Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ


#31 2013-07-29 23:17:02

gordonek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-01
Posty: 70
Punktów :   

Re: Wszystkie dzieci sa nasze...

Kup mieszkanie z oknem na Marszałkowską i narzekaj na hałas samochodów. Kup dom obok wysypiska śmieci i narzekaj na smród. Kup mieszkanie z oknem na tory kolejowe i narzekaj na jeżdżące pociągi. Itd, itp...

Nie mogę zrozumieć jednego. Jak się kupuje mieszkanie z oknem na patio, które jest studnią z naturalną akustyką (pewnie lepszą niż na stadionie narodowym) to nie narzeka się na głośne dzieci.

I możecie sobie tutaj marudzić, przeklinać, "wymyślać wspólne działania"??? ale to nic nie zmieni. Bo dzieci są tylko dziećmi i będzie ich w naszym bloku coraz więcej. Duuużo więcej.

Żeby nie było - nie mam dzieci. Jeszcze.

Offline

 

#32 2013-08-08 23:29:22

KaMa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-01
Posty: 44
Punktów :   

Re: Wszystkie dzieci sa nasze...

Znalazłem też kilka tygodni temu w skrzynce ulotkę reklamującą niepubliczne przedszkole dla maluchów: adres Rydygiera 11A !!! nazwa : rykowisko czy potworkowisko - jakoś tak. Jako jedna zalet przedszkola podana jest informacja, że dzieci mają do dyspozycji własny ogrodzony plac zabaw na patio !!?? Trzymajcie się !

KaMa napisał:

Własnym oczom nie wierzę! Ja takiej ulotki nie znalazłam w skrzynce i mam nadzieję że nie znajdę. Jeśli to miałaby być prawda sprawą powinna zająć się nasza Wspólnota. Czy administracja może podnajmować nasze patio? Ktoś się zna na przepisach w tej kwestii?

Offline

 

#33 2013-08-28 08:36:47

pathos

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-01-04
Posty: 26
Punktów :   -1 

Re: Wszystkie dzieci sa nasze...

Kilka razy przechodziłem przez patio bloku B i mnie to wystarczyło,żeby być chorym od pisków i krzyków.O dziwo,na patio C tez bawią się dzieci,również na trawniku,czasami kilkanaście i o dziwo nie muszą ryczeć i kwiczeć.
Dzieci nie są "tylko" dziećmi.To mali ludzie,których się wychowuje,a nie hoduje przemysłowo-daje jeść i wypuszcza na zamknięty wybieg.

Offline

 

#34 2013-08-28 20:13:56

robert

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 85
Punktów :   

Re: Wszystkie dzieci sa nasze...

Jestem osobą z dużą dozą wyrozumiałości, ale to co dzisiaj wyprawia się na patio jest nie do wytrzymania. Hałas dobiega przez zamknięte okna utrudniając mi skoncentrowanie się na pracy. Bardzo proszę rodziców o zajęcie się dziećmi. Jeżeli dziecko jeszcze nie potrafi uszanować zasad współżycia, powinno znajdować się pod opieką rodzica i nie być puszczane samopas.

Offline

 

#35 2013-08-30 21:41:52

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: Wszystkie dzieci sa nasze...

dla zainteresowanych:
http://potworkowo.pl/
no i pozdrawiam serdecznie rodziców dzieci "bawiących się" właśnie na patio

Offline

 

#36 2013-09-01 03:56:45

crz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-06
Posty: 13
Punktów :   

Re: Wszystkie dzieci sa nasze...

Mam nadzieję że nie korzystają z niewielkiego placu zabaw dla dzieci mieszkańców.

Offline

 

#37 2013-09-02 17:04:10

kak

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-16
Posty: 20
Punktów :   

Re: Wszystkie dzieci sa nasze...

crz napisał:

Mam nadzieję że nie korzystają z niewielkiego placu zabaw dla dzieci mieszkańców.

Twe nadzieje płonne są
https://www.facebook.com/photo.php?fbid … =1&theater

Ostatnio edytowany przez kak (2013-09-02 17:05:18)

Offline

 

#38 2013-09-02 18:47:17

sng

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-05-10
Posty: 19
Punktów :   

Re: Wszystkie dzieci sa nasze...

A za oknem deszczyk pada a na patio piękna cisza    trzeba się delektować póki się nie rozpogodzi

Offline

 

#39 2013-09-02 20:23:04

KaMa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-01
Posty: 44
Punktów :   

Re: Wszystkie dzieci sa nasze...

