Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ


#1 2012-05-19 21:12:36

JacekP

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-16
Posty: 32
Punktów :   

Zmiana patrona ulicy ????

Uwaga, jest możliwość zmiany naszego adresu, w ratuszu i w urzędzie dzielnicy trwają prace które mogą się zakonczyć zmianą naszego ADRESU, jest możliwość żeby nasz budynek miał adres : Czesawa NIEMENA 1, cała ulica by zmienila patrona, pytanie jet czy my mieszkańcy tej ulicy chcemy mieć za patrona autora  wielkich przebojów XX wieku.
Ja jestem ZA i wiem że będzie to wymagało pewnych zmian w dokumentach

Według mnie Warto czekam na opinie !!!

Offline

 

#2 2012-05-20 12:04:25

greenhause

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-28
Posty: 70
Punktów :   

Re: Zmiana patrona ulicy ????

Lepiej nie zmieniać z prostego, praktycznego powodu:za długa nazwa !Za dużo pisania!

Offline

 

#3 2012-05-20 22:44:08

ewwae

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 34
Punktów :   

Re: Zmiana patrona ulicy ????

Ech.......właśnie przemeldowałam i złożyłam wniosek o nowy dowód...... inicjatywa rychło w czas.......

Chyba o takich rzeczach szanowny urząd winien mysleć, zanim ludzie zaczęli zasiedlać ulicę (myślę, że ci z Robyga będą pałać równym entuzjazmem).

Oczywiście, jeżeli większość zadecyduje o zmianie, to trzeba będzie od nowa załatwiać.....


Rozumiem, że póki co nie ma informować o zmianie banków, urzędów itp.... póki się nie wyjasni Niemen czy Rydygier?

Offline

 

#4 2012-05-21 09:14:29

Biedronka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-06
Posty: 21
Punktów :   

Re: Zmiana patrona ulicy ????

greenhause napisał:

Lepiej nie zmieniać z prostego, praktycznego powodu:za długa nazwa !Za dużo pisania!

Niemena 1 - to 8 znaków, Rydygiera 11 - to 11 znaków, więc mniej pisania

Poza tym Niemena jest o wiele ładniejszą nazwą ulicy niż Rydygiera.

Offline

 

#5 2012-05-21 09:26:34

Xix

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-11
Posty: 26
Punktów :   

Re: Zmiana patrona ulicy ????

Mi się Niemena podoba

Offline

 

#6 2012-05-21 21:10:09

Alicja

Użytkownik

Call me!
Zarejestrowany: 2011-06-06
Posty: 117
Punktów :   

Re: Zmiana patrona ulicy ????

Ja jestem strasznie za Niemena

Offline

 

#7 2012-05-21 22:48:32

JacekP

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-16
Posty: 32
Punktów :   

Re: Zmiana patrona ulicy ????

drodzy sąsiedzi,
proszę o o więcej opinni, jak na razie większośc jest za (mimo konieczności zmian w dowodach osoistych i prawach jazdy), za kilka dni przekażę nasze opinie do urzędu dzielnicy i wtedy poproszę radnych o realizację naszych wniosków

Offline

 

#8 2012-05-21 23:06:23

Hania

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-26
Posty: 54
Punktów :   

Re: Zmiana patrona ulicy ????

Ja czekam na mieszkanie w drugim etapie. Nie wiem, jaki to miałby być adres, ale zdecydowanie wolałabym mieszkać na Niemena niż na Rydygiera (choć to był bardzo zacny lekarz). No, ale jako przyszła mieszkanka etapu II, nie stoję przed ewentualną koniecznością zmiany danych w dowodzie i innych dokumentach, to pewnie łatwiej takie opinie wygłaszać !!

Offline

 

#9 2012-05-21 23:20:01

Kicior

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 28
Punktów :   

Re: Zmiana patrona ulicy ????

JacekP napisał:

drodzy sąsiedzi,
proszę o o więcej opinni, jak na razie większośc jest za (mimo konieczności zmian w dowodach osoistych i prawach jazdy), za kilka dni przekażę nasze opinie do urzędu dzielnicy i wtedy poproszę radnych o realizację naszych wniosków

Ja jestem totalnie przeciwny.
Uważam że wszystkie zmiany nie tylko dotyczą D.O. czy P.J. ale co więcej wiążą się ze zmianami w urzędach,danych adresowych, grunty, nieruchomości, nasze akty notarialne i wiele innych dokumentów z których chyba nie do końca wszyscy zdają sobie sprawę.
Poza tym uważam że ulica Rydygiera ma tradycję i jest związana z tym miejscem, dzielnicą i miastem i tego typu pomysły nie są tylko z gestii mieszkańców ale całej dzielnicy a nawet miasta i nie sądzę że większość tego typu pomysł poprze. Ja osobiście mam nadzieję że nie.

Offline

 

#10 2012-05-21 23:56:00

sasiad

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-05-21
Posty: 8
Punktów :   

Re: Zmiana patrona ulicy ????

Ja również jestem przeciwny zmianie, problem w dokumentach i niepotrzebne zamieszanie.
Do Rydygiera się juz przezwyczaiłem i mi sie podoba.

