Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ


#1 2012-03-05 22:58:43

JacekP

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-16
Posty: 32
Punktów :   

Cisza nocna

Szanowni sąsiedzi
Dobrym zwyczajem jest szanować innych szczególnie gdy to są sąsiedzi (od których kiedyś może sól będzie trzeba pożyczyć )

Proszę więc o przestrzeganie pewnych zasad które umilą nam okres remontów, przeprowadzek itp....

wiercenie w ścianie i inne głośne odgłosy pracy po 22.30 to brak szacunku dla tych którzy już tu mieszkają,
Są osiedla gdzie głośne roboty są zabronione w weekendy i po 19 w dni powszechne  , a u nas przedwczoraj wczoraj i dziś ktoś uparcie upiększa mieszkanie po 22.00

ludzie 7 miesięczne dziecko mi tym budzicie, opanujcie się lub porozmawiajcie ze swoimi ekipami !!!

Offline

 

#2 2012-03-06 11:44:45

robert

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 85
Punktów :   

Re: Cisza nocna

Czy mógłbyś podać o którą klatkę i piętro chodzi? Myślę, że część osób może nie mieć świadomości, że ekipy robią coś późno w nocy.

Offline

 

#3 2012-03-06 14:52:09

lukasz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-13
Posty: 37
Punktów :   

Re: Cisza nocna

na pewno klatka 10, 5 pietro. tam ktoś szalał z młotem po godzinach. zwracałem uwagę ale nie wiem czy to znowu on czy może się niesie z innych klatek

Offline

 

#4 2012-03-06 15:20:54

Robi

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-20
Posty: 53
Punktów :   

Re: Cisza nocna

lukasz napisał:

na pewno klatka 10, 5 pietro. tam ktoś szalał z młotem po godzinach. zwracałem uwagę ale nie wiem czy to znowu on czy może się niesie z innych klatek

ja pierwszego dnia namierzyłem pana wykańczającego mieszkanie, który po 22.00 wiercił.
Poprosiłem i póki co się stosuje

Offline

 

#5 2012-03-06 16:14:38

lukasz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-13
Posty: 37
Punktów :   

Re: Cisza nocna

warto by było powiedziec to administratorowi
niech przyklei kartki o ciszy nocnej i ewentualnym zakazie pracy w weekendy.
3 miesiace po oddaniu budynku warto zeby ktoś się zastanowił czy przypadkiem ktoś juz nie mieszka i czy go wiercenie  nie drażni, kiedy wraca z pracy

Offline

 

#6 2012-03-06 22:09:30

wit

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-05
Posty: 8
Punktów :   

Re: Cisza nocna

My też mamy małe dziecko i za kilka dni się wprowadzamy. Wydaje mi się, ze na hałasujących wykonawców czy też sąsiadów, którzy nie potrafią zrozumieć, że nie mieszkają sami na osiedlu należy w pierwszej kolejności nasyłać ochronę a jeśli okaże się to nieskuteczne  - straż miejską - zakłócanie ciszy nocnej to wykroczenie karane między innymi grzywną. Jeśli komuś trudno przemówić do rozumu to może chociaż do kieszeni...

Offline

 

#7 2012-03-06 22:26:11

JacekP

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-16
Posty: 32
Punktów :   

Re: Cisza nocna

jestem z katki 9 p3 wczoraj nasza ochrona szukała "mechanika" a dziś znowu,  tylko gdzieś dalej ktoś kuje
jutro zadzwonie do naszego admina

Offline

 

#8 2012-03-08 16:40:24

kmroczny66

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-14
Posty: 56
Punktów :   

Re: Cisza nocna

Szanowni przedmówcy, nie chcę być niemiły (moje mieszkanie jest już dawno wyremontowane) ale chciałbym zaznaczyć, że jesteście dość mocno stronniczy a momentami bezczelni. Dlaczego nie zgłaszaliście problemu w momencie kiedy Wasze mieszkania były remontowane? Ja wtedy już mieszkałem i remonty w weekend były normą. Jest jednak pewna niekonsekwencja. Jak u mnie jest remont to oczywiście może trwać bo nam się spieszy. U sąsiada - wojna. Może zgłoście pomysł zamknięcia bramy od patio aby nie można było wypakowywać materiałów, zakaz parkowania od strony etapu C, zakaz wiercenia od 16.30. Przecież Wasze mieszkania są już wyremontowane. A inni. Cóż. Niech się martwią.

Offline

 

#9 2012-03-08 17:10:59

wit

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-05
Posty: 8
Punktów :   

Re: Cisza nocna

Odnośnie powyższej uwagi - to proszę nie rzucać kulą w płot. Nie wszyscy hałasują w nocy i w weekendy. W moim mieszkaniu prace były prowadzone w dni powszednie od 8.00 do godziny max 16.30 z wyłączeniem weekendów. Nikt z przedmówców nie twierdzi, że prace mają być zaprzestane i bramy zamknięte bo jest czymś normalnym, że w nowo wybudowanym budynku pracą są prowadzone. Chodzi o to by zachować elementarną przyzwoitość i zachowywać coś co się nazywa ciszą nocną.

