Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ


#16 2012-04-18 15:48:34

Hania

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-26
Posty: 54
Punktów :   

Re: akt notarialny

A jak w akcie notarialnym wygląda zapis o zarządzie Nieruchomością Wspólną ?
Czy dostałeś wcześniej (przed datą podpisania) do wglądu treść aktu notarialnego ?

Jakby na to nie patrzeć masz sprawę zakończoną i jesteś już właścicielem mieszkania! Gratulacje !

Offline

 

#17 2012-04-18 16:54:20

JacekP

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-16
Posty: 32
Punktów :   

Re: akt notarialny

też jestem już po mam tylko 6 wtpisów( po 75 +vat, tylko  jeden dla mnie ) co do admina jest wpis :

"11) w Akcie notarialnym – Umowa ustanowienia odrębnej własności lokalu mieszkalnego i jego sprzedaży, umowa ustanowienia odrębnej własności lokalu niemieszkalnego i sprzedaży udziału we własności, umowa sprzedaży oraz pełnomocnictwo – sporządzonym w dniu 10 kwietnia 2012 roku, przez Beatę Otkałę, notariusza w Warszawie, za Rep. A nr 3841/2012:    
...c) w § 6. powierzono zarząd nieruchomością wspólną Jerzemu Henrykowi Kabala, prowadzącemu działalność gospodarczą pod nazwą Jerzy Kabala Przedsiębiorstwo Zarządzania Nieruchomościami „Gepard” z siedzibą w Warszawie (adres: 01-149 Warszawa, ulica Żytnia nr 79 lokal 108, NIP 5271345759 oraz REGON 017393710), nr licencji 8759"

Offline

 

#18 2012-04-18 17:04:17

leszak2

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-15
Posty: 60
Punktów :   

Re: akt notarialny

Wzór do szacowania
wartość = x (np 600 000)


opłata notarialna - par 3.1 (1010+0,4% * 540000) * 0,75 (zniżka) * 1,23 (podatek) = 2924
opłata notarialna za wniosku do sądu z par. 16 - 200 PLN * 1,23 = 246
opłata za wypisy - 75 * 1,23 * 6 + 2,43 (jakaś dodatkowa opłata za wysłanie) = 556
opłata sądowa
- małżeństwo 460 brutto
- 50/50 czy jakikolwiek udział 560 brutto
skreślenie roszczeń 75 pln (jeżeli nie mieliście umowy przedswtępnej w formie aktu nie ma tej opłaty)

Najmniej: 4186 zł

Ostatnio edytowany przez leszak2 (2012-04-19 09:07:32)

Offline

 

#19 2012-04-18 18:22:57

 BeataB

Użytkownik

Skąd: etap C kl VI
Zarejestrowany: 2012-03-30
Posty: 27
Punktów :   

Re: akt notarialny

No to firmę trzeba będzie zmienic na zarząd włascicelski niestety uchwała podjętą w obecności notariusza.
Mozna próbować szybko póki dewelooper ma wiecje niż 50% udziałow bo wtedy jest możliwośc głosowania metoda jeden właścicel jeden głos a nie udziałami. Troche zachodu to jednak bedzie kosztowało

Offline

 

#20 2012-04-18 23:07:49

KICIA

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-18
Posty: 4
Punktów :   

Re: akt notarialny

Bez przesady, ja podpisałam akt notarialny i nie było żadnych problemów, kwota była dokładnie wyliczona i tyle zapłaciłam.
O jakie zmianie piszecie???? Jak podpisywaliście umowę przedwstępną i w akcie był wniosek o wpis roszczeń to teraz trzeba te roszczenia wykreślić, i opłata sądowa kosztuje 75 zł a nie jakieś zmiany właściciela z 50/50 na inne .....
Najpierw dowiedzcie się wszystkiego, dobrze zapiszcie a potem przekazujcie dalej.
Z połową rzeczy o których piszecie bym się nie zgodziła. Byłam w kancelarii, podpisałam akt, wszystko było ładnie, grzecznie, miło i przyjemnie.