Offline

 

#11 2012-05-22 01:16:52

jac

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-27
Posty: 47
Punktów :   

Re: Zmiana patrona ulicy ????

generalnie temat był już poruszany tu:
http://www.zielonyzoliborz.pun.pl/viewt … 1080#p1080
gdzie ktoś już wspominał że żona p. Niemena chciała by inaczej.

Osobiście nie mam zdania czy lepsze - Rydygiera 11 czy Niemena 1 - dla mnie oba wariany są ok, chociaż z pierwszym zawsze mam pewną nutę niepewności czy drugi y w nazwisku jest czy go nie ma

Z drugiej strony czy okolica przypomina "Sen o Warszawie" p. Niemena - nie wiem

Z trzeciej strony czy mamy jakikolwiek wpływ na procesy decyzyjne w tej kwestji - też nie wiem.
Ale jeśli jakieś tam przełożenie mieszkańców by było to chwilowa niewygoda z powodu konieczności zmiany w dokumentach nie powinna być kluczowa wszak to zmiana na pokolenia
W latach 90 wiele ulic zmieniało nazwy z pododu zmian ustrojowo/ideologicznych i czy ktoś wówczas myślał o problemach z dokumentami?
W tym wypadku może akurat nie ma takiego dylematu ideologicznego ale jednak w takich decyzjach ważniejsze jest chyba pod jakim adresem chciało by się bardziej mieszkać ???

Offline

 

#12 2012-05-22 02:11:34

Mariusz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-21
Posty: 72
Punktów :   

Re: Zmiana patrona ulicy ????

Ja również jestem ZDECYDOWANIE PRZECIWNY zmianie nazwy ulicy. Taka inicjatywa to "drążenie dziury w całym"-zwłaszcza, że sama żona Niemena jest przeciwna tej lokalizacji. Ponadto w ostatnim wydaniu bezpłatnej gazetki żoliborskiej wykładanej w wielu sklepach spożywczych jest już informacja, że imieniem Niemena planuje się nazwać jedną z dwóch części ul. Burakowskiej, która jest przedzielona przez tory kolejowe. Nie róbmy niepotrzebnego zamieszania! Przypominam ponadto, że na Bródnie istnieje równie krótka uliczka Niemeńska, co może potem wywoływać dezorientację u taksówkarzy wiozących pasażerów.

Offline

 

#13 2012-05-22 07:30:43

kmroczny66

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-14
Posty: 56
Punktów :   

Re: Zmiana patrona ulicy ????

Również nie popieram tej inicjatywy.

Offline

 

#14 2012-05-22 08:57:07

caida

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-10
Posty: 13
Punktów :   

Re: Zmiana patrona ulicy ????

A ja zdecydowanie popieram!
Zmiana nazwy ulicy to chwilowa niedogodność, u notariusza nic nie musimy zmieniać, a w przyszłości teren Żoliborza Południowego poprzez zmianę nazwy ulic  na artystów związanych z Żoliborzem może stac sie ciekawą atrakcją i wyróżnikiem na miarę nowoczesnej "Saskiej Kepy" tyle że na Żoliborzu.
Obecna Rydygiera jest dosyć długa, pokręcona i już teraz zamawiąjąc pizze muszę tłumaczyć, że nasz budynkek jest po zachodniej stronie ul. JP II.
Jeśli nie teraz to kiedy?

Ostatnio edytowany przez caida (2012-05-22 08:57:24)

Offline

 

#15 2012-05-22 09:18:00

kmroczny66

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-14
Posty: 56
Punktów :   

Re: Zmiana patrona ulicy ????

Chyba te kwestia nie dotyczy jednak ulicy L. Rydygiera.

Co na XLIX Sesji Rady Dzielnicy Żoliborz (16 lipca 2010)
Spośród spraw, którymi zajmowała się Rada Dzielnicy Żoliborz na XLIX Sesji, chcemy zwrócić uwagę na uchwałę w sprawie nadania jednej z ulic Żoliborza nowej nazwy: Czesława Niemena. W uchwale (NR 211/XLIX/10) czytamy m.in. – Rada Dzielnicy Żoliborz uchwala, co następuje:

Wnieść pod obrady Rady Miasta Stołecznego Warszawy projekt uchwały w sprawie zmiany nazwy ulicy w Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy. Zmiana polega na tym, że odcinkowi dotychczasowej ulicy Burakowskiej, od ulicy Z. Krasińskiego do ulicy L. Rydygiera, nadaje się nazwę: Czesława Niemena. A to fragment uzasadnienia:

Rada Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy w uznaniu talentu i twórczości Czesława Niemena wnioskuje o zmianę nazwy ulicy Burakowska, na odcinku leżącym w granicach administracyjnych Dzielnicy Żoliborz, tj. od ulicy Z. Krasińskiego do ul. L. Rydygiera, na ulicę Czesława Niemena. Zmiana nazwy ulicy nie spowoduje zniknięcia nazwy historycznej ulicy Burakowskiej, bowiem zostanie zachowana nazwa po stronie Dzielnicy Wola, z którą jest obecnie kojarzona. Na wspomnianym odcinku ulicy znajduje się jeden budynek adresowy. W niedalekiej przyszłości ulica ta stanie się jedną z głównych ulic Żoliborza Południowego.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.megaman-axess.pun.pl www.telinf.pun.pl www.starozytnyswiat.pun.pl www.cserwery.pun.pl www.narutorpgarena.pun.pl