Obawiam się, że niektórzy mogą być zachwyceni przedszkolem we własnym bloku.....i do tego do 18-tej, a nawet o zgrozo w weekendy!!  Czy może ktoś wie coś na temat przepisów w tej sprawie, czy przedszkole może być prowadzone w mieszkaniu i czy może korzystać z patio, które jest częścią wspólną, za którą płacimy? To ile płaci przedszkole? Chciałam zauważyć, że plac zabaw jest niewielki, nie dla wszystkich chyba starczy tam miejsca...Kupowaliśmy mieszkania z przedszkolem w pakiecie i z patio nie dla nas? Jest baardzo źle.

Offline

 

#40 2013-09-02 21:27:01

bzareb02

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-09-02
Posty: 1
Punktów :   

Re: Wszystkie dzieci sa nasze...

robert napisał:

[...]Jeżeli dziecko jeszcze nie potrafi uszanować zasad współżycia, powinno znajdować się pod opieką rodzica i nie być puszczane samopas.

Szczególnie dziecko w czapce pirata i jego kompan, który w kółko woła ojca.

Offline

 

#41 2013-09-03 14:22:31

mati

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-12-26
Posty: 9
Punktów :   

Re: Wszystkie dzieci sa nasze...

Widzę, że nie tylko ja widzę problem....
Wrzeszczące dzieciaki po g.20 to jakaś porażka...
ponawiam pytanie - czy planujemy jakąś wspólną akcję?
pozdrawiam

Offline

 

#42 2013-09-03 19:00:18

evian

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-03-02
Posty: 11
Punktów :   

Re: Wszystkie dzieci sa nasze...

powiedźcie mi kto w ogóle wydał zgodę na otwarcie przedszkola w naszym bloku?

Offline

 

#43 2013-09-03 20:48:22

kmroczny66

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-14
Posty: 56
Punktów :   

Re: Wszystkie dzieci sa nasze...

Zarząd powinien zaproponować treść umowy z przedszkolem, gdzie przedszkole partycypuje w kosztach utrzymania placu zabaw. Po uzgodnieniu wstępnych warunków, zaproponować treść uchwały, która zezwala na korzystanie przez przedszkole i powołuje się przy tym na umowę.
Plac zabaw to NW i Zarząd sam nie powinien podejmować takiej decyzji.

źródło: http://wspolnota.net.pl/wspolwlasnosc/p … t8379.html

Podpytajcie przedstawicieli PZN GEPARD kto wyraził zgodę i na jakiej podstawie.

Offline

 

#44 2013-09-04 14:44:21

Psiko

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-07-30
Posty: 14
Punktów :   

Re: Wszystkie dzieci sa nasze...

Odpowiedź w sprawie  placu zabaw :


uprzejmie informuje, że Wspólnota Mieszkaniowa nie posiada umocowań prawnych do ingerowania w sferę uprawnień Właścicieli do prowadzenia w ich lokalach działalności gospodarczej tj. tak zwanego „Klubu malucha”.



Warunki dot. prowadzenia ww. działalności określone są w Ustawie z dnia  4 lutego 2011 roku o opiece nad dziećmi do lat 3 (Dz.U. z 2011, Nr 45, poz. 235) oraz Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 25 marca 2011 roku w sprawie wymagań lokalowych i sanitarnych dotyczących żłobków i klubów dziecięcych (Dz.U. z 2011, Nr 69, poz. 367).   



W przypadku rozpoczęcia działalności Zarząd Wspólnoty przeanalizuje sprawę pod katem korzystania z części wspólnej a następnie przygotuje i podda pod głosowanie stosowny projekt uchwały (zgodnie z art. 12 ust.3 Ustawy z dnia 24 czerwca 1994r. o własności lokali).



Niezależnie od powyższego, jak również rozumiejąc Państwa obiekcje, Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej zwróci się do Właściciela lokalu nr 141 z prośbą o zajęcie stanowiska w przedmiotowej sprawie, w tym uzyskania/posiadania stosownych opinii i pozwoleń.



Odnośnie  opisanej sytuacji z dziećmi na placu zabaw:



1.       Opiekę nad dziećmi na placu zabaw sprawują dorośli.

2.       Porozmawiam z ochroną odnośnie reagowania w tego typu sytuacjach. Zawsze może Pan ze swojej strony poinformować ochronę o zaistniałej sytuacji.

Offline

 

#45 2013-09-04 15:48:43

mati

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-12-26
Posty: 9
Punktów :   

Re: Wszystkie dzieci sa nasze...

Witajcie.
a możesz zacytować fragment, który pisałaś do Wspólnoty w sprawie dzieci na placu zabaw?
ciekawi mnie w jakich sytuacjach ma prawo reagować ochrona. Obawiam się niestety, iż jeśli dziecko jest pod opieką rodziców, to żadna interwencja nie jest możliwa.
pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.megaman-axess.pun.pl www.starozytnyswiat.pun.pl www.narutorpgarena.pun.pl www.telinf.pun.pl www.wanderofshinobi.pun.pl