp na osiedle

Breloczki rzeczywiście byłyby lepszym rozwiązaniem.
Osobiście też jestem za nadaniem indywidualnych kodów bo karta to spora niewygoda. Też jestem przekonana, że każdy kto będzie chciał bez problemu wejdzie (sama widziałam jak można otworzyć drzwi z domofonem w minutę). Warto oczywiście aby wszyscy mieli trochę oleju w głowie i nie podawali kodu każdemu.

Ważniejszą kwestią jest ochrona, która powinna pilnować naszych mieszkań, a która spełnia raczej rolę "ciecia" niż realnej ochrony. Jak Panowie do garaży zjeżdżają windą z poziomu 0 to trudno mówić o jakiejkolwiek formie. Wiem też, że w przypadku 2 prób wezwania ich zamontowanym w mieszkaniu alarmem, sprawę zwyczajnie zignorowali.

Offline

 

#7 2012-09-19 18:08:14

Kicior

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 28
Punktów :   

Re: Dostęp na osiedle

Ja dostałem zapewnienie przy odbiorze mieszkania że oprócz kart będą indywidualne kody które każdy dostanie w momencie jak już zostaną zlikwidowane kody budowlane. Ale widac ze administracja o tym nie wie...

Offline

 

#8 2012-09-20 10:02:39

kazimierz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-05
Posty: 16
Punktów :   

Re: Dostęp na osiedle

witam
a na kartach dostepu nie widnieje kod do domofonu? jest tam kilkucyfrowa kombinacja i wyglada na taki kod. ps moze warto napisac do administracji o tym fakcie a nie tylko na forum?

Offline

 

#9 2013-01-03 18:24:53

 prz3mO

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-14
Posty: 29
Punktów :   

Re: Dostęp na osiedle

Ja osobiście jestem za utrzymaniem kart dostępu lub dorobieniem breloczków do kluczy żeby były wygodniejsze. Kwestia przyzwyczajenia, ale przez to osiedle jest nieco bezpieczniejsze. Jak ktoś niepowołany dowie się jaki jest kod, a dowie się na pewno bo jeden powie drugiemu drugi trzeciemu itp... jest większe prawdopodobienstwo ze dostanie sie na teren osiedla. Karty są bezpieczniejsze kwestia tylko tego ze trzeba ja miec przy sobie i wyjac z kieszeni. To jest tylko moje zdanie oczywiście
pozdrawiam

Offline

 

#10 2013-01-03 23:29:55

wiewioor

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-24
Posty: 18
Punktów :   -1 

Re: Dostęp na osiedle

teraz technologia poszla mocno do przodu i mozemy zamiast bryloczkow czy kart nastawic się na... telefony

niedługo większość modeli oferowanych przez operatorów będzie miała wbudowany moduł near field communication (tzw. nfc) i wystarczy tylko wgrać odpowiednią aplikację i gotowe

zdecydowanie poręczniejsze od kodów moim zdaniem.

Offline

 

#11 2013-05-20 19:01:40

Alicja

Użytkownik

Call me!
Zarejestrowany: 2011-06-06
Posty: 117
Punktów :   

Re: Dostęp na osiedle

Czy wie ktoś może dlaczego (całkiem często) na domofonie wyświetla się napis "zajęte" i nie można się dostać? Jest to dość wkurzające bo czasem można tak czekać kilka minut.

Offline

 

#12 2013-05-21 09:25:17

gordonek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-01
Posty: 70
Punktów :   

Re: Dostęp na osiedle

Te domofony to porażka i powinny zostać wymienione na inne. Ciągle się psują i już kilka razy nie mogłem wejść na klatkę bo karta w ogóle nie działała.
Jak oczekuje gości, kuriera lub pizzy to co drugi raz jest jakiś problem i ludzie nie mogę się dodzwonić do mieszkania...

Offline

 

#13 2013-05-24 02:08:01

Mariusz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-21
Posty: 72
Punktów :   

Re: Dostęp na osiedle

A moja karta zawsze działa i nie było z nią nigdy problemów. Poza tym pamiętajmy, że wymiana domofonów to dodatkowy wydatek dla nas wszystkich, a już niebawem narzucą nam dodatkowe opłaty za śmieci.

Offline

 

#14 2013-05-31 15:59:55

 BeataB

Użytkownik

Skąd: etap C kl VI
Zarejestrowany: 2012-03-30
Posty: 27
Punktów :   

Re: Dostęp na osiedle

A ja uważam ,że bardzo dobrze.  Kody dostępu po jakims czasie zna ileś niepowołanych osób. A tak bez karty nie ma możliwości wejscia. Taki system działa u mnie na osiedlu od lat 7. Na początku tez ludzie chcieli kody a potem wszyscy się przyzwyczaili. Owszem lepszy by był breloczek ale może można to  załatwic z firmą , która domofony  zakładała. Natomiast kody uważam zdecydowanie za bardzo zły pomysł

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pirotech.pun.pl www.sm-manager.pun.pl www.fenixclan.pun.pl www.maxmt2.pun.pl www.sitegothic.pun.pl