Offline

 

#21 2012-04-18 23:12:28

javin

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-04
Posty: 35
Punktów :   

Re: akt notarialny

Czy draft umowy dostaliście wcześniej na maila? Czy to ZZ się z Wami skontaktował w sprawie aktu, czy trzeba samemu dzwonić i się umawiać?

Offline

 

#22 2012-04-18 23:13:58

KICIA

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-18
Posty: 4
Punktów :   

Re: akt notarialny

ja poprosiłam panią w spółce, ale myślę że jak zadzwonisz do kancelarii to też go dostaniesz.

Offline

 

#23 2012-04-19 09:06:17

leszak

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-05-10
Posty: 39
Punktów :   

Re: akt notarialny

KICIA napisał:

Bez przesady, ja podpisałam akt notarialny i nie było żadnych problemów, kwota była dokładnie wyliczona i tyle zapłaciłam.
O jakie zmianie piszecie???? Jak podpisywaliście umowę przedwstępną i w akcie był wniosek o wpis roszczeń to teraz trzeba te roszczenia wykreślić, i opłata sądowa kosztuje 75 zł a nie jakieś zmiany właściciela z 50/50 na inne .....
Najpierw dowiedzcie się wszystkiego, dobrze zapiszcie a potem przekazujcie dalej.
Z połową rzeczy o których piszecie bym się nie zgodziła. Byłam w kancelarii, podpisałam akt, wszystko było ładnie, grzecznie, miło i przyjemnie.

Droga KICIU cieszę się że zapłaciłaś tyle co powinnaś. Wczoraj dzwoniłem do kancelarii i po długiej rozmowie dostałem finalną kwotę. Na dzień dobry pani mi powiedziała kwotę x. Później w połowie rozmowy zwiększyła kwotę bo zapomniała dodać mi 246 PLN Co do wypisania roszczeń to faktycznie masz racje małe przejęzyczenie Ale cóż człowiek chce pomóc innym i dostaje zjebkę od razu za mały detal Aż się odechciewa no ale cóż taki świat - czyli
"Nie pisz głupot ale mi się nie chce podać pełnych szczegółów/ja wiem ale nie powiem, ale ważne że ty jesteś głupi a ja jestem fajny/fajna"

Dodatkowo zaznaczę jeżeli przynosisz kasę 4k do kancelarii i chcesz to zapłacić z uśmiechem na ustach to na pewno będzie miło i przyjemnie Dodatkowo jeszcze warto wiedzieć że są dwie lokalizacje do podpisywania aktu i poziom obsługi może się różnić w jednej i drugiej ale myślę że co do zasadności stwierdzenia:
płacę i jestem wdzięczny że mogę to zrobić to na pewno w obu będziecie mile potraktowani
Ja byłem średnio miły i przynajmniej mi pani zeszła z ceny

Ostatnio edytowany przez leszak (2012-04-19 09:13:51)

Offline

 

#24 2012-04-19 09:13:10

ciehom

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-04
Posty: 50
Punktów :   

Re: akt notarialny

Hania napisał:

A jak w akcie notarialnym wygląda zapis o zarządzie Nieruchomością Wspólną ?
Czy dostałeś wcześniej (przed datą podpisania) do wglądu treść aktu notarialnego ?

Jakby na to nie patrzeć masz sprawę zakończoną i jesteś już właścicielem mieszkania! Gratulacje !

Nie dostałem. Poszedłem do notariusza i tam wysłuchałem mega długiego aktu jaki zaproponował deweloper (ponoć jeden z najdłuższych w historii kancelarii). Uznałem że jest za długi żeby podpisywać na miejscu bez wczytania się i nie podpisałem. Zabrałem do domu i wysłałem znajomej notariuszce - stwierdziła że jest ok więc umówiłem się drugi raz i podpisałem.

Sprawa jeszcze nie załatwiona bo garażu jeszcze niet i do banku nie mam co się wybierać bez aktu na garaż. Jak będzie akt na garaż to dopiero wtedy powiem że sprawa załatwiona.