Offline

 

#10 2012-03-09 08:20:23

kmroczny66

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-14
Posty: 56
Punktów :   

Re: Cisza nocna

Ad vocem. Po pierwsze nigdzie nie napisałem, żeby nie przestrzegać ciszy nocnej więc proszę nie zmieniać mojej wypowiedzi. Odniosłem się do wypowiedzi Kolegi lukasza:

"warto by było powiedziec to administratorowi
niech przyklei kartki o ciszy nocnej i ewentualnym zakazie pracy w weekendy.
3 miesiace po oddaniu budynku warto zeby ktoś się zastanowił czy przypadkiem ktoś juz nie mieszka i czy go wiercenie  nie drażni, kiedy wraca z pracy"

Jeżeli nie przeczytałeś dokładnie postów to nie odnoś się do nich bo to wprowadza zamieszanie. O przyzwoitości właśnie piszę. Jeżeli większość mieszkańców (bez urazy dla tych, którzy remontowali w godzinach 8-16 i bez prac w weekendy) remontowała mieszkania w weekendy i do późnych godzin wieczornych - do 21 - 22 - niech nie oczekuje, że inni będą działać inaczej. To jest przejaw równości. Ja również prowadziłem prace w godzinach przyjętych za właściwe jednak zdarzyło się, że ekipa pracowała do 21.

Słuszną uwagę dodał admin (kawangalia) w innym temacie. Po co od razu ochrona i straż miejska? Może lepiej podejść i powiedzieć, że prace nam przeszkadzają i prosimy o zachowanie ciszy.

Offline

 

#11 2012-03-09 11:13:24

wit

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-05
Posty: 8
Punktów :   

Re: Cisza nocna

Jesli źle zrozumiałem Przedmówcę to bardzo przepraszam (mam nadzieję, że Przedmówca również nie miał złych intencji pisząc o innych osobach wypowiadających się, że są "bezczelne" nie posiadając wiedzy na jakich zasadach osoby te prowadziły prace wykończeniowe). Cieszę się, że zgadzamy się co do tego, że od wieczora do rana powinna być cisza. Rzeczywiście bardzo dobrym rozwiązaniem będzie osobiste zwracanie uwagi hałasując wykonawcom. Osoby mieszkające już w budynku sygnalizowały jednak, że nie zawsze jest łatwe zlokalizowanie sprawcy. Z moich doświadczeń z innego budynku wynika, że nie zawsze zwracanie uwagi skutkuje a co więcej może spowodować u osoby biegającej notorycznie z prośbą o nie wiercenie po godzinie 22.00 (kiedy spędza się wczesniej 1,5 h na usypianiu dziecka) skrajne zdenerwowanie, które na pewno lepiej zastąpić interwencją osoby trzeciej .

Ostatnio edytowany przez wit (2012-03-09 11:15:03)

Offline

 

#12 2012-03-09 11:21:11

kmroczny66

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-14
Posty: 56
Punktów :   

Re: Cisza nocna

Wspaniale, że wyjaśniliśmy wątpliwości. Mam identyczne podejście zwłaszcza, że od kilku tygodni jestem szczęśliwym ojcem. Jestem zwolennikiem osobistego przekazywania uwag gdyż tak można uniknąć nieporozumień. Jeżeli prośba nie przynosi efektów wówczas rozwiązanie siłowe przewidziane prawem. Zgłoszenie do odpowiednich służb.

Jeżeli kogoś uraziłem to przepraszam.

Offline

 

#13 2012-07-30 15:04:20

Biedronka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-06
Posty: 21
Punktów :   

Re: Cisza nocna

w niedziele wieczorem, dokładniej ok. 21.40 pewna pani z parteru zaczęła kosić trawę w swoim ogródku. nawet ochrona zwracała jej uwagę, a ona stwierdziła że jeszcze nie ma ciszy nocnej i dalej kosiła.

czy to jest normalne??? brak kultury i .... szkoda słów...

współczuję najbliższym sąsiadom...

Offline

 

#14 2012-07-30 17:09:31

ciehom

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-04
Posty: 50
Punktów :   

Re: Cisza nocna

Biedronka napisał:

w niedziele wieczorem, dokładniej ok. 21.40 pewna pani z parteru zaczęła kosić trawę w swoim ogródku. nawet ochrona zwracała jej uwagę, a ona stwierdziła że jeszcze nie ma ciszy nocnej i dalej kosiła.

czy to jest normalne??? brak kultury i .... szkoda słów...

współczuję najbliższym sąsiadom...

To jest przykład złego podejścia do tzw "ciszy nocnej" - pani z parteru potraktowała ją literalnie - do 22 hulaj dusza piekła nie ma. Swoją drogą niezłe ma cojones skoro kontynuowała prace gdy obserwowało już ją pół osiedla Następnym razem zaprosi gości w sobotę na imprezkę z muzyką i o 22:01 sąsiedzi każą się jej uciszyć  i też literalnie zastosują się do zasad "ciszy nocnej". Zgodnie z przepisami można sobie testować nowy sprzęt audio o 6:00 rano, tylko po co...

Myślę, że zdrowy rozsądek jest tu znacznie ważniejszy niż administracyjne przepisy i muszę przyznać, że na naszym osiedlu sąsiedzi się raczej szanują i nie ma na co specjalnie narzekać. A wieczornym występem pani sąsiadka sama sobie przyszyła szkarłatną literę No ale z drugiej strony jak można witać nowy tydzień z nieskoszonym ogródkiem...

Offline

 

#15 2012-07-31 20:59:03

leszak2

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-15
Posty: 60
Punktów :   

Re: Cisza nocna

To pewnie jedna z osób która kupiła mieszkanie pod wynajem i jej wisi co sąsiedzi na to

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.telinf.pun.pl www.megaman-axess.pun.pl www.wanderofshinobi.pun.pl www.narutorpgarena.pun.pl www.cserwery.pun.pl