Offline

 

#25 2012-04-19 09:15:40

ciehom

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-04
Posty: 50
Punktów :   

Re: akt notarialny

leszak napisał:

KICIA napisał:

Bez przesady, ja podpisałam akt notarialny i nie było żadnych problemów, kwota była dokładnie wyliczona i tyle zapłaciłam.
O jakie zmianie piszecie???? Jak podpisywaliście umowę przedwstępną i w akcie był wniosek o wpis roszczeń to teraz trzeba te roszczenia wykreślić, i opłata sądowa kosztuje 75 zł a nie jakieś zmiany właściciela z 50/50 na inne .....
Najpierw dowiedzcie się wszystkiego, dobrze zapiszcie a potem przekazujcie dalej.
Z połową rzeczy o których piszecie bym się nie zgodziła. Byłam w kancelarii, podpisałam akt, wszystko było ładnie, grzecznie, miło i przyjemnie.

Droga KICIU cieszę się że zapłaciłaś tyle co powinnaś. Wczoraj dzwoniłem do kancelarii i po długiej rozmowie dostałem finalną kwotę. Na dzień dobry pani mi powiedziała kwotę x. Później w połowie rozmowy zwiększyła kwotę bo zapomniała dodać mi 246 PLN Co do wypisania roszczeń to faktycznie masz racje małe przejęzyczenie Ale cóż człowiek chce pomóc innym i dostaje zjebkę od razu za mały detal Aż się odechciewa no ale cóż taki świat - czyli
"Nie pisz głupot ale mi się nie chce podać pełnych szczegółów/ja wiem ale nie powiem, ale ważne że ty jesteś głupi a ja jestem fajny/fajna"

Dodatkowo zaznaczę jeżeli przynosisz kasę 4k do kancelarii i chcesz to zapłacić z uśmiechem na ustach to na pewno będzie miło i przyjemnie Dodatkowo jeszcze warto wiedzieć że są dwie lokalizacje do podpisywania aktu i poziom obsługi może się różnić w jednej i drugiej ale myślę że co do zasadności stwierdzenia:
płacę i jestem wdzięczny że mogę to zrobić to na pewno w obu będziecie mile potraktowani
Ja byłem średnio miły i przynajmniej mi pani zeszła z ceny

Dokładnie! 100% racji. Im więcej kasy przyniesiesz tym większy banan będzie figurował na twarzy notariusza.
A o tych 246PLN nie informują chyba celowo bo ja też miałem taką dopłatę (o przepraszam 200+VAT jak to się mówi w świecie prawniczym)

Ostatnio edytowany przez ciehom (2012-04-19 09:18:53)

Offline

 

#26 2012-04-19 10:17:23

KICIA

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-18
Posty: 4
Punktów :   

Re: akt notarialny

Wiecie co chłopcy? gwoli ścisłości -  zapłaciłam tyle ile mi napisali, ale wcześniej grzecznie wynegocjowalam znaczną zniżkę ....... może to lepsze niż bycie "średnio miłym"? i może właśnie dlatego mam dobre wspomnienia?
Z tego co sie zorientowałam, to te 200 zł czasem doliczają do tej dużej ogólnej, a czasem dają osobno (§ 16.)

Offline

 

#27 2012-04-19 10:31:27

leszak2

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-15
Posty: 60
Punktów :   

Re: akt notarialny

No i gratuluje

Offline

 

#28 2012-04-19 10:39:48

KICIA

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-18
Posty: 4
Punktów :   

Re: akt notarialny

Wszyscy jesteśmy ludźmi, wszystko da się załatwić ale nie krzykiem czy pretensjami a z tonów Waszych wypowiedzi domyślam się że sprawy załatwiacie niezbyt miło.
Przyniosło to przynajmniej skutek?

Offline

 

#29 2012-04-19 10:41:15

kmroczny66

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-14
Posty: 56
Punktów :   

Re: akt notarialny

Czym jest dla Ciebie znacząca zniżka? Z tego co wiem to przyjęty jest jeden wskaźnik dla całej inwestycji i nie ma możliwości negocjacji.

Offline

 

#30 2012-04-19 11:19:43

Robi

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-20
Posty: 53
Punktów :   

Re: akt notarialny

Witam,

a po co jest 6 wypisów aktów i dlaczego my za to płacimy?

pozdr

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.szkolaras.pun.pl www.speedwaygames10.pun.pl www.peugeot505.pun.pl www.mroczni-herosi.pun.pl www.trzepiecinska.pun